AKG Perception 120 czy sE M1C?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Lozek202
Posty: 29
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2009, 00:00

Re: AKG Perception 120 czy sE M1C?

Post autor: Lozek202 » poniedziałek 18 maja 2009, 13:08

ok sE odpadł, SP B1 też odpada.

ostateczne starcie:

Akg Perception 120 z 17mm membraną czy wynalazek Great Hon - BM-700 z pełną calową membraną?



i zapytam po raz już chyba trzeci. Co tracę, a co zyskuję mając 17mm membranę a nie pełną calową? Proszę o odpowiedź, to bardzo mi pomoże w dokonywaniu wyboru.

TeeR
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 18 paź 2005, 00:00

Re: AKG Perception 120 czy sE M1C?

Post autor: TeeR » poniedziałek 18 maja 2009, 13:29

SP B1 dlatego, że ma wielką membranę i najdłużej się trzyma na rynku.

Poszukaj AKG PERCEPTION 100, może gdzieś jeszcze są.
Może być też MXL2006.

Awatar użytkownika
Lozek202
Posty: 29
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2009, 00:00

Re: AKG Perception 120 czy sE M1C?

Post autor: Lozek202 » poniedziałek 08 cze 2009, 22:56

Miałem już zamawiać M-Audio NOVA...

(tu są próbki nagrane nim )
http://www.e-muzyk.net.pl/content/view/291/34/

... ALE usłyszałem w nim dużo góry i wg mnie bardzo płytkie brzmienie no i sporo ESS'ów.

Ma on membranę 1,1" AKG Perception ma 17mm czy tam 18mm.


Niech ktoś mi odpowie, jaka jest różnica w dźwięku między membraną 1/1,1" a np. 3/4 (trzy czwarte) cala. Chyba już 3 razy zadałem to pytanie a nikt mi nie odpowiedział.

Chcę wiedzieć, bo jeżeli nie będę miał żadnych strat z tego powodu, że będę miał majka z membraną 18mm to biorę akg bo podobają mi się próbki z niego, nie syczy i nie słyszę przesycenia wysokimi i średnimi częstotliwościami.


Proszę o jak najszybszą odpowiedź, chce jak najszybciej kupić mikrofon.

Awatar użytkownika
Lozek202
Posty: 29
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2009, 00:00

Re: AKG Perception 120 czy sE M1C?

Post autor: Lozek202 » poniedziałek 08 cze 2009, 23:12

I nie sugerujcie się moim zdaniem.

To ma być wasza opinia na ten temat. Dałem link do próbki m-audio, bo może tak naprawdę on dobrze brzmi a ja mam coś ze słuchem/z gustem ;)

Chce po prostu mieć dobry mikrofon. Wiem, że nie są to drogie mikrofony, ale takiej sumy w błoto nie chcę wyrzucić.

IntoTheSun
Posty: 5
Rejestracja: piątek 21 lis 2008, 00:00

Re: AKG Perception 120 czy sE M1C?

Post autor: IntoTheSun » wtorek 09 cze 2009, 23:56

To może ja powiem ze swojego doświadczenia. Miałem M-audio Nova ok pół roku. Wg. mnie jak na swoją cenę brzmi bardzo dobrze. Jest może trochę cierpki (dość charakterystyczna górka), gruboziarnisty, najlepsze słowo jakie mi przychodzi do głowy to "chropowaty". Nagrany wokal nie ginie w miksie, ale też raczej nie błyszczy. Za to zaskakująco dobrze sprawdza się do nietypowych zastosowań jak nagrywanie "efektów specjalnych", przeszkadzajek czy blach. Używałem go w konfiguracji mic->FatMan2->interface.

Potem kupiłem sobie Oktave MK-319 i nie żałuję. Mnie ten mikrofon bardzo pasuje. Mimo to żal było rozstawać się z M-audio, ale cóż ja zawsze żałuję jak muszę coś sprzedać :p

Awatar użytkownika
Tasiorowski
Posty: 543
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2007, 00:00

Re: AKG Perception 120 czy sE M1C?

Post autor: Tasiorowski » środa 10 cze 2009, 15:41

W tym przedziale cenowym, moim zdaniem zdecydowanie MXL 2006. Posiadamy też AT 2020, ale jak dla mnie to to się na wokal nie nadaje. Ja nie wiem, gdzie wy słyszycie te sybilanty w tanich mikrofonach, chyba żeście się dali ogarnąć mitowi, który stworzyli zesrani ze strachu producenci droższych mikrofonów. Mamy też w studiu BPM STUDIOTECHNIC i o ile oczywiście, ma po prostu lepsze brzmienie od tanich MXL, AT itd. to wali sybilantami jeszcze bardziej od nich. Są tacy wokaliści i lektorzy, którzy zrujnują posiadacza nawet najlepszego mikrofonu na świecie. BPM jest 5 razy droższy, ale lepszy może w detalach od MXL-a. trochę mniej "nosowy". W tym przedziale cenowym wszystko jest w miarę podobne i gwarantuję, czy kupisz MXl, AT, AKG ( nie czarujmy się, te tanie AKG to nie "te" AKG ) będzie mniej więcej to samo. Mimo wszystko - jak dla mnie MXL - jest po prostu uniwersalny, zrobisz na nim wokale albo i lektora ( ostatnio robiłem całkiem "wysokobudżetowy " spot na MXL 770 ( jeszcze tańszy i mniejszy od 2006 ) ponieważ BPM właśnie pracował gdzie indziej i klientela jakoś nie narzekała. Ludzie, nie dajmy się zwariować. A jeśli już na prawdę Ci na tym zależy, weź laptopa, kogoś kto umie grać na gitarze, podłącz się w sklepie w interfejs, pogadaj coś i zagraj do mikrofonów po kolei, będziesz wiedział. Jeśli nie masz takiej możliwości, to już trudno - zaufaj kolegom na forum i ucz się cedzić informacje potrzebne od niepotrzebnych. PEACE !!!
Mocny Pecet + Laptop, Presonus FIRESTUDIO + DIGIMAX FS, TC M One XL, TC HELICON VIOCEWORKS, ALESIS 3630, MXL 2006 + 770, SE 3 Stereo Pair, Sontronics SIGMA, Shure SM 57, 81, Audio-Technica - ATM 650 x 3, ATM 250 DE, ATM 450, APS AEON, E-MU PM 5, AKG 141

ODPOWIEDZ