Apple - czarna dziura na księżycu?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
smiechu
Posty: 599
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: smiechu » sobota 30 sie 2008, 00:32

...Jeszcze a'propos jakosci Apple,dzis mi kumpel mowil,ze jego znajomemu padly wszystkie porty USB w Macu Pro 3.0Ghz 8Core,za notabene 12 tys,komputer ma z 4 miesiace i byl kupiony nowka nie smigana w iSpot.Komp zamiast pracowac bedzie lezal w serwisie ze dwa tygodnie a niedaj Boze SAD stwierdzi,ze komputer byl zle uzytkowany i USB padlo z winy uzytkownika.............bo wlasciciel np.wkladal wtyczke do portu nieprawidlowo.Oni sa zdolni do tego.
**********************
Ja mam wrazenie ze jakosc (czytaj niezawodnosc) podzespolow komputerowych generalnie spada... i o ile w przypadku PC wszyscy sa do tego juz przyzwyczajeni, tak dla uzytkownikow Macow jest to nowosc...

Awatar użytkownika
Stiwi
Posty: 51
Rejestracja: środa 26 lut 2003, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: Stiwi » sobota 30 sie 2008, 00:40

Od 4 miesięcy posiadam mac pro 8 core 2.8Ghz i po rozpakowaniu kompa i dziewiczym odpalemiu mielenie kolorowego słonka było na pożadku dziennym więc pomyslałem że potrzeba wiecej pamieci z 2 gb zrobiłem 4 po 2 tygodniach z 4 zrobiłem 8 i dalej to samo komputer jest wolny dysk twardy ciągle coś mieli za taką kase to jest poprostu "SZIT" Nie będę sie czaił jak napiszę że wczesniej instalowałem osxa na zwykłym PC i poprostu była rakieta gdzie na dwuch rdzeniach i 2 gb ramu śmigało strasznie szybko aż miło dlatego zdecydowałem sie na kupno ale niestety tutaj się bardzo rozczarowałem . Moze to jest jakaś wersja "LEOPARD SLOW"
Do tego wszystkiego jest problem z kontrolerem KORE 2 on poprostu pod Leopardem nie działa wogóle .Po zainstalowaniu Win XP okzauje sie że interfejs firewire nie pracuje i nie bedzie pracował ot tak ma być poprostu I piana mojej wścieklizny jest coraz większa .

Awatar użytkownika
stevelukather
Posty: 732
Rejestracja: niedziela 31 mar 2002, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: stevelukather » sobota 30 sie 2008, 07:46

...Od 4 miesięcy posiadam mac pro 8 core 2.8Ghz
************************************
I pewnie jakbys wrocil do Tigera to by wszystko chodzilo,tylko raz,trzeba go sobie kupic za pare stow(retail ver OSX 10.4)a dwa,chyba nie da sie postawic Tigera na nowym maku,zadzwon do iSpota,ciekawe co powiedza.Jesli masz 10.5.4 to postaw system i wroc do 10.5.2,nie wyzej,powinno pomoc.

[addsig]

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: Pan_Jabu » sobota 30 sie 2008, 07:56

...Od 4 miesięcy posiadam mac pro 8 core 2.8Ghz i po rozpakowaniu kompa i dziewiczym odpalemiu mielenie kolorowego słonka było na pożadku dziennym więc pomyslałem że potrzeba wiecej pamieci z 2 gb zrobiłem 4 po 2 tygodniach z 4 zrobiłem 8 i dalej to samo komputer jest wolny dysk twardy ciągle coś mieli za taką kase to jest poprostu "SZIT" Nie będę sie czaił jak napiszę że wczesniej instalowałem osxa na zwykłym PC i poprostu była rakieta gdzie na dwuch rdzeniach i 2 gb ramu śmigało strasznie szybko aż miło dlatego zdecydowałem sie na kupno ale niestety tutaj się bardzo rozczarowałem . Moze to jest jakaś wersja "LEOPARD SLOW"
Do tego wszystkiego jest problem z kontrolerem KORE 2 on poprostu pod Leopardem nie działa wogóle .Po zainstalowaniu Win XP okzauje sie że interfejs firewire nie pracuje i nie bedzie pracował ot tak ma być poprostu I piana mojej wścieklizny jest coraz większa ....
**********************

Mam MacBooka 2,2 i iMaka 2,4 - oba z 4 GB RAM, na tym Leopard 10.5.4. No i nie mam takich objawów. Aczkolwiek z muzyką na tym nie pracuję raczej.

Co nie znaczy że nie podzielam Waszych opinii o tym, że jakość komputerów i oprogramowania ciągle się pogarsza (zresztą napisałem to wyżej). I zgadzam się z kolegą Śmiechem: na blaszaki i windę narzekało się zawsze, natomiast takie "jaja" w Macach to jednak jest jakaś nowość.

Z drugiej strony muszę powiedzieć, że byłem pozytywnie zaskoczony jakością iMaca, którego używam jako typowy komputer domowy. Bardzo dobrze wykonany, działa szybko i niezawodnie. Ale to już trzecia chyba generacja tych aluminiowych iMaków, o dwóch pierwszych różnie mówiono. Ten mój ma na pewno poprawioną matrycę, bo jest znacznie lepsza niż w starszych egzemplarzach. Wniosek jest taki, że jak się chce to można coś poprawiać... tylko czy zawsze się chce? No i zawsze poprawiając jedno można zepsuć drugie...

Awatar użytkownika
Velu
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: Velu » sobota 30 sie 2008, 08:56

Nie znam się na takich sprawach ale kolega mi mówił, że czytał na jakieś anglojęzycznej stronie, że nowy leopard jest zrobiony na czymś tam z windowsa. chodziło o jakiś silnik czy coś tam innego. I że nowy system Maca jest projektowany również przez MS. Tak jak w naszym rządzie - przed kamerą się kłócą a po pracy idą razem na wódkę...

Awatar użytkownika
Stiwi
Posty: 51
Rejestracja: środa 26 lut 2003, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: Stiwi » sobota 30 sie 2008, 10:55

......Od 4 miesięcy posiadam mac pro 8 core 2.8Ghz
************************************
I pewnie jakbys wrocil do Tigera to by wszystko chodzilo,tylko raz,trzeba go sobie kupic za pare stow(retail ver OSX 10.4)a dwa,chyba nie da sie postawic Tigera na nowym maku,zadzwon do iSpota,ciekawe co powiedza.Jesli masz 10.5.4 to postaw system i wroc do 10.5.2,nie wyzej,powinno pomoc.

...
**********************
Już prubowałem instalować 10.4 nie da się

Marceli
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 30 paź 2003, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: Marceli » sobota 30 sie 2008, 12:09

...Nie znam się na takich sprawach ale kolega mi mówił, że czytał
(....)

*************************




(...) I że nowy system Maca jest projektowany również przez MS.
**********************



Dla mnie post miesiąca.

P.

Awatar użytkownika
Velu
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: Velu » sobota 30 sie 2008, 12:31


Dla mnie post miesiąca.

P....
**********************

jeśli to byłaby prawda to dla mnie to byłaby informacja roku! W sumie przecież nawet w innych branżach duże koncerny produkują towary pod zlecenie mniejszych firm również konkurencyjnych marek! Przykład? Proszę bardzo: Soki owocowe firmy Hortex - można kupić te same soki wyprodukowane pod zlecenie innych firm np sieci "biedronka" - jest taniej, inna nazwa, opakowanie itd ale nadal wyprodukowane w hortexie. Kto wie czy apple nie zlecał po części napisania MacOS firmie Microsoft? Przecież MS to wielka firma z ogromnym zapleczem produkcyjnym finansowym itd. A skoro MS chwyta także za produkcję "gów...nych" myszek po kilka złotych to czemu miałby nie wziąć takiego zlecenia od Apple'a ? Pan Gates na pewno zdaje sobie sprawę, że Apple nie zagraża mu w znaczący sposób bo i tak windows ma monopol....

A to że nie znam się na programowaniu i innych takich to chyba żaden wstyd :)

Awatar użytkownika
smiechu
Posty: 599
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: smiechu » sobota 30 sie 2008, 12:43

A to że nie znam się na programowaniu i innych takich to chyba żaden wstyd :) ...
**********************
Raczej chodzilo o to ze szerzysz plotke... w stylu "Tata, a Marcin powiedział, że jego tata powiedział..."
Mogles chociaz to linkiem podeprzec...

MAD_MAXX
Posty: 56
Rejestracja: piątek 04 lip 2008, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: MAD_MAXX » sobota 30 sie 2008, 17:06

...... tak wszyscy spalamy sie szukajac softwarowego i hardwarowego Graala :)
**********************

Aaaa, bo wszystko na straszne psy schodzi. Wszystko coraz bardziej kolorowe i wybajerzone, a coraz bardziej badziewnie działa. ...
**********************


ooo swieta prawda... coraz wiecej procka żre i ramu, a bledow coraz wiecej, ale teraz najbardziej sie licza odjechane menu i interface , sick!
I <3 MUSIC

ODPOWIEDZ