2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Boleek
Posty: 268
Rejestracja: środa 15 lut 2006, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: Boleek » środa 03 wrz 2008, 23:18

widze ze ktos wystawia tez UAD-1 w wersji Mackie ... ja tez mam ta karte i szczerze mowiac jedna mi wystarcza ...
co sie tyczy UAD-2 .. to nie jest tak pieknie jak sie wam wydaje ..
owszem karty sa szybsze, jednak tak naprawde trzeba wydac pare zł. na wtyczki . 3 najtancze UAD-2 sa prawie gołe

Awatar użytkownika
riback
Posty: 2
Rejestracja: piątek 07 kwie 2006, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: riback » czwartek 04 wrz 2008, 00:30

...a mi nie zadzwonil dzwoneczek, tylko potezna syrena alarmowa ;) przeciez to ewidentne piractwo i sciema!

gosc sprzedaje karty, i dodaje do nich plik reg, zebys mogl sobie uzywac wszystkie jego pluginy. jednakze brak konta umozliwia JEMU transfer wszystkich licencji na UAD2, a tobie UNIEMOZLIWIA uzywanie wtyczek na kolejnych kartach, jesli takie przewidujesz, dokupowanie noiwych pluginow , jak i rowniez (najwazniejsze) placisz kupe forsy gosciowi, a masz zwykle pirackie nielegalne pluginy.
to tak, jakby ktos sprzedawal sound blastera na allegro za 5000zl, w pakiecie z wtyczkami waves "bez iloka i konta na waves.com". totalna bzdura.


a co do oplacalnosci zakupu - pomysl: 2xUAD1 - 6000zl. jedna UAD2 (2.5 x mocniejsza od 1szt uAD1, czyli tak naprawde 25% wiecej mocy niz ten duet UAD1) np w Niemczechw normalnym sklepie (rowniez przez internet) - 1600zl. zostaje (zakladam, ze masz te 6tys skoro sie przymierzasz do zakupu) 4400 zl mniej wiecej. czyli jakies 2000dolarow. za to mozesz kupic naprawde sporo pluginow (chyba nie jestes wtyczkowym freakiem i nie jara cie posiadanie jak najwiekszej ilosci softu, tylko potrzebujesz karty do pracy normalnej?), a co najwazniejsze, nie zamykasz sobie drogi do upgrade.
a jesli juz sie uparles na UAD1, to na ebayu chodza za w tej chwili za 700-800 zl sztuka.. ja sam kupilem kiedys UAD1 w wersji mackie i paroma wtyczkami dodatkowo za 1500 zl.. to 6000 to wiec ze 3x za duzo, biorac pod uwage, ze tak naprawde placisz paserowi kase za pirackie wtyczki...\\

pozdrowienia!...
******************* no własnie cały czas przemyślam to.......nie maniej jednak miał bym dostęp do wszytkich pluginów.....chyba nie powiesz , że nie warto ich mieć ?

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: oduck » czwartek 04 wrz 2008, 01:09

.chyba nie powiesz , że nie warto ich mieć ?...
**********************

oczywiscie, ze warto.
ale pomysl tylko - czy bedziesz dobrze sie czul dajac komus prawie 5 tys zl za cos, co jest warte 0 (slownie zero!) zl? bo tak to wyglada patrzac obiektywnie

jakbys byl moim kumplem, to bym ci ten plik reg dal za piwo symboliczne sprzedajac karte za normalna rynkowa cene (czyli przy dwoch sztukach jakies 1500 zl)
a ty chcesz jakiemus obdartusowi placic za nie 5 tysi... ;) i jeszcze zamykac sobie jakakolwiek mozliwosc rozwoju/upgrade (bedziesz chcial wiecej mocy/nowe wtyczki, to bedziesz musial zalegalizowac wszystkie posiadane, zeby uizywac wszystkich kart naraz


i ponowie tylko sugestie - naprawde nie potrzebujesz WSZYSTKICH EQ, WSZYSTKICH kompresorow, majac demowki sam sobie wybierzesz, co ci potrzebne, jest ich do wyboru do koloru
a co ci po wszystkich pluginach, skoro na tych dwoch kartach odpalisz i tak 1/4 ?i chcac nie chcac bedzies MUSIAL wybrac ulubione, ktore bedziesz uzywal najczesciej



fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: oduck » czwartek 04 wrz 2008, 01:14


co sie tyczy UAD-2 .. to nie jest tak pieknie jak sie wam wydaje ..

**********************

jest calkiem niezle, dla dotychczasowych uzytkownikow transfer licencji za free do konca roku, a dla nowych - w cenie starych UAD1 masz nowa karte z praktycznie tym samym zestawem pluginow (Nigel odpadl z powodow jakichs licencyjnych)

pomysl sobie, ze za cene Duende masz 128(!) sladow z channel stripem 88RS na przyklad plus caly pakiet Neve


poza tym przy obecnym kursie dolara srednia cena wtyczki to jakies 400-500 zl, wiec nie przesadzajmy;)



fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: oduck » czwartek 04 wrz 2008, 01:24

...widze ze ktos wystawia tez UAD-1 w wersji Mackie ...
**********************

1500 zl? smiech na sali

mam wrazenie ze na allegro czesto sa kombinatorzy liczacy, ze komus albo sie nie chce, albo nie wie, ze mozna na ebayu tez kupowac.

2x taniej nawet mozna trafic ta karte. albo nowego flexi packa za 1500zl z voucherem na 500$, za ktory mozesz kupic inne wtyczki(nawet 3 lub 4), jesli cie zainteresuja bardziej


fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: oduck » czwartek 04 wrz 2008, 01:26

a w dodatku do konca wrzesnia jak kupisz nowa karte (nawet UAD1 jakas ze sklepu zalegla z magazynu_) to masz jeszcze 150$ extra
fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
stevelukather
Posty: 732
Rejestracja: niedziela 31 mar 2002, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: stevelukather » czwartek 04 wrz 2008, 08:37

...a w dodatku do konca wrzesnia jak kupisz nowa karte (nawet UAD1 jakas ze sklepu zalegla z magazynu_) to masz jeszcze 150$ extra...
**********************
Jesli nie bedziesz mial konta na www.uaudio.com to nie kupisz juz zadnego pluginu,wiec co ci po takich kartach.Nie da sie drugi raz zarejestrowac w systemie ua drugi raz tych samych kart UAD1.Za 6 kola kupisz w Music Store wypasiona UAD2 Nevana 128,czyli 10xUAD1 plus 100$ voucher,plus pewnie ze 100$ za rejestracje.Nie daj sie nabrac.
[addsig]

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: oduck » czwartek 04 wrz 2008, 09:09

steve, przeciez ja wyraznie napisalem ze chodzi mi o sytuacje , kiedy kolega kupi nowy flexi pack na przyklad

przeczytaj dokladnie :)

pozdr!!


PS. jakie 100$ za rejestracje?

PPS. DRUGI raz karty nie da sie rejestrowac, ale przeciez mozna przeniesc licencje na wtyczki oraz sama karte na innego uzytkownika, to nie jest tak ze sie nie da uczciwie kupic uzywanej karty
fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
stevelukather
Posty: 732
Rejestracja: niedziela 31 mar 2002, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: stevelukather » czwartek 04 wrz 2008, 10:24

...steve, przeciez ja wyraznie napisalem ze chodzi mi o sytuacje , kiedy kolega kupi nowy flexi pack na przyklad

przeczytaj dokladnie :)

pozdr!!


PS. jakie 100$ za rejestracje?

PPS. DRUGI raz karty nie da sie rejestrowac, ale przeciez mozna przeniesc licencje na wtyczki oraz sama karte na innego uzytkownika, to nie jest tak ze sie nie da uczciwie kupic uzywanej karty...
**********************
Oduck,mnie chodzilo o sytyuacje ta z Allego,ze jak koles kupi je za 6 tysi, i jesli ten sprzedajacy nie przepisze swojego konta dot. tych kart na niego to nic z tymi kartami nie zrobi,nie zarejestruje ich itd.A UA daje czasami za rejestracje nowej karty dodatkowo jeszcze jakis bonus w $.O to mi chodzilo.Pozdro.
[addsig]

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: oduck » czwartek 04 wrz 2008, 11:02

no mnie przeciez tez :)

pozdr!
fan dobrego brzmienia ;)

ODPOWIEDZ