M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: Redakcja » poniedziałek 17 gru 2012, 21:42

...obecne pytania zadaję w kontekście obecnego CZASU, czyli o wiele dłuższym okresie użytkowania Axiomów niż ten z wątków, które przytaczasz. Gdy kolega wyżej pisze, że wszystko trzeszczy po dwóch latach, to nie za wesoło, z drugiej strony czego chcieć za tysiąc złotych...

To wszystko prawda. Tyle, że ja używam v.1 znacznie dłużej niż 2 lata. Co oczywiście wcale nie znaczy, że ktoś inny wręcz nie zarżnąłby ją np. raptem w 3 miesiące. I to tyczy się praktycznie KAŻDEJ innej klawiatury.

...Ale najgorsze, że za dwa tysiące nie kupi się lepszej klawiatury...

Jak dotąd nie napisałeś nam jednego - lepszej konkretnie do czego?
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: elmuz1 » poniedziałek 17 gru 2012, 22:16

Jak dotąd nie napisałeś nam jednego - lepszej konkretnie do czego?...
..............
Lepszej w znaczeniu trwalszej, solidniej wykonanej, np. takiej jak w Kurzweil PC3-7.
Do czego? Nagrywanie, sterowanie Ableton Live, czasami gra na żywo (głównie piano).

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: elmuz1 » wtorek 18 gru 2012, 22:29

Dzięki za uwagi. Zdecydowałem się na Axioma v2 - najładniejszy wg mnie design. DirectLink w zupełności mi wystarczy. Najważniejsze - klawiatura, właściwie ta sama co w pro 61 (choć wolałbym tę z v1 - jest chyba nieznacznie większa, znaczy się klawisze). Dzięki jeszcze raz za info, cierpliwej REDAKCJI również

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: elmuz1 » środa 19 gru 2012, 11:47

...Dobry wybór :)
uwazaj gdzie zamawiasz, zauwazylem spore roznice w cenach, niektore sklepy chyba czekają na naiwnych,
tutaj masz najtaniej http://musicon.eu/12-m-audio-axiom-61-ii.html
a dla porownania?
http://www.thomann.de/pl/maudio_axiom_61_advanced.htm...

No tak, ale w djshop jest 1031zł ;)
Kupowałeś już coś w tym musicon.eu?


Awatar użytkownika
trancvission
Posty: 78
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 00:00

Re: M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: trancvission » środa 19 gru 2012, 12:12

Dzień dobry



Mam pytanie do kolegi , który tak intensytnie zmienia gumki w Axiomie, otóż mam


w v2, co mogę o niej apisać na przełopie 1.5 r. testowania zanim zadam swoje właściwe pytanie.


Klawiatura bardzo przyjemna, nie jest to FATAR ale można nabawić się sentymentu. Wszelkie encodery, fadery, przyciski funkcyjne / transportu, padd'y, i nie miałbym zastrzeżeń do nadmienionym z wyjątkiem usytuowania tych ostanich, mogli by je trochę przesunąć w lewo na płycie czołowej, mam krótkie ręce i sięgać trzeba za daleko. 


Moją uwagę zwrócił, niestabilny port USB, wtyczka od przewodu ma bardzo dużo luzu, przy lekkim pociągnięciu kabla istnieje ryzyko utraty połączenia z kontroloerem. Sprawdzałem na innych przewodach typu Belkin, ta sama sytuacja, więc gniazdo USB wymagało by fabrycznych poprawek celem wzmocnienia.


Od kilku tygodni przestał grać mi klawisz A2, klawiatura jest już grupo po gwarancji sklepowej, sprawdziłem czy ida komunikaty MIDI, wszystko wskazuje na gumkę. Pytanie do kolegi, gdzie nabyć takie gumeczki, czy warto samemu to robić, czy próbować odsyłać do jakiegoś serwisu, jakiego? Z góry dzięki za info.

SoundLand

ODPOWIEDZ