Lexicon Alpha Studio - pisk przy nagrywaniu sampla z gramofonu

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
maciaba
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 13 lis 2012, 00:00

Lexicon Alpha Studio - pisk przy nagrywaniu sampla z gramofonu

Post autor: maciaba » wtorek 13 lis 2012, 19:04

Witam. 

Mam problem z nagraniem sampla z gramofonu. Oczywiście wejście do interfejsu poprzedzone jest preampem Monacora SPR-6. 

Windows 7, ASIO od producenta, ASIO4all.

Probowałem reinstalla sterowników, wyłączenia monitoringu podczas nagrywania, odinstalowywania wszystkich wbudowanych urządzeń zwiazanych z dźwiękiem - nie pomaga.

Problem objawia się w ten sposób, że podczas nagrywania pojawia się pisk. Słychać normalnie to co się nagrało, jednak w tle wciąż jest pisk.

Podłączone jest to tak gramofon - preamp - i z preampa 2xRCA do interfejsu 2xJack 6,3mm na lewy i prawy kanał lub 2xRCA na 1xJack 6,3mm jako stereo (nic się nie zmienia, pisk wciąż pozostaje)

Nie wiem gdzie leży problem, preamp kupiłem w lipcu, interfejs na dniach. Gdy podepnę gramofon przez prampa prosto do wejścia mikrofonowego do laptopa, to nie ma problemów z nagrywaniem. Jednak przez lexicona pojawia się pisk.

Wie ktoś może co mogę z tym zrobić? Z powyższego wynikałby fakt, że coś jest nie tak z kartą...

Pozdrawiam serdecznie,
Mateusz 


maciaba
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 13 lis 2012, 00:00

Re: Lexicon Alpha Studio - pisk przy nagrywaniu sampla z gramofonu

Post autor: maciaba » wtorek 13 lis 2012, 19:15

...
Witam. 

Mam problem z nagraniem sampla z gramofonu. Oczywiście wejście do interfejsu poprzedzone jest preampem Monacora SPR-6. 

Windows 7, ASIO od producenta, ASIO4all.

Probowałem reinstalla sterowników, wyłączenia monitoringu podczas nagrywania, odinstalowywania wszystkich wbudowanych urządzeń zwiazanych z dźwiękiem - nie pomaga.

Problem objawia się w ten sposób, że podczas nagrywania pojawia się pisk. Słychać normalnie to co się nagrało, jednak w tle wciąż jest pisk.

Podłączone jest to tak gramofon - preamp - i z preampa 2xRCA do interfejsu 2xJack 6,3mm na lewy i prawy kanał lub 2xRCA na 1xJack 6,3mm jako stereo (nic się nie zmienia, pisk wciąż pozostaje)

Nie wiem gdzie leży problem, preamp kupiłem w lipcu, interfejs na dniach. Gdy podepnę gramofon przez prampa prosto do wejścia mikrofonowego do laptopa, to nie ma problemów z nagrywaniem. Jednak przez lexicona pojawia się pisk.

Wie ktoś może co mogę z tym zrobić? Z powyższego wynikałby fakt, że coś jest nie tak z kartą...

Pozdrawiam serdecznie,
Mateusz ...
 

Przepraszam za dublowanie, ale nie ma tutaj chyba opcji edytowania. Co zauważyłem właśnie, po podpięciu z preampa jednego kanału do wejścia INSTRUMENT na froncie, pisku nie ma... ale mam jeden kanał. 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Lexicon Alpha Studio - pisk przy nagrywaniu sampla z gramofonu

Post autor: Zbynia » wtorek 13 lis 2012, 20:01

pętla mas i inne zakłócenia - sygnał z gramofonu jest na bardzo niskim poziomie i jest straszliwie podatny na wszystko nie mówiąc już o blisko leżącej komórce


maciaba
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 13 lis 2012, 00:00

Re: Lexicon Alpha Studio - pisk przy nagrywaniu sampla z gramofonu

Post autor: maciaba » wtorek 13 lis 2012, 20:10

...
pętla mas i inne zakłócenia - sygnał z gramofonu jest na bardzo niskim poziomie i jest straszliwie podatny na wszystko nie mówiąc już o blisko leżącej komórce...
 

Rozumiem, ale po podpięciu z preampa prosto do kompa nie ma tego problemu. Tak samo jak nie ma problemu gdy podepne pod wejscie instrument.


marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

Re: Lexicon Alpha Studio - pisk przy nagrywaniu sampla z gramofonu

Post autor: marcinek2 » wtorek 13 lis 2012, 21:02

...
...
pętla mas i inne zakłócenia - sygnał z gramofonu jest na bardzo niskim poziomie i jest straszliwie podatny na wszystko nie mówiąc już o blisko leżącej komórce...
 

Rozumiem, ale po podpięciu z preampa prosto do kompa nie ma tego problemu. Tak samo jak nie ma problemu gdy podepne pod wejscie instrument.
...
 


kolego sprzezenie zwrotne.mialem to samo.musisz zrobic dorze routing sygnalow.napisz priva sprobuje pomoc.pozdrawiam

Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

maciaba
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 13 lis 2012, 00:00

Re: Lexicon Alpha Studio - pisk przy nagrywaniu sampla z gramofonu

Post autor: maciaba » wtorek 13 lis 2012, 21:44

...
...
...
pętla mas i inne zakłócenia - sygnał z gramofonu jest na bardzo niskim poziomie i jest straszliwie podatny na wszystko nie mówiąc już o blisko leżącej komórce...
 

Rozumiem, ale po podpięciu z preampa prosto do kompa nie ma tego problemu. Tak samo jak nie ma problemu gdy podepne pod wejscie instrument.
...
 

kolego sprzezenie zwrotne.mialem to samo.musisz zrobic dorze routing sygnalow.napisz priva sprobuje pomoc.pozdrawiam...
 

Poszło PW


maciaba
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 13 lis 2012, 00:00

Re: Lexicon Alpha Studio - pisk przy nagrywaniu sampla z gramofonu

Post autor: maciaba » wtorek 13 lis 2012, 23:26

Sprawdzałem u kolegi na innym kompie na stacjonarce i jest to samo :( 

Czyżby karta była felerna? Czy jestem skazany na nagrywanie mono przez instrument... 


ODPOWIEDZ