RME HDSP 9632 + ADI-2 - jest sens?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Michał2013
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 08 kwie 2013, 00:00

Re: RME HDSP 9632 + ADI-2 - jest sens?

Post autor: Michał2013 » środa 17 kwie 2013, 17:06

No tak adaptacja akustyczna jest ważna ale nie wierze w to że jakość przy analogu w 9632 to jest dokładnie to samo co przy konwerterze klasy Mytek czy Apogge.

Bo w takim razie po co w ogole konwertery? Nawet jak ktos potrzebuje dużo kanałów, jest coś takiego jak M-Audio Delta 1010, wystarcza 3-4 jednostki synchronizacja i sa 24-32 kanały, tylko obawiam się że brzmieniowo to jest słabo.


 


Bo w takim układzie po co płacić, szczególnie dla mnie 3-4 tys za 2-kanałowy konwerter jak mogę zakupić Behringer ADA8000 i mięc pod ręką 8 out/in i to za 1000 zł.


Wtedy będzie wszystko to co potrzebuje i za znacznie mniejsze pieniądze.


Troche to kuriozalne ale cóż..może i tak..


Tylko teraz to już nic nie wiem..to może faktycznie lepiej kupić rozszerzenie za 600 zl AO4S-192...i działać na analogu..


Awatar użytkownika
akysz
Posty: 18
Rejestracja: środa 10 sie 2011, 00:00

Re: RME HDSP 9632 + ADI-2 - jest sens?

Post autor: akysz » środa 17 kwie 2013, 20:55

...
No tak adaptacja akustyczna jest ważna ale nie wierze w to że jakość przy analogu w 9632 to jest dokładnie to samo co przy konwerterze klasy Mytek czy Apogge.

Bo w takim razie po co w ogole konwertery? Nawet jak ktos potrzebuje dużo kanałów, jest coś takiego jak M-Audio Delta 1010, wystarcza 3-4 jednostki synchronizacja i sa 24-32 kanały, tylko obawiam się że brzmieniowo to jest słabo.

 

Bo w takim układzie po co płacić, szczególnie dla mnie 3-4 tys za 2-kanałowy konwerter jak mogę zakupić Behringer ADA8000 i mięc pod ręką 8 out/in i to za 1000 zł.

Wtedy będzie wszystko to co potrzebuje i za znacznie mniejsze pieniądze.

Troche to kuriozalne ale cóż..może i tak..

Tylko teraz to już nic nie wiem..to może faktycznie lepiej kupić rozszerzenie za 600 zl AO4S-192...i działać na analogu.....
 




poznałeś kilka opinii.


moją o podpinaniu pod wyjście ADAT zewnętrznego przetwornika zamiast uzywania wyjśc tych z bezpośrednio z karty też.


inna sprawa, że są konwertery w formie interfejsów USB czy firewire, na przykład nowy UA Apollo16, czy inne, ALE róznicę w brzmieniu pomiędzy konwerterami najlepszymi a tymi budżetowymi typu focusrite saffire, czy motu czy presonus, to ułamki %. to jest ostatnia rzecz, którą powinienes zmieniać wg mnie, ale oczywiście najlepiej będzie jak sobie sam wyrobisz zdanie wsłuchując się w próbki róznych porównań i testów.


Tutaj masz link do zebranych kilku testów porównawczych. Powodzenia. Wydajesz przecież swoje pieniądze.


testy porównawcze przetwornikow ADDA




[addsig]
AKYSZ.net - forum edukacyjne dla muzyków/TWORZENIE WSPÓLNYCH PROJEKTÓW MUZYCZNYCH

ALTERPROJECT.net - wyłączny dystrybutor na Polskę LINDELL AUDIO / wydawnictwo fonograficzne

ODPOWIEDZ