Problem z nagrywaniem przez interfejs

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
laser777
Posty: 373
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Problem z nagrywaniem przez interfejs

Post autor: laser777 » środa 20 sie 2014, 13:38

Witam
zakupiłem interfejs audio i kilka dni temu nabyłem przejściówki na dużego jacka ale nie mogę nic nagrać przez mikrofon dynamiczny.
Nie ma sygnału podczas nagrywania gdy mikrofon podłączony jest pod insert na interfejsie
Audacity rejestruje tylko szum kiedy podkręca się głośność więc co to może być?
Kiedy podłącze inne urządzenie audio przez direct monitor można odsłuchać sygnał
i nagrywanie ustawione mam przez interfejs

Medianta
Posty: 54
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 00:00

Re: Problem z nagrywaniem przez interfejs

Post autor: Medianta » środa 20 sie 2014, 14:14

...Witam
zakupiłem interfejs audio i kilka dni temu nabyłem przejściówki na dużego jacka ale nie mogę nic nagrać przez mikrofon dynamiczny.
Nie ma sygnału podczas nagrywania gdy mikrofon podłączony jest pod insert na interfejsie
Audacity rejestruje tylko szum kiedy podkręca się głośność więc co to może być?
Kiedy podłącze inne urządzenie audio przez direct monitor można odsłuchać sygnał
i nagrywanie ustawione mam przez interfejs...
 






Pierwsze pytanie, co to za interfejs?


Drugie pytanie, może mikrofon jest wyłączony?


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Problem z nagrywaniem przez interfejs

Post autor: PieTras! » środa 20 sie 2014, 14:52

Na pewno to wejście podpisane jest "insert"?

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

laser777
Posty: 373
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Problem z nagrywaniem przez interfejs

Post autor: laser777 » środa 20 sie 2014, 15:49

dzięki
Interfejs to Behringer U-phoria UMC22
A mikrofon nie jest wyłączony bo ten mikrofon ze studiem nie ma nic wspólnego to jest mikrofon od skype'a
chyba że masz na myśli coś w wewnątrz komputera
Może muszę mieć jakiś sterownik? oryginalny jest USB audio codec
ale miałem też jeden ze strony behringera przed formatowaniem
interfejs mam od lipca ale wejścia testuję dopiero teraz bo wszystkie wejścia są na dużego Jacka i jedno wejście Mic/Line preamp midas
innego mikrofonu nie mam ale to nie wina mikrofonu bo inne urządzenia audio też nagrywałem przez zintegrowaną kartę tak jak ten mikrofon
podczas nagrywania słychać szum i lekki pisk typowy dla zasilaczy impulsowych jak by się kręciło pitchem w jedną i drugą stronę ale kiedy się wyłączy nagrywanie sygnał jest czysty co słychać na wyjściu słuchawkowym interfejsu

Nie pisze tam insert tylko inst 2 ale jest to skrót od insert
jedynką oznaczony jest preamp

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z nagrywaniem przez interfejs

Post autor: matiz » środa 20 sie 2014, 15:57

...dzięki
Interfejs to Behringer U-phoria UMC22
A mikrofon nie jest wyłączony bo ten mikrofon ze studiem nie ma nic wspólnego to jest mikrofon od skype'a
chyba że masz na myśli coś w wewnątrz komputera
Może muszę mieć jakiś sterownik? oryginalny jest USB audio codec
ale miałem też jeden ze strony behringera przed formatowaniem
interfejs mam od lipca ale wejścia testuję dopiero teraz bo wszystkie wejścia są na dużego Jacka i jedno wejście Mic/Line preamp midas
innego mikrofonu nie mam ale to nie wina mikrofonu bo inne urządzenia audio też nagrywałem przez zintegrowaną kartę tak jak ten mikrofon
podczas nagrywania słychać szum i lekki pisk typowy dla zasilaczy impulsowych jak by się kręciło pitchem w jedną i drugą stronę ale kiedy się wyłączy nagrywanie sygnał jest czysty co słychać na wyjściu słuchawkowym interfejsu

Nie pisze tam insert tylko inst 2 ale jest to skrót od insert
jedynką oznaczony jest preamp...
 




1. Mikrofon do skajpa jest pojemnościowy. Gdyby był dynamiczny, to "coś" byłoby słychać...


2. Wejście INST to wejście instrumentalne a nie insert ale i tak podłączony tam mikrofon pojemnościowy nie zadziała, bo on wymaga zasilania.


3. Taki mikrofon działa tylko z wejściami w kartach dźwiękowych, które zapewniają odpowiednie jego zasilanie.



Czyli niestety mikrofon...


[addsig]

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problem z nagrywaniem przez interfejs

Post autor: Zbynia » środa 20 sie 2014, 20:04

na początek kłania się czytanie instrukcji - a behringer ma porządne obrazki


a na koniec żeby kolegi nie podkusiło na tym gównianym mikrofonie włączać phantoma


laser777
Posty: 373
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Problem z nagrywaniem przez interfejs

Post autor: laser777 » czwartek 21 sie 2014, 02:05

Aha czyli studyjne mikrofony są na xlr a nie na jacka tak? To by miało sens
Faktycznie to wejście instrumentalne masz racje
I to jest wejście do instrumentów z własnym zasilaniem tak? Bo inaczej musiał by zadziałać
Nie sądze że ten mikrofon jest pojemnościowy mikrofony pojemnościowe muszą mieć preampa

Oczywiście że włączyłem phantoma na tym mikrofonie
( : w poniedziałek dowiedziałem się że nie można ale wejść instrumentalne chyba nie podlaga phantomowi

Dzięki za pomoc

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problem z nagrywaniem przez interfejs

Post autor: Zbynia » czwartek 21 sie 2014, 12:37

ty nie sądź skoro nie masz o tym pojęcia tylko poczytaj czym jest mikrofon elekretowy i jak działa



potrzebuje napięcia - preamp jest w karcie


laser777
Posty: 373
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Problem z nagrywaniem przez interfejs

Post autor: laser777 » czwartek 21 sie 2014, 13:14

A Direct Monitor ma coś wspólnego z odsłuchem?bo ja zawszę na tym directsie jadę i traktuję go jako oryginalny sygnał ale zauważyłem że bez włączonego directa nie można podglądać wejścia instrumentalnego w czasie rzeczywistym

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problem z nagrywaniem przez interfejs

Post autor: Zbynia » czwartek 21 sie 2014, 14:47

Mozna bez direct monitoringu przez DAW(z opóźnieniami) - direct monitor to sygnał prosto z wejścia interfejsu jeszcze przed wysłaniem do komputera, bez opóźnień


ODPOWIEDZ