Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
dsds
Posty: 108
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: dsds » czwartek 04 wrz 2008, 22:56

...kiedys, podczas kilku sesji w jednym ze studiow testowalismy kilka mikrofonow m.in. oktave mk 319.. wowczas porownywalismy ja do mikrofonow z zupelnie innej polki cenowej (brauner vm-1, neumann tlm 103 i jeszcze jakis wysoki model pda)
oktava wypadla swietnie.. dobrze uklada sie w miksie, nie skrzeczy, nie dudni, nie zamula..

nie wiem jak teraz u oktavy z kontrola jakosci, ale jak masz mozliwosc sprawdzenia wiekszej ilosci sztuk to napewno warto sie tym zainteresowac - prawdopodobnie z tych wszystkich alternatyw wzialbym wlasnie oktave..

z drugiej strony wiem jakie rzeczy mozna zrealizowac dobrej klasy dynamikiem - w wielu przypadkach mozna wcale sie nie zorientowac, ze wokal nie zostal nagrany pojemnosciowka..

kiedys rowniez testowalem w jednym ze sklepow te troszke lepsiejsze dynamiki m.in shure sm58, senheisery e845 etc.. z kilku/kilkunastu modeli wybor padl na audio technica atm 41 he - ten brzmi przepieknie - jest otwarty, ale nie przejaskrawiony, ma solidny dol i mieciutki srodek..

pozdrawiam...
**********************
Dzięki serdeczne wszystkim!

Trudny wybór, bo nie mam pieniędzy do wyrzucenia :)

Wiem, że dynamiki mogą zabrzmieć dobrze, ale w momencie, kiedy 5 lat temu przerzuciłem się z dynamika z Media-Markt na Studio Projects B1 byłem w szoku...i taki mi teraz głupi uraz został. Wiem, że Shure SM58 jest świetny...ale też potrzebuję czegoś W MIARĘ uniwersalnego, lecz ciągle do RAPU...męskiego rapu. Nie świszczącego.

Zrobię tak:
Zamówię Oktavę MK-319 z Novamusic - dano mi mozliwość przetestowania w domu 3 te modele i odesłanie dwóch.

Dzięki.

TeeR
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 18 paź 2005, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: TeeR » piątek 05 wrz 2008, 09:11

...Dobra. Audio-Technica odpadły ze względu nieco zbyt wysokiej ceny JAK DLA MNIE.

**********************

AT-4033 stoi w fajnej cenie na Allegro. Poszukaj (wyszukiwarka - "4033a")!

TeeR
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 18 paź 2005, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: TeeR » piątek 05 wrz 2008, 09:44

Zrobię tak:
Zamówię Oktavę MK-319 z Novamusic - dano mi mozliwość przetestowania w domu 3 te modele i odesłanie dwóch.

Dzięki.
...
**********************

Tak sobie czytam i jestem w szoku. Nie chciałbym chyba kupić u importera "nowego" mikrofonu w standardowej cenie, który przeszedł przez niewiadomo ile rąk, tłukł się po kilku urzędach pocztowych i sortowniach. Zwłaszcza, że nie jest to drogi model i "testowały" go zapewne osoby nie mające wielkiego doświadczenia i niekoniecznie wiedzące jak się obchodzić z mikrofonem.

Nie mam nic do "macanych" towarów. Sam dużo kupuję na Allegro. Ale mam zasadę, żeby używanych rzeczy nie kupować za więcej niż 40% wartości nowych.

Trochę to niepoważne ze strony Nova Music. Moim zdaniem powinno się zaprosić potencjalnego klienta do salonu. Ustawić mu kilka egzemplarzy na statywach i niech sobie przez pop-filtr pogada, pośpiewa i wybierze. A wysyłanie do testów mikrofonów to trochę włażenie w d... klientowi.

A potem chodzą opinie, że jakość Oktavy się spada...

Awatar użytkownika
dsds
Posty: 108
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: dsds » piątek 05 wrz 2008, 12:24

TeeR, dzięki za rady. Jest w tym, co mówisz dużo racji.

Pomyślę w takim razie jeszcze raz o AT4033. /Tak - widziałem link na allegro - dzięki/.

A co myślicie Państwo o MXL V69 Mogami Edition?

TeeR
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 18 paź 2005, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: TeeR » piątek 05 wrz 2008, 13:22

A co myślicie Państwo o MXL V69 Mogami Edition? ...
**********************

W tej wadze cenowej nie warto chyba myśleć o MXL chyba że o V67i, który wydaje się być ciekawym rozwiązaniem. Ale mogę się mylić.

Warto moim zdaniem rozważyć AKG PERCEPTION ale starszą wersję (100/200/400). Mam PERCEPTION 100 i jestem bardzo zadowolony. Ma fajne, stonowane i nie za ostre brzmienie, a przy tym jest bliski w miksie.

I przestań z tym "panowaniem". Na tym forum mówi się per "ty".

Awatar użytkownika
dsds
Posty: 108
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: dsds » piątek 05 wrz 2008, 13:28

OK, dzięki za wszystkie rady.
Dam znać za max tydzień, co zrobiłem :)

Awatar użytkownika
dsds
Posty: 108
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: dsds » piątek 05 wrz 2008, 15:08

TeeR przyznaj się :) To Ty sprzedawałeś tę 4033a? (Wpłacę tak, jak napisałem w mailu).

TeeR
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 18 paź 2005, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: TeeR » piątek 05 wrz 2008, 15:53

...TeeR przyznaj się :) To Ty sprzedawałeś tę 4033a? (Wpłacę tak, jak napisałem w mailu)....
**********************

No niestety nie mam tego majka i to nie ja go sprzedawałem. Ja mam inny nick na allegro.

TeeR
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 18 paź 2005, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: TeeR » piątek 05 wrz 2008, 15:56

Ale allegro to kopalnia skarbów. Np. stałem się posiadaczem MXL 2001 za 180zł To sito jest uznawane za najlepsze w historii MXL-a.

Awatar użytkownika
dsds
Posty: 108
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: dsds » piątek 05 wrz 2008, 15:58

No niestety nie mam tego majka i to nie ja go sprzedawałem. Ja mam inny nick na allegro....
**********************
:) Spoko.

Mam nadzieję, że będzie dobrze się sprawował.

P.S.
Kupiłem Audio-Technica 4033a za 640 zł wraz z wysyłką (to chyba to samo, co Audio-Technica AT4033a - tylko ktoś inaczej podpisał).

Dzięki raz jeszcze.

ODPOWIEDZ