Focusrite Forte czy Gap pre 73 mk III

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
drozd71
Posty: 7
Rejestracja: sobota 26 lip 2014, 00:00

Focusrite Forte czy Gap pre 73 mk III

Post autor: drozd71 » niedziela 04 cze 2017, 21:52

Witam wszystkich.


 


Mam bardzo konkretny problem do rozwiązania. Używam Shure SM7b z interfejsem Steinberg UR22, do tego w ramach


szalonego pomysłu w poszukiwaniu większego czystego gainu jest podlączony mixer Mackie. Wbrew pozorom rozwiązanie


się sprawdza(jest lepiej niż z samym Steinbergiem). Chcę jednak to zmienić i nie bawić się w szalone pomysły.


Wybieram między zmianą całości na sam interface Focusrite Forte, duży gain, podobno świetna jakość i niska


latencja ale nie wiem czy nie jest to mega awaryjne urządzenia przypadkiem(i czy ten interface wyciśnie z Shure Sm7b to co trzeba). 


Druga możliwość to wywalenie mixera i zastąpienie go Gap pre 73 mk III . 


Pytanie co będzie lepszą opcją jeśli chodzi o ostateczną jakość dźwięku w nagraniach. Dodatkowo zależy mi na funkcjonalności


i tu pytanie też czy Focusrite może dać niższą latencję niż UR22, zauważalnie niższą i robiącą różnicę czy raczej nie ma co się tym parametrem sugerować bo raczej nie odzczuję?


Doradźcie mi proszę coś bo jakąś decyzję muszę podjąć a spradzić przed zakupem mogę tylko Gap więc wybór jest troszkę


na ślepo/głucho.


Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Focusrite Forte czy Gap pre 73 mk III

Post autor: matiz » niedziela 04 cze 2017, 22:08

...
Witam wszystkich.

 

Mam bardzo konkretny problem do rozwiązania. Używam Shure SM7b z interfejsem Steinberg UR22, do tego w ramach

szalonego pomysłu w poszukiwaniu większego czystego gainu jest podlączony mixer Mackie. Wbrew pozorom rozwiązanie

się sprawdza(jest lepiej niż z samym Steinbergiem). Chcę jednak to zmienić i nie bawić się w szalone pomysły.

Wybieram między zmianą całości na sam interface Focusrite Forte, duży gain, podobno świetna jakość i niska

latencja ale nie wiem czy nie jest to mega awaryjne urządzenia przypadkiem(i czy ten interface wyciśnie z Shure Sm7b to co trzeba). 

Druga możliwość to wywalenie mixera i zastąpienie go Gap pre 73 mk III . 

Pytanie co będzie lepszą opcją jeśli chodzi o ostateczną jakość dźwięku w nagraniach. Dodatkowo zależy mi na funkcjonalności

i tu pytanie też czy Focusrite może dać niższą latencję niż UR22, zauważalnie niższą i robiącą różnicę czy raczej nie ma co się tym parametrem sugerować bo raczej nie odzczuję?

Doradźcie mi proszę coś bo jakąś decyzję muszę podjąć a spradzić przed zakupem mogę tylko Gap więc wybór jest troszkę

na ślepo/głucho....
 




Obadaj też to:


http://tritonaudio.com/fethead.html


albo bardziej dostępny u nas:


http://cloudmicrophones.com/products/cloudlifter-cl-1/


[addsig]

drozd71
Posty: 7
Rejestracja: sobota 26 lip 2014, 00:00

Re: Focusrite Forte czy Gap pre 73 mk III

Post autor: drozd71 » niedziela 04 cze 2017, 23:10

...
...
Witam wszystkich.

 

Mam bardzo konkretny problem do rozwiązania. Używam Shure SM7b z interfejsem Steinberg UR22, do tego w ramach

szalonego pomysłu w poszukiwaniu większego czystego gainu jest podlączony mixer Mackie. Wbrew pozorom rozwiązanie

się sprawdza(jest lepiej niż z samym Steinbergiem). Chcę jednak to zmienić i nie bawić się w szalone pomysły.

Wybieram między zmianą całości na sam interface Focusrite Forte, duży gain, podobno świetna jakość i niska

latencja ale nie wiem czy nie jest to mega awaryjne urządzenia przypadkiem(i czy ten interface wyciśnie z Shure Sm7b to co trzeba). 

Druga możliwość to wywalenie mixera i zastąpienie go Gap pre 73 mk III . 

Pytanie co będzie lepszą opcją jeśli chodzi o ostateczną jakość dźwięku w nagraniach. Dodatkowo zależy mi na funkcjonalności

i tu pytanie też czy Focusrite może dać niższą latencję niż UR22, zauważalnie niższą i robiącą różnicę czy raczej nie ma co się tym parametrem sugerować bo raczej nie odzczuję?

Doradźcie mi proszę coś bo jakąś decyzję muszę podjąć a spradzić przed zakupem mogę tylko Gap więc wybór jest troszkę

na ślepo/głucho....
 




Obadaj też to:

http://tritonaudio.com/fethead.html

albo bardziej dostępny u nas:

http://cloudmicrophones.com/products/cloudlifter-cl-1/ ...
 






O tych rozwiązaniach też wiem ale dlaczego polecasz je obadać? Może kupuje mnie tutaj reklama albo jakaś legenda dwóch sprzętów, które wybrałem na forach ale czy fethead np da równie dobrą jakość jak gap czy forte? Wiem, że jakość to kwestia gustu ale jak dobre są te preampy służące do podbicia gainu po prostu? Pytam trochę jak laik osób z większym doświadczeniem. 


Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Focusrite Forte czy Gap pre 73 mk III

Post autor: matiz » poniedziałek 05 cze 2017, 20:22

Te urządzenia do tego służą - do zwiększenia wzmocnienia wzmacniacza mikrofonowego. W związku z tym są niskoszumne. Jeżeli to jest problem, to warto spróbować. Oczywiście, GAP z dobrym interfejsem załatwi sprawę, ale nie z UR22, bo w tego typu prostych konstrukcjach wejście liniowe to stłumione wejście mikrofonowe i sygnał i tak przechodzi przez przedwzmacniacz mirkofonowy. W rezultacie masz po kolei dwa przedwzmacniacze, a w dodatku GAP nie jest urządzeniem wybitnie niskoszumnym.


[addsig]

drozd71
Posty: 7
Rejestracja: sobota 26 lip 2014, 00:00

Re: Focusrite Forte czy Gap pre 73 mk III

Post autor: drozd71 » poniedziałek 05 cze 2017, 22:31

...Te urządzenia do tego służą - do zwiększenia wzmocnienia wzmacniacza mikrofonowego. W związku z tym są niskoszumne. Jeżeli to jest problem, to warto spróbować. Oczywiście, GAP z dobrym interfejsem załatwi sprawę, ale nie z UR22, bo w tego typu prostych konstrukcjach wejście liniowe to stłumione wejście mikrofonowe i sygnał i tak przechodzi przez przedwzmacniacz mirkofonowy. W rezultacie masz po kolei dwa przedwzmacniacze, a w dodatku GAP nie jest urządzeniem wybitnie niskoszumnym....


Czyli, zeby gap miał sens potrzebowałbym interface z wejsciem liniowym, które nie jest typu combo? Nie wiem czy dobrze rozumiem.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Focusrite Forte czy Gap pre 73 mk III

Post autor: matiz » poniedziałek 05 cze 2017, 22:43

Rodzaj gniazd nie ma znaczenia. Combo ma oddzielne styki dla jacka i XLRa, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić porządnie - nic poza kosztami Generalnie większość tanich interfejsów, przedwzmacniaczy i mikserów ma tak zrobione wejścia liniowe. Nie jest to nic złego, jeżeli wiemy o tym i świadomie korzystamy ze sprzętu, pamiętając o jego cenie. W każdym razie w UR nie da się ominąć przedwzmacniacza, z kolei Forte ma faktycznie spore wzmocnienie przedwzmacniaczy (75dB), filtry i tłumiki...


[addsig]

drozd71
Posty: 7
Rejestracja: sobota 26 lip 2014, 00:00

Re: Focusrite Forte czy Gap pre 73 mk III

Post autor: drozd71 » poniedziałek 05 cze 2017, 23:55

...Rodzaj gniazd nie ma znaczenia. Combo ma oddzielne styki dla jacka i XLRa, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić porządnie - nic poza kosztami Generalnie większość tanich interfejsów, przedwzmacniaczy i mikserów ma tak zrobione wejścia liniowe. Nie jest to nic złego, jeżeli wiemy o tym i świadomie korzystamy ze sprzętu, pamiętając o jego cenie. W każdym razie w UR nie da się ominąć przedwzmacniacza, z kolei Forte ma faktycznie spore wzmocnienie przedwzmacniaczy (75dB), filtry i tłumiki......


Czyli jeśli nie ominę preampów w UR22 to będę miał sygnał z dużym szumem, tak?

W takiej sytuacji Focusrite Forte będzie lepszym wyjściem? Ogólnie trochę ciężko się połapać
w czym wobec wszechobecnego marketingu producentów i kolorowych opisów sprzętu.
Wpadł mi w oko też Audient IR22 i ogólnie zamiast zbliżać się do podjęcia jakiejś decyzji
to co rusz dowiaduję się o jakimś sprzęcie czegoś co jest w jakimś sensie wadą i bądź tu
człowieku mądry.

Czy jest jakieś kryterium, które w takiej sytuacji pozwoli podjąć decyzję, która jednoznacznie da poprawę jakości nagrań?

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Focusrite Forte czy Gap pre 73 mk III

Post autor: matiz » wtorek 06 cze 2017, 08:42

Czyli jeśli nie ominę preampów w UR22 to będę miał sygnał z dużym szumem, tak?

W takiej sytuacji Focusrite Forte będzie lepszym wyjściem? Ogólnie trochę ciężko się połapać
w czym wobec wszechobecnego marketingu producentów i kolorowych opisów sprzętu.
Wpadł mi w oko też Audient IR22 i ogólnie zamiast zbliżać się do podjęcia jakiejś decyzji
to co rusz dowiaduję się o jakimś sprzęcie czegoś co jest w jakimś sensie wadą i bądź tu
człowieku mądry.

Czy jest jakieś kryterium, które w takiej sytuacji pozwoli podjąć decyzję, która jednoznacznie da poprawę jakości nagrań? ...
 


Wielkie szumy może nie, ale nie jest to optymalne połączenie. Chcesz coś zmienić, ale co i po co? Bo przecież zależy, co to jest ta jakość - Forte zapewni czyste wzmocnienie, a GAP z jakością mało ma wspólnego, bo szumi, zniekształca i ma transformatory


[addsig]

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Focusrite Forte czy Gap pre 73 mk III

Post autor: DZ1 » czwartek 08 cze 2017, 15:53



Wielkie szumy może nie, ale nie jest to optymalne połączenie. Chcesz coś zmienić, ale co i po co? Bo przecież zależy, co to jest ta jakość - Forte zapewni czyste wzmocnienie, a GAP z jakością mało ma wspólnego, bo szumi, zniekształca i ma transformatory


... 


Podpisuje sie pod tym wszystkim co wyżej napisał matiz obiema ''rencyma i nogyma'' :)  a zwlaszcza pod tym co zacytowałem.


drozd71 , naprawde bez urazy, ale moze lepiej (i taniej) warto zaiwestować np w jakieś szkolenie odnośnie nagrywania, miksu itd? a jest tego od groma, jak sie postarasz to znajdziesz coś dobrego (np, jakis kurs video, dobra książka). Nikogo z odbiorców Twojej muzyki nie interesuje czy robisz ją na Behringerze czy na SSL - to jest zupelnie nie istotne. 


Napisze tylko tyle: jakieś 20...30 lat temu można było tylko pomażyć o sprzecie takiej jakości jaki dzis nazywa sie budżetowym (nie mowie o wszystkim oczywiście). Wielu z nas tak miało. Na reszte dopowiedzcie sobie sami.


Pozdr,


drozd71
Posty: 7
Rejestracja: sobota 26 lip 2014, 00:00

Re: Focusrite Forte czy Gap pre 73 mk III

Post autor: drozd71 » czwartek 08 cze 2017, 21:40

...Wielkie szumy może nie, ale nie jest to optymalne połączenie. Chcesz coś zmienić, ale co i po co? Bo przecież zależy, co to jest ta jakość - Forte zapewni czyste wzmocnienie, a GAP z jakością mało ma wspólnego, bo szumi, zniekształca i ma transformatory
... 
Podpisuje sie pod tym wszystkim co wyżej napisał matiz obiema ''rencyma i nogyma'' :)  a zwlaszcza pod tym co zacytowałem.
drozd71 , naprawde bez urazy, ale moze lepiej (i taniej) warto zaiwestować np w jakieś szkolenie odnośnie nagrywania, miksu itd? a jest tego od groma, jak sie postarasz to znajdziesz coś dobrego (np, jakis kurs video, dobra książka). Nikogo z odbiorców Twojej muzyki nie interesuje czy robisz ją na Behringerze czy na SSL - to jest zupelnie nie istotne. 
Napisze tylko tyle: jakieś 20...30 lat temu można było tylko pomażyć o sprzecie takiej jakości jaki dzis nazywa sie budżetowym (nie mowie o wszystkim oczywiście). Wielu z nas tak miało. Na reszte dopowiedzcie sobie sami.
Pozdr,...


Ok, sprzęt już zakupiony. Idziemy w focusrite forte, testowanie obu urządzeń pomogło i pokazało mi co daje mi to czego szukałem a szukałem funkcjonalności, wygody i poprawy jakości nagrywanych wokali(czyli czystego dźwięku, bez szumu i jednak bez naleciałości zbyt dużych). Za radę dotyczącą książek/kursów również dziękuję ale nie tego potrzebuję i nie tego szukam obecnie, wiem co robię. Pozdrawiam i dzięki za swoistą burzę mózgów.

ODPOWIEDZ