Sony MDR7506 czy AT ATH-M50

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Medianta
Posty: 54
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 00:00

Sony MDR7506 czy AT ATH-M50

Post autor: Medianta » piątek 27 lip 2012, 13:57

Witam,


Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem porządnych słuchawek głownie do nagrywania (monitorowania), i wstępnego "miksowania". Zastanawiam się właśnie MDR-7560 (za ~460zł) i ATH-M50 (za ~552 zł).


Niestety nie mam możliwości ich odsłuchania bo żadne ze sklepów w województwie ich nie mają...


Jakie są Wasze opinie na ich temat. Czy warto dozbierać te ~100 zł.


 


Pozdrawiam


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Sony MDR7506 czy AT ATH-M50

Post autor: DJOZD » piątek 27 lip 2012, 14:21

Wczoraj przeglądałem słuchawki w Music Store w Koloni, i te Soniacze zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Charakter brzmienia podobny do DT-150, konstrukcyjnie skoromnie, ale solidnie. Natomiast ten mode AT nie był tam obecny. Ale wydaje mi się że te Audio Technic'i są zbyt plastikowe (były tam inne modele).   Mnie się te soniacze podobały,  ale jakbym miał wybierać to wybrałbym Bayerdynamic - albo klasyka czyli DT-150 (wygląd odstrasza), albo nowsze modele DT-770 Pro (mniej basu, więcej góry) lub DT-990 Pro (więcej basu, mniej góry, do kontroli niskiego pasma dobrze się nadają). Osobiście pracuje na tych ostatnich, bardzo solidy sprzęt.  Jak to tylko jedyne słuchawki podłączeone do systemu monitoringu to wersja 250ohm. 


Medianta
Posty: 54
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 00:00

Re: Sony MDR7506 czy AT ATH-M50

Post autor: Medianta » piątek 27 lip 2012, 14:49

...
Wczoraj przeglądałem słuchawki w Music Store w Koloni, i te Soniacze zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Charakter brzmienia podobny do DT-150, konstrukcyjnie skoromnie, ale solidnie. Natomiast ten mode AT nie był tam obecny. Ale wydaje mi się że te Audio Technic'i są zbyt plastikowe (były tam inne modele).   Mnie się te soniacze podobały,  ale jakbym miał wybierać to wybrałbym Bayerdynamic - albo klasyka czyli DT-150 (wygląd odstrasza), albo nowsze modele DT-770 Pro (mniej basu, więcej góry) lub DT-990 Pro (więcej basu, mniej góry, do kontroli niskiego pasma dobrze się nadają). Osobiście pracuje na tych ostatnich, bardzo solidy sprzęt.  Jak to tylko jedyne słuchawki podłączeone do systemu monitoringu to wersja 250ohm. ...
 




Hmm. W sumie coraz bardziej przekonuję się do Soniaczów, a poza tym znalazłem je w sklepie za 430 zł.


Medianta
Posty: 54
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 00:00

Re: Sony MDR7506 czy AT ATH-M50

Post autor: Medianta » piątek 27 lip 2012, 14:56



Hmm. W sumie coraz bardziej przekonuję się do Soniaczów, a poza tym znalazłem je w sklepie za 430 zł.
...
 




Aha, DT-990 Pro odpadają, bo są otwarte


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Sony MDR7506 czy AT ATH-M50

Post autor: Zbynia » piątek 27 lip 2012, 22:50

DT770 są zamknięte


Fant
Posty: 241
Rejestracja: piątek 01 sie 2003, 00:00

Re: Sony MDR7506 czy AT ATH-M50

Post autor: Fant » poniedziałek 30 lip 2012, 22:53

...Jak to tylko jedyne słuchawki podłączeone do systemu monitoringu to wersja 250ohm. ... 


Pozwolę się podpiąć trochę pod temat. Zastanawiam się którą wersję DP880 wybrać, 32 czy 250 ohm. Chcę używać słuchawek na wyjściach z różnych, również "konsumenckich" urządzeń, ale jednak bez użycia przedwzmacniacza. Będę je podłączał bezpośrednio do mixera (150 ohm), interface'u (80 ohm) jak i z wyjścia macbook pro (??? ohm). Która wersja będzie lepszym rozwiązaniem? Czytałem kilka testów i porównań obu modeli na różnych portalach i znalazłem też opinię, że model 32 ohm wypada słabo i nadaję się tylko do przenośnych odtwarzaczy, co jak dla mnie mija się z celem. Wiem co to impedancja, ale nie wiem jak to wygląda pod względem empirycznym. Czy słuchawki 250 ohm można "znośnie" napędzić wyjściem z laptopa o niższej impedancji? Czy lepiej iść w wersję 32 ohm?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

from one source all things depend....

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Sony MDR7506 czy AT ATH-M50

Post autor: DJOZD » wtorek 31 lip 2012, 09:25

...
Czy słuchawki 250 ohm można "znośnie" napędzić wyjściem z laptopa o niższej impedancji? Czy lepiej iść w wersję 32 ohm? 

Będę wdzięczny za odpowiedź.
...
 


 


W praktyce słuchawki 250 ohm podłączone do wyjść laptopowych/smartfonowych grają umiarkowanie głośno. Wystarczy do słuchania na takim poziomie by wysłyszeć wszystko.  Ale troszeczkę brakuję do pełni szczęścia (głośne słuchanie).  Natomiast w przypadku interfejsów/wzmacniaczy słuchawkowych  z regulacją wzmocnienia wogóle nie ma problemu. 


Pytanie czy wszystkie profesjonalne modele wystepują w wersji 32 ohm.  DT 770 Pro była wersja limitowana 32ohm.


 


Fant
Posty: 241
Rejestracja: piątek 01 sie 2003, 00:00

Re: Sony MDR7506 czy AT ATH-M50

Post autor: Fant » wtorek 31 lip 2012, 10:11

...
W praktyce słuchawki 250 ohm podłączone do wyjść laptopowych/smartfonowych grają umiarkowanie głośno. Wystarczy do słuchania na takim poziomie by wysłyszeć wszystko.  Ale troszeczkę brakuję do pełni szczęścia (głośne słuchanie).  Natomiast w przypadku interfejsów/wzmacniaczy słuchawkowych  z regulacją wzmocnienia wogóle nie ma problemu. 

Pytanie czy wszystkie profesjonalne modele wystepują w wersji 32 ohm.  DT 770 Pro była wersja limitowana 32ohm.


Dziękuję za odpowiedź. DT 880 występują w wersji 32 ohm, lecz nie mają w nazwie PRO. Czytałem opinie w internecie, że wersja 32 ohm doskonale nadaje się do przenośnych odtwarzaczy, ale traci przez to na jakości dzwięku z innych źródeł. Czyli wygląda na to że w moim przypadku lepszym wyjściem będzie zakup wersji 250 ohm gdzyż będzie lepiej pracować na wiekszości urządzeń ( w "studio") a słabiej na laptopie, w przeciwieństwie do wersji 32 ohm?

from one source all things depend....

ODPOWIEDZ