RME HDSP 9632 + ADI-2 - jest sens?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: RME HDSP 9632 + ADI-2 - jest sens?

Post autor: Zbynia » wtorek 16 kwie 2013, 08:51

Co do różnic to poprzegladaj specyfikacje kart


Awatar użytkownika
akysz
Posty: 18
Rejestracja: środa 10 sie 2011, 00:00

Re: RME HDSP 9632 + ADI-2 - jest sens?

Post autor: akysz » wtorek 16 kwie 2013, 20:42

...
Ok dzięki za wskazówki.

Chyba już wiem to co chciałem wiedzieć.

Zastanawiam się jeszcze tylko czy istnieje jakiś model Myteka, który funkcjonował by jednocześnie jako DAC i ADC? Czy to muszą być dwa oddzielne urządzenia.

To znaczy chodzi mi o 2-kanały.

A nawiązując do tego co pisze jimmy44, rozumiem że RayDat to tak jakby tylko łącznik pomiędzy konwerterem a komputerem? No bo żeby móc działać nawet w mniejszym zakresie 2-kanałowo, musi byc konwersja, no ale dobrze że 9632 nie będzie tego konwertera ograniczać.

Dobrze że to tak wyszło że jednak Adi- to bezsens, bo fakt nie przypuszczałem że to aż takie różnice.
...
 




Michał2013 nie napisałeś w sumie, do czego będziesz tej karty używał. Ilu kanałów bedziesz potrzebował, 2, 8, 16, czy więcej?


Po co Ci 8 kanałowy MYTEK?

AKYSZ.net - forum edukacyjne dla muzyków/TWORZENIE WSPÓLNYCH PROJEKTÓW MUZYCZNYCH

ALTERPROJECT.net - wyłączny dystrybutor na Polskę LINDELL AUDIO / wydawnictwo fonograficzne

Awatar użytkownika
akysz
Posty: 18
Rejestracja: środa 10 sie 2011, 00:00

Re: RME HDSP 9632 + ADI-2 - jest sens?

Post autor: akysz » wtorek 16 kwie 2013, 21:00

dodam jeszcze jedno, bo dyskusja troche jest zagmatwana i nie jestem pewien juz o co dokładnie chodzi :)


Jezeli potrzebujesz podpiąc sobie tylko głośniki i w karcie tej masz fizyczne (wiązki kabli na głosniki, midi itp) to Ci wystarczy i nie ładuj się w Myteka czy inne Apogee.


Zacznę od początku:


Różnica cenowa pomiędzy 9632 a raydat nie polega na róznicy jakości, tylko na mozliwości podpięcia wiekszej lub mniejszej ilości urządzeń analogowych poprzez ADAT w tym wypadku. Ktoś, kto pisze, ze róznica w jakości jest ogromna pisze głupoty i tyle.


Poza tym, karta RME jedna czy druga ma za zadanie umozliwic przesłanie sygnału z urzadzeń  do komputera poprzez konwertery, które niczym innym jak rozdzieleniem wiązki sygnału z ADAT na 8 niezaleznych kanałów analogowych. Także co nie kupisz to i tak bedzie szło przez RME, czyli jakość na wejściu do komputera będziesz miał taką samą jak obecnie wpinasz z kabla.


Więc skoro nie potrzebujesz większej ilości kanałów niż masz, to po co chesz konwerter?


[addsig]
AKYSZ.net - forum edukacyjne dla muzyków/TWORZENIE WSPÓLNYCH PROJEKTÓW MUZYCZNYCH

ALTERPROJECT.net - wyłączny dystrybutor na Polskę LINDELL AUDIO / wydawnictwo fonograficzne

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: RME HDSP 9632 + ADI-2 - jest sens?

Post autor: Zbynia » środa 17 kwie 2013, 00:56

ajysz NIKT nie napisał o potrzebie 8 kanałowego Myteka...A kolega jasno określił co chce uzyskac już w pierwszym poście




RayDat nie zadnym rozdzieleniem wziązki (co za debilny pomysł) tylko wielokanałowym konwerterem sygnałów


a co do stwierdzenia po co konwerter - wskaż kolego różnice miedzy mytekiem a rme to sie dowiesz po co


Awatar użytkownika
akysz
Posty: 18
Rejestracja: środa 10 sie 2011, 00:00

Re: RME HDSP 9632 + ADI-2 - jest sens?

Post autor: akysz » środa 17 kwie 2013, 10:49

...
ajysz NIKT nie napisał o potrzebie 8 kanałowego Myteka...A kolega jasno określił co chce uzyskac już w pierwszym poście




RayDat nie zadnym rozdzieleniem wziązki (co za debilny pomysł) tylko wielokanałowym konwerterem sygnałów

a co do stwierdzenia po co konwerter - wskaż kolego różnice miedzy mytekiem a rme to sie dowiesz po co...
 




naoisałem to trochę obrazkowo.


główna moja mysl była taka, że


sygnał wychodzący poprzez kartę PCI RME do jakiegokolwiek przetwornika zewnętrznego i wracający


z niego poprzez tą samą kartę RME będzie taki sam.




[addsig]
AKYSZ.net - forum edukacyjne dla muzyków/TWORZENIE WSPÓLNYCH PROJEKTÓW MUZYCZNYCH

ALTERPROJECT.net - wyłączny dystrybutor na Polskę LINDELL AUDIO / wydawnictwo fonograficzne

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: RME HDSP 9632 + ADI-2 - jest sens?

Post autor: Zbynia » środa 17 kwie 2013, 11:40

I dalej się to kupy nie trzyma chyba że zrobisz petlę powrotną na karcie z interfejsami cyfrowymi...z analogowymi nigdy nie bedzie taki sam bo dojdzie konwersja DA i AD


Awatar użytkownika
akysz
Posty: 18
Rejestracja: środa 10 sie 2011, 00:00

Re: RME HDSP 9632 + ADI-2 - jest sens?

Post autor: akysz » środa 17 kwie 2013, 14:19

...
I dalej się to kupy nie trzyma chyba że zrobisz petlę powrotną na karcie z interfejsami cyfrowymi...z analogowymi nigdy nie bedzie taki sam bo dojdzie konwersja DA i AD

...


że nie bedzie taki sam, to się zgodzę. ale że lepszy, to juz nie.


chodzi mi o to, że konwerter ADDA ma umożliwić mozliwie transparentny przesył sygnału z urządzenia analogowego do niego podpiętego. siłą rzeczy i istniejących praw fizyki dąży do doskonałości, więc jedynie co może taki konwerter dodać, to swoje minimalne i po 10 przecinku, ale jednak zniekształcenia od sygnału mu zadanego.czy będą to zniekształcenia typu WOW factor, czy in minus to już tylko od wrażeń słuchacza zależeć bedzie.


Dźwięk z monitorów nie bedzie lepszy dzięki mytekowi czy innemu konwerteru(!) wpiętemu w raydat czy w 9632.




Więcej dla jakości odsłuchiwanego dźwięku z dobrych monitorów zrobi porządna adaptacja akustyczna, wyrównana charakterystyka pomieszczenia niz najlepszy konwerter.




[addsig]
AKYSZ.net - forum edukacyjne dla muzyków/TWORZENIE WSPÓLNYCH PROJEKTÓW MUZYCZNYCH

ALTERPROJECT.net - wyłączny dystrybutor na Polskę LINDELL AUDIO / wydawnictwo fonograficzne

ODPOWIEDZ