Apple - czarna dziura na księżycu?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Monsun
Posty: 60
Rejestracja: środa 27 cze 2007, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: Monsun » poniedziałek 01 wrz 2008, 20:10

OS X jest oparty o jadro linuxa;) mozna nawet konsole przywolac

Awatar użytkownika
majall
Posty: 231
Rejestracja: środa 31 sty 2007, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: majall » poniedziałek 01 wrz 2008, 21:09

Macbook pro 17" 2.4 , mac pro 2.8 Quad-Core , RME fireface 800 , Emu 5000 ultra . telecaster hot rod , AKG 270 studio , Logic 8 , Melodyne plug in , Reaper .

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: grembo » poniedziałek 01 wrz 2008, 21:12

znowu sie zaczyna

I jak - "czarna dziura" ulegla implozji? czy wciaz problem.


NA moj Pc tez cos dziala - wyglada jak blad normalizcji (nagle skoki obciazenia CPU) choc to nie normalizacja bo dzieje sie rowniez na czystych, swiezo otwartych sesjach Cubase - w Reaperze nie ma tego :) Skladam to na karb autoamtycznych czyscicieli rejestru ktorych pare razy uzylem :D a ze znalazl bledow ponad 1000 nie chcialo mi sie wszystkich sprawdzac :)

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: SHIVOO » poniedziałek 01 wrz 2008, 21:34

...hmmmmmmmm to ciekawe..... czyżby Intel w Macu był szybszy od Intela w PC ? Różnica może być w samej płycie, wymianie danych pamięć - procesor, ale bez jaj ! Taka różnica to może z 1% szybciej przy koszcie Maca ze 100% drożej. Bez jaj ! Po prostu ktoś tam ma hopla na punkcie jabłka......
**********************

Nie wiem, skąd masz takie dane, że Mac wychodzi 100% drożej, niż jakieś porównywalne markowe serwery typu HP. Tego typu sprzęt jest równie drogi niezależnie od firmy....
**********************
Masz rację, jednak jako człowiek myślący i nie szastający kasą tylko po to żeby na obudowie widniał znaczek HP, IBM, czy też inny, wolałbym skonfigurować maszyny samodzielnie i zaoszczędzić te 50% - trochę zachodu a już przy jednej stacji zysk ogromny - co dopiero przy kilku-kilkunastu komputerach.

https://sklep.ispot.com.pl/cgi-bin/WebObjects/iSpotStore.woa/4/wo/lguyyw7o8GmzWXkP2Po39M/0.0.27.7.0.1.9.5.1.1

to są WOLNE ŻARTY !!!!!! a jak ktoś się upiera przy markowym kompie - proszę bardzo - jesteśmy wolnymi ludźmi

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: Pan_Jabu » poniedziałek 01 wrz 2008, 21:55

Masz rację, jednak jako człowiek myślący i nie szastający kasą tylko po to żeby na obudowie widniał znaczek HP, IBM, czy też inny, wolałbym skonfigurować maszyny samodzielnie i zaoszczędzić te 50% - trochę zachodu a już przy jednej stacji zysk ogromny - co dopiero przy kilku-kilkunastu komputerach.

https://sklep.ispot.com.pl/cgi-bin/WebObjects/iSpotStore.woa/4/wo/lguyyw7o8GmzWXkP2Po39M/0.0.27.7.0.1.9.5.1.1

to są WOLNE ŻARTY !!!!!! a jak ktoś się upiera przy markowym kompie - proszę bardzo - jesteśmy wolnymi ludźmi ...
**********************

Powstaje wobec tego pytanie, dlaczego firmy (przykład był z firmy, i to z Irlandii!) jednak kupują markowe komputery, dlaczego te komputery jednak się sprzedają i to w dużych ilościach na świecie. Naprawdę myślisz że to jest tylko kwestia znaczka?

Pierwsze z brzegu dwa argumenty (podaję je z własnego wieloletniego doświaczenia):
1. Markowe komputery średnio wyraźnie bardziej niezawodne niż składaki.
2. Makowe komputery mają zazwyczaj profesjonalny serwis, często w ciągu 24, a nawet 4 godzin, na miejscu u klienta, w okresie 3 a czasem nawet 5 lat.

Są to zagadnienia dla firm istotne. Odwiedzając wiele firm składaki spotykałem tylko na stanowiskach typu panie sekretarki, a i to nie bardzo często. Stacje robocze o krytycznym znaczeniu, nie wspominając już nawet o serwerach, to na ogół markowy sprzęt.

Marceli
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 30 paź 2003, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: Marceli » poniedziałek 01 wrz 2008, 23:42

...
Znam pracownie projektowa w Irlandii gdzie rendery robia cztery najszybsze maszynyw firmie. Te maszyny to... Maki pracujace pod Windows XP. Markowe HP nie dawaly takiej wydajnosci.

----------------------------------------------------------------------------
hmmmmmmmm to ciekawe..... czyżby Intel w Macu był szybszy od Intela w PC ? Różnica może być w samej płycie, wymianie danych pamięć - procesor, ale bez jaj ! Taka różnica to może z 1% szybciej przy koszcie Maca ze 100% drożej. Bez jaj ! Po prostu ktoś tam ma hopla na punkcie jabłka......
**********************
Niestety nie..... Autocada jak na razie na Maca nie ma, wiec pracują na PC.

M.

Awatar użytkownika
smiechu
Posty: 599
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: smiechu » wtorek 02 wrz 2008, 01:14

Masz rację, jednak jako człowiek myślący i nie szastający kasą tylko po to żeby na obudowie widniał znaczek HP, IBM, czy też inny, wolałbym skonfigurować maszyny samodzielnie i zaoszczędzić te 50% - trochę zachodu a już przy jednej stacji zysk ogromny - co dopiero przy kilku-kilkunastu komputerach.
to są WOLNE ŻARTY !!!!!! a jak ktoś się upiera przy markowym kompie - proszę bardzo - jesteśmy wolnymi ludźmi ...
**********************
Wszystko zalezy od punktu widzenia...
Jesli ktos nie ma zielonego pojecia o kompach, lepiej jest kupic gotowy zestaw w kartoniku spod znaku HP, Dell lub Apple... dla takiej osoby nie ma znaczenia czy za ta sama cene moglby miec lepszego "skladaka"... wazne jest, ze jest "łopatologiczna" instrukcja z obrazkami i ze mila pani w razie czego wszystko przez telefon wyjasni...
Firmy nie kupuja komputerow... tylko zazwyczaj biora je w leasing... do tego kupno/dzirwzawa 100 maszyn do siedziby banku to zupelnie inna bajka niz kupno komputera do domu... tutaj wszystko musi grac, a serwis i obsluga musi byc pierwszej klasy... pozatym mowimy tu juz o niemalych kwotach rzedu setek tysiecy $...
Oczywiscie jesli ktos jest specem, to skladanie kompa jest jak najbardziej wskazane... ze skladakiem mozna robic cos sie chce bo umowa gwarancyjan dotyczy wylacznie podzespolow a nie calego komputera...

j.bravo
Posty: 386
Rejestracja: środa 01 wrz 2004, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: j.bravo » wtorek 02 wrz 2008, 02:50

...Grembo, ja nie mam klapek na oczach z jablkiem na kazdym oku. Kiedys pisalem, jak bilismy piane na temat wyzszosci jablka nad Winda, ze Tiger jest swietny, bo jest. Naprawde zlego slowa nie powiem, ale to nie o to chodzi, zeby nastepne 40 lat przepracowac na starym systemie, tylko dlatego ze dziala(...)
**********************
Bzdury wypisujesz. W studiach, gdzie jest duża konsoleta np. Neve, automatyka (Encore) postawiona jest na Windows NT, czyli systemie z poprzedniego wieku!

Ja mam w domu Logica 8 na IntelMacu i Tigerze - smiga az miło. Do tego Cubase'a SX2 na PC z WinXP i kartą Creamware sprzed bodajże 5ciu lat i też smiga więc po co wymieniać? Źeby mieć problem, jak Ty?
Jestem przystojny i młody

Awatar użytkownika
Stiwi
Posty: 51
Rejestracja: środa 26 lut 2003, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: Stiwi » wtorek 02 wrz 2008, 04:44

...Dysk ma miesiac,kupilem Seagate 200 Gb/7200 bo standard w MBPro to 120 Gb/5400 i pod Tigerem chodzi idealnie.
**********************
nowe dyski psuja sie najczesciej
sformatuj dysk z opcja zerowania dysku, zainstaluj leoparda i gwarantuje ze bedzie chodzil bardzo szybko


Hheeeee mój mac ma dwa dyski ja piernicze wywaliłem jeden odpaliłem tylko ten z systemem usunołem ten s samplami i RAKIETA sie zrobiła !!!!! dzieki za pomoc Jacek

Awatar użytkownika
Stiwi
Posty: 51
Rejestracja: środa 26 lut 2003, 00:00

Re: Apple - czarna dziura na księżycu?

Post autor: Stiwi » wtorek 02 wrz 2008, 05:44

...Dysk ma miesiac,kupilem Seagate 200 Gb/7200 bo standard w MBPro to 120 Gb/5400 i pod Tigerem chodzi idealnie.
**********************
nowe dyski psuja sie najczesciej
sformatuj dysk z opcja zerowania dysku, zainstaluj leoparda i gwarantuje ze bedzie chodzil bardzo szybko
...
**********************
Pomogło miałem 2 dyski jeden z systemem na drugim miałem sample ten drugi poprostu zwalniał prace całego systemu nawet internet otwiera sie teraz szybciej kolorowy wiatrak zniknoł super w koncu zaczyna mi sie podobac .
[addsig]

ODPOWIEDZ