Czy Apple Imac bedzie dobry do..................

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
czarek1995
Posty: 11
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 19:39

Czy Apple Imac bedzie dobry do..................

Post autor: czarek1995 » środa 01 kwie 2020, 18:27

witam mam pytanie odpowiadać czy komputer imac dobry by był do tworzenia piosenek i do robienia grafiki i skladania teledysków i czy imacki się nie zacinają nie lagują i czy są bezpieczniejsze od normalnego pc słyszałem że mac ma jakieś blokady przeciwko wirusom.i czy opłacało by mi się zamenić mój komputer na maca troche praca na windowsie 10 home mnie przegnębia i czy polecacie osx i jakiego imaca wybrać do wymienionych po wyzej wymagań

Co Polecacie.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 09 lut 2020, 21:27

Re: Czy Apple Imac bedzie dobry do..................

Post autor: BowHunter » środa 01 kwie 2020, 19:12

Tam nie ma żadnych blokad. OSX, czy też MacOS oparty jest na Unixie podobnie jak Linux czy BSD. Nie prawdą jest też, że nie ma na nich wirusów. Jak najbardziej jest ich sporo, z tą różnicą że zdecydowanie mniej niż na Windowsa. Co do systemów operacyjnych to najnowsze wydanie jakim jest wersja 10.15.3 Catalina nie cieszy się wśród "makowiczów" zbyt dużym uznaniem. Wiekszość wróciła do Mojave. OSX też jest dziurawy, ma niedociągnięcia i często gęsto łatany był tak jak Windows w postaci Service Packów, tak tutaj dodają po prostu numerki. OSX Mojave zaczynał od 10.14 a skończył na 10.14.6. Na jesień każdego roku mamy nowe wydanie systemu operacyjnego.

To co wyróżnia Microsoft od Apple, to fakt, że Windows pisany jest tak by poszedł na każdym sprzęcie i tym składaku co ma już 10 lat i tym lapku co dopiero wszedł do sprzedaży. MacOS natomiast pisany jest pod konkretne specyfikacje, czyli Apple wie z jakich komponentów będą składały się ich komputery i pisze na nie oprogramowanie dzięki czemu z kompatybilnością nie ma problemów. Nic nie krzaczy się i nie zawiesza (no chyba, że masz za mało mocy obliczeniowej - nie zdarzyło mi się to jeszcze na żadnym moim macu). Jednakże tutaj "faworyzowana" jest opcja instalowania oprogramowania ze sklepu Apple. Zachęca do tego między innymi darmowa aktualizacja oprogramowania zakupionego z AppleStore na nowsze wydania, z drugiej strony mimo możliwości instalowania programów z trzecich źródeł bywa tak, że będzie ono niekompatybilne z aktualną wersją systemu, który posiadasz. Jeden numerek za stare i STOP.

Zarówno Maci, iMacki, jak i Macbooki od samego początku projektowane są pod spełnianie zadań głównie biznesowych, zatem ich cena także "biznesowa" jest.
Determinacja podstawą sukcesu...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Czy Apple Imac bedzie dobry do..................

Post autor: Zbynia » sobota 11 kwie 2020, 12:57

zmiana systemu nic ci nie da bo problemem nie jest system tylko ty...praca na obydwu jest bardzo zbliżona aczkolwiek na osx świetnie korzysta się ze skrótów klawiaturowych co często przyspiesza zauważalnie pracę. wydajność zależy od procesora a przycinki itp od zasobów sprzętowych całego komputera i jakości sterowników urządzeń. Osobiście nie widzę sensu zmiany bo w cenie imaca strzelisz sobie takiego peceta że przez najbliższe 5 lat nie będziesz narzekał na wydajność.
Wirusy?od lat nie mam problemu z tym na windows - wystarczy windows defender i troszkę samozaparcia - czyli nie znosić gówna od kolegów na pendrive i patrzeć w co się klika na dziwnych stronach.

ps. linux to nie unix a osx wywodzi się z BSD

ODPOWIEDZ