Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: oduck » czwartek 04 wrz 2008, 15:45

popieram propozycje z dynamicznymi shure'ami. caly czas nie rozumiem, skad ten powszechny upor na nagrywanie wszystkich wokali przez mikrofony pojemnosciowe, zwlaszcza rapowych.

fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
dsds
Posty: 108
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: dsds » czwartek 04 wrz 2008, 15:51

...popieram propozycje z dynamicznymi shure'ami. caly czas nie rozumiem, skad ten powszechny upor na nagrywanie wszystkich wokali przez mikrofony pojemnosciowe, zwlaszcza rapowych.

...
**********************
Okie, dzięki.

(Tego Groove Tubes MD1b FET odrzucilem bo nie ma filtru dolnozaporowego - a jednak czasami jest przydatny).

W takim razie ostatnie starcie to /na serio ostatnie/:
*.Oktava MK-319 + shockmount
*.Audio-Technica AT4040
*.Audio Technica AT4033
*.Studio Projects C1
*.Shure KSM27
*.Shure SM58.

/Wiem, że najlepszy byłby Shure SM7b - ale to dużo droższy mikrofon/.


Awatar użytkownika
dsds
Posty: 108
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: dsds » czwartek 04 wrz 2008, 16:42

Pozostają do następnej rundy:
*.Oktava MK-319 + shockmount
*.Audio-Technica AT4040
*.Audio Technica AT4033

Dziękuję serdecznia za pomoc! Jeżeli ktoś z Państwa miał możliwość porónwania tych mikrofonów ze sobą, proszę o informację.
/Proszę przeczytać mój 1szy post/. Dziękuję.


Awatar użytkownika
maslak_s
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 31 lip 2005, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: maslak_s » czwartek 04 wrz 2008, 17:29

......popieram propozycje z dynamicznymi shure'ami. caly czas nie rozumiem, skad ten powszechny upor na nagrywanie wszystkich wokali przez mikrofony pojemnosciowe, zwlaszcza rapowych.

...
**********************
Okie, dzięki.

(Tego Groove Tubes MD1b FET odrzucilem bo nie ma filtru dolnozaporowego - a jednak czasami jest przydatny).


no chyba zartujesz?!

... prawie kazdy mikser, preamp posiada taki filtr... poza tym zawsze w DAWie mozesz sobie zapiac jako VST
www.klub.agaton.pl

Awatar użytkownika
maslak_s
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 31 lip 2005, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: maslak_s » czwartek 04 wrz 2008, 17:30

ps. nie slyszalem zadnego ale, jak coś brałbym GT
www.klub.agaton.pl

Awatar użytkownika
dsds
Posty: 108
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: dsds » czwartek 04 wrz 2008, 18:04

.........popieram propozycje z dynamicznymi shure'ami. caly czas nie rozumiem, skad ten powszechny upor na nagrywanie wszystkich wokali przez mikrofony pojemnosciowe, zwlaszcza rapowych.

...
**********************
Okie, dzięki.

(Tego Groove Tubes MD1b FET odrzucilem bo nie ma filtru dolnozaporowego - a jednak czasami jest przydatny).


no chyba zartujesz?!

... prawie kazdy mikser, preamp posiada taki filtr... poza tym zawsze w DAWie mozesz sobie zapiac jako VST...
**********************
Rozumiem. Ale czy nie jest czasem tak, że skoro nie ma w mikrofonie filtra dolnozaporowego i mocno basowy sygnał "wleci" do TANIEGO preampu (jakim jest Studio Projects VTB1, który posiadam), to bardzo łatwo jest go przesterować? /Ten preamp ma filtr dolnozaporowy - ale chodzi mi o źródło, które do niego wchodzi/.

Awatar użytkownika
maslak_s
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 31 lip 2005, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: maslak_s » czwartek 04 wrz 2008, 18:07

nie musisz pprzeeciez tak mocnoo wysterowywac sygnalu...
www.klub.agaton.pl

Awatar użytkownika
dsds
Posty: 108
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: dsds » czwartek 04 wrz 2008, 18:24

Dobra. Audio-Technica odpadły ze względu nieco zbyt wysokiej ceny JAK DLA MNIE.

Czyli Groove Tube MD1b FET vs Oktava MK-319. Coś czuję, że będę musiał się ruszyć do sklepu i osobiście ich posłuchać.
Mam małe pytanie: Na czym polega testowanie mikrofonu w sklepie na miejscu? Mają kompa, żeby coś nagrać? :)

Awatar użytkownika
tymontym
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 19 sie 2008, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: tymontym » czwartek 04 wrz 2008, 20:16

......skoro piszesz"Chciałbym uzyskać nieco "cieplejsze" brzmienie od SP B1, bardziej basowe, bez niepotrzebnej górki. Choć wiem, że i ta jest istotna."

to chyba tylko Oktava MK-319???

POZDRAWIAM:p


...
**********************
Porównywał Pan może niektóre z tych mikrofonów z mojego 1szego postu ze sobą? Chodzi mi o to, że czasami "ciepłe brzmienie" może okazać się "zamulonym brzmieniem" podczas miksu. Dlatego trochę obawiam się Oktavy MK-319.

Właściwie to zawężyłem swój wybór do:
Oktava MK-319 vs Audio-Technica AT4040 (lub 4033).
...
**********************
b1 mam,z oktava miałem kontakt i fakt że jej ciemne brzmienie nie raz może być problemem w miksie. AT4040 ma mój znajomy i jest zadowolony a co do b1 to powiem że mam go i nie jest zły ale o ciepłym brzmieniu chyba nie mogę powiedziec

Awatar użytkownika
fabian
Posty: 323
Rejestracja: środa 25 maja 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: fabian » czwartek 04 wrz 2008, 21:47

kiedys, podczas kilku sesji w jednym ze studiow testowalismy kilka mikrofonow m.in. oktave mk 319.. wowczas porownywalismy ja do mikrofonow z zupelnie innej polki cenowej (brauner vm-1, neumann tlm 103 i jeszcze jakis wysoki model pda)
oktava wypadla swietnie.. dobrze uklada sie w miksie, nie skrzeczy, nie dudni, nie zamula..

nie wiem jak teraz u oktavy z kontrola jakosci, ale jak masz mozliwosc sprawdzenia wiekszej ilosci sztuk to napewno warto sie tym zainteresowac - prawdopodobnie z tych wszystkich alternatyw wzialbym wlasnie oktave..

z drugiej strony wiem jakie rzeczy mozna zrealizowac dobrej klasy dynamikiem - w wielu przypadkach mozna wcale sie nie zorientowac, ze wokal nie zostal nagrany pojemnosciowka..

kiedys rowniez testowalem w jednym ze sklepow te troszke lepsiejsze dynamiki m.in shure sm58, senheisery e845 etc.. z kilku/kilkunastu modeli wybor padl na audio technica atm 41 he - ten brzmi przepieknie - jest otwarty, ale nie przejaskrawiony, ma solidny dol i mieciutki srodek..

pozdrawiam
the Sun Personality

ODPOWIEDZ