Virtual Guitarist?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
CKM
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 09 paź 2003, 00:00

Virtual Guitarist?

Post autor: CKM » poniedziałek 10 lis 2003, 18:04

Proszę o pomoc!!!

Widziałem jak działa ten program na kompie jako instrument VST w CUBASE i zastanawiam sie nad jego kupnem , ale chciałbym wiedzieć czy takiego wirtualnego gitarzystę da sie przenieść na zwykłą ścieżkę midi w CUBASE lub innym progamie i zastąpić ją innym brzmieniem z modułu lub samplera . A może ktos wie jak to zrobić?

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH

POSTUJĄCYCH

Awatar użytkownika
Piechnik
Posty: 119
Rejestracja: czwartek 16 maja 2002, 00:00

Re: Virtual Guitarist?

Post autor: Piechnik » poniedziałek 10 lis 2003, 21:49



oj chyba nie da rady

virtual guitarist odtwarza gotowe zsamplowane rify i zagrywki a więc po naciśnięciu jednego tylko klawisza słyszymy cały rif zsynchronizowany z tempem naszego utworu. dlatego to o czym piszesz będzie niemozliwe chyba że program posiada jakiś specjalny export midi.

byłby to jednak bardzo skomplikowany proces ponieważ program musiałby wnikliwie przeanalizowac cały zapis audio i na tej podstawie stworzyć plik midi.


Awatar użytkownika
Piechnik
Posty: 119
Rejestracja: czwartek 16 maja 2002, 00:00

Re: Virtual Guitarist?

Post autor: Piechnik » poniedziałek 10 lis 2003, 21:53

pozatym gdy juz kupisz virtual guitarista to odtwarzanie zrobionych w nim gitar(nawet gdyby było mozliwe) na innym module raczej będzie pozbawione sensu

a gdy będziesz chciał zanieść materiał na inny komputer to wyeksportujesz sobie gitarki jako audio i zaniesiesz w wavie.

Awatar użytkownika
krezul
Posty: 42
Rejestracja: piątek 03 maja 2002, 00:00

Re: Virtual Guitarist?

Post autor: krezul » wtorek 11 lis 2003, 01:34

Zonk to zupelnie nie tak:

Virtual Guitarist, to nie jest wirtualny gitarzysta, ktory symuluje gitarzyste - tzn wirtualnie zasowa na wirtualnym sprzecie i jak przyjdzie Ci ochota to podsuniesz mu inna gitarke:) To jest wlasciewie bank brzmien-riffow. Mozesz sam je poukladac tak jak chcesz, lecz sterowac innym modulem sie nie da... Te gotowe zagrywki po wyeksportowaniu do midi wygladalyby jak stukanie dzieciola w klawiature, sa to po prostu sekwencje wyzwalajace jakies konkretne typy akordow, zagrywek itp - nie kompatybilne z innymi bankami brzmien.



troszke pozno, chyba spac juz pojde ...

dobranoc i pozdrawiam

szymon

Awatar użytkownika
CKM
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 09 paź 2003, 00:00

Re: Virtual Guitarist?

Post autor: CKM » wtorek 11 lis 2003, 11:48

W takim razie czy jest co kolwiek , jakiś program komputerowy czy urządzenie którym mógłbym robić w midi porządne gitary. Chodzi mi o gitary , które dają tło w utworze ,akompaniują . Z góry dziękuję mądrzejszym .

Awatar użytkownika
CKM
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 09 paź 2003, 00:00

Re: Virtual Guitarist?

Post autor: CKM » wtorek 11 lis 2003, 20:24

?


Awatar użytkownika
Damianin
Posty: 262
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Re: Virtual Guitarist?

Post autor: Damianin » wtorek 11 lis 2003, 20:27

...W takim razie czy jest co kolwiek , jakiś program komputerowy czy urządzenie którym mógłbym robić w midi porządne gitary. Chodzi mi o gitary , które dają tło w utworze ,akompaniują . Z góry dziękuję mądrzejszym . ...

**********************

sampler i porządna kolekcja dobrej jakości sampli?

Awatar użytkownika
CKM
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 09 paź 2003, 00:00

Re: Virtual Guitarist?

Post autor: CKM » wtorek 11 lis 2003, 21:39

Hm....... Dobre próbki gitar to ja mam , tylko nie potrafię grac na klawiaturze tak jak gra gitarzysta.

Moje pytanie zrodziło się po odsłuchaniu np demo takiego instrumentu jak TYROS _ czy ktos słyszał tam gitary? nie chodzi mi o brzmienie tylko o sposób ich grania. Wiem można wpisać to krok po kroku lub zatrudnic gitarzyste by wgrał ją przez MIDI. Ale czy nie można tego jakos obejść?

Awatar użytkownika
morion
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Virtual Guitarist?

Post autor: morion » wtorek 11 lis 2003, 22:25

Hmm. Jak masz dobrej jakosci sample to www.guitar-pro.com

pozdrowienia

Morion
GG: 3867380 *****Gdańsk*****

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Virtual Guitarist?

Post autor: spiker » środa 12 lis 2003, 10:34

CKM!

Jest takie urządzenie. TYlko nie wiem na jakim poziomie są Twoje wymagania wobec "emulowania" klawiaturą gitary. Tak jak już Koledzy pisali ( ja też tak uważam ) to prawie niemożliwe, ze względu na specyfikę gry na żywym instrumencie.

Jesli zaś chodzi o generowanie komunikatów MIDI czy sterowanie tymi komunikatami jakichś syntezatorów czy samplerów to robi to każdy instrument klawiszowy ze standardem GM lub XG i wszystko wówczas zależy od tego czy jakość próbek Ci odpowiada czy nie. Mając kartę muz. akceptującą SF2, czy soft synth akceptujący import SF2 możesz się posłużyć lepszymi próbkami. Pamietamy że chodzi Ci o PODKŁADY a nie jakieś wypasione solówki.

Urządzeniem, o którym mówiłem na wstepie jest Creamware NOAH i zaimplementowany tam instrument SIX STRING, który generuje komunikaty MIDI, i daje się nimi sterować. To sprzętowa emulacja instrumentów 6-strunowych ( klasyczne, akustyczne, elektryczne, basowe, banjo itp.) Są tam możlwiości sterowania prametrami "gry" na gitarze znacznie wykraczające poza zwykłe możliwości GM czy XG na dodoatek wzbogacone o cały magazyn efektów gitarowych, wirtualne mikrofony i wirtualne pudła rezonansowe....) - jak na podkłady to na pewno wystarczy, a przy odrobinie "ręcznej" roboty to nawet i jakąś cwaną solówkę wykręcisz. Gitarzystów tym nie "oszukasz" ale całą resztę prawdopodobnie zwiedziesz na manowce...

przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

ODPOWIEDZ