Phonic Xelix Board - mikser FireWire

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Leff
Posty: 545
Rejestracja: sobota 13 kwie 2002, 00:00

Re: Phonic Xelix Board - mikser FireWire

Post autor: Leff » sobota 28 sty 2006, 21:55

Ps: Cholernie odobają mi się takie mikserki. Można na nich zrobic koncercik i jeszcze go nagrać, tylko, że konkurencji dla Onyxa chyba na razie nie ma niestety. Ale myślę, że długo nie trzeba będzie czekać......

**********************

Alesis zrobił coś, co nazywa się MultiMix 16 FireWire. Jak się ma do Onyxa nie mam pojęcia (pewnie jest prostszy), ale bardziej daję wiarę produktom Alesisa, niż Phonicowi i Behringerowi razem wziętymi :)

Pozdrówka - Leff
Leff - Szczecin

Awatar użytkownika
AbA
Posty: 2
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: Phonic Xelix Board - mikser FireWire

Post autor: AbA » czwartek 23 lut 2006, 07:36

Jassio, pisz jak ten Phonix Ci się sprawuje? Jestem na etapie planowania (tymczasowego) rejestratora wielościeżkowego (sygnał głównie z mikrofonów) z użyciem laptopa (np. FireWire) więc napaliłem się ostatnio na Phonic Helix Board 24 FireWire...



Jeżeli ktokolwiek inny ma jakiekolwiek doświadczenie z tym sprzętem, również proszę o "cynk"

glasspalace
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 20 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Phonic Xelix Board - mikser FireWire

Post autor: glasspalace » wtorek 07 mar 2006, 13:23

Sprzęt jest całkiem przyjemny, z pewnością godny polecenia. Całkiem fajne brzmienie, wygodny w obsłudze, rozmieszczecie poszczególnych elementów przemyślane, stabilne sterowniki. Testowaliśmy z Cubase (z mikserem dołączona wersja LE), Sonarem, Vegasem i nowym ACID Pro 6 - wszystko bez zarzutu. Może jedynie przyczepię się do tego, że wentylator jest dość głośny ale patrząc na całokształt - to drobiazg.

W razie szczegółowych pytań proszę o kontakt na maila.

Awatar użytkownika
Jassio
Posty: 241
Rejestracja: niedziela 23 sty 2005, 00:00

Re: Phonic Xelix Board - mikser FireWire

Post autor: Jassio » wtorek 07 mar 2006, 23:33

Póki co zrealizowałem na nim jedno nagranie i nie jest źle. Miałem problemy z połączeniem, ale nie wiem czy to kabel, mikser czy karta. Obecnie jest wszystko ok.



Jedyne co mnie gnębi to fakt, iż (nie wiem jakim cudem) sygnał przetworzony na cyfrowy jest "słabszy" od tego, który miksuje sie analogowo. Aby dobrze wysterować sygnał do rejestracji ustawiam odpowiednio gaina. Nagrywa sie jak trzeba, ale przy tłumiku ustawionym na 0 dB (tłumik nie wpływa na głośność sygnału idącego do przetwornika) palą sie czerowne lampki a z głosników przester strzela jak z armaty.



Oprócz tego brakuje mi wyłaczenia preampa na wejsciach XLR.
Świat bez muzyki byłby monofoniczny,
a tak jest wielowymiarowy.

Awatar użytkownika
One_sign
Posty: 107
Rejestracja: środa 27 paź 2004, 00:00

Re: Phonic Xelix Board - mikser FireWire

Post autor: One_sign » środa 08 mar 2006, 10:31

Jedyne co mnie gnębi to fakt, iż (nie wiem jakim cudem) sygnał przetworzony na cyfrowy jest "słabszy" od tego, który miksuje sie analogowo. Aby dobrze wysterować sygnał do rejestracji ustawiam odpowiednio gaina. Nagrywa sie jak trzeba, ale przy tłumiku ustawionym na 0 dB (tłumik nie wpływa na głośność sygnału idącego do przetwornika) palą sie czerowne lampki a z głosników przester strzela jak z armaty.



Oprócz tego brakuje mi wyłaczenia preampa na wejsciach XLR....

**********************



No to poważna wada zwłaszcza przy nagraniach małych koncercików, a poza tym czy nagrywana jest suma czy każdy kanal z osobna ? I jak wygląda opóźnienie na powrocie sumy z kompa ? Da się z tego zrobić tor odsłuchowy? Czekam z niecierpliwośćią na dalsze opinie bo mam do wydania własnie tyle kasy - czyli niecałe 3 klocki - na taki mikserek.

glasspalace
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 20 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Phonic Xelix Board - mikser FireWire

Post autor: glasspalace » środa 08 mar 2006, 13:50

a poza tym czy nagrywana jest suma czy każdy kanal z osobna ? I jak wygląda opóźnienie na powrocie sumy z kompa ? Da się z tego zrobić tor odsłuchowy?

**********************

Mozna cala sume (L/R), mozna kazdy kanal z osobna. Opoznienia praktycznie nie ma i to jest piekne Jesli ktos jest w pilnej potrzebie mikser mozna u nas obejrzec (Szczecin i okolice), bedzie jeszcze do poniedzialku.


Awatar użytkownika
One_sign
Posty: 107
Rejestracja: środa 27 paź 2004, 00:00

Re: Phonic Xelix Board - mikser FireWire

Post autor: One_sign » środa 15 mar 2006, 02:44

...a poza tym czy nagrywana jest suma czy każdy kanal z osobna ? I jak wygląda opóźnienie na powrocie sumy z kompa ? Da się z tego zrobić tor odsłuchowy?

**********************

Mozna cala sume (L/R), mozna kazdy kanal z osobna. Opoznienia praktycznie nie ma i to jest piekne Jesli ktos jest w pilnej potrzebie mikser mozna u nas obejrzec (Szczecin i okolice), bedzie jeszcze do poniedzialku.

...

**********************

A jaka jest różnica mięcy Phonicem a Alesisem ?

Awatar użytkownika
JanC
Posty: 107
Rejestracja: sobota 15 paź 2005, 00:00

Re: Phonic Xelix Board - mikser FireWire

Post autor: JanC » środa 12 kwie 2006, 09:07





Jedyne co mnie gnębi to fakt, iż (nie wiem jakim cudem) sygnał przetworzony na cyfrowy jest "słabszy" od tego, który miksuje sie analogowo. Aby dobrze wysterować sygnał do rejestracji ustawiam odpowiednio gaina. Nagrywa sie jak trzeba, ale przy tłumiku ustawionym na 0 dB (tłumik nie wpływa na głośność sygnału idącego do przetwornika) palą sie czerowne lampki a z głosników przester strzela jak z armaty.



Oprócz tego brakuje mi wyłaczenia preampa na wejsciach XLR....

**********************



Czy próbowałeś używać "Record Out Trim Control" żeby skompensować ten niedobór gainu? Po to chyba tam jest, żeby nie było takich problemów...



Czy posiadasz wersję 18-kanałową? Czy sygnał jest wysyłany do kompa jako wyjścia direct-out, czy post-eq? Wiem, że w wersji 24 można przełączać pomiędzy tym a tym, ale w instrukcji do 18 niczego na ten temat nie znalazłem...

Awatar użytkownika
Jassio
Posty: 241
Rejestracja: niedziela 23 sty 2005, 00:00

Re: Phonic Xelix Board - mikser FireWire

Post autor: Jassio » czwartek 13 kwie 2006, 09:01



Czy próbowałeś używać "Record Out Trim Control" żeby skompensować ten niedobór gainu? Po to chyba tam jest, żeby nie było takich problemów...

**********************

Nie wiedziałem, ze w nim cos takiego istnieje. Poszukam, ale ze schematu blokowego nie wynika, żeby mozna to byłu ustawic z poziomu miksera. Zobacze wśród sterowników, ale póki co nie natrafiłem na taki wirtualny potencjometr.





Czy posiadasz wersję 18-kanałową? Czy sygnał jest wysyłany do kompa jako wyjścia direct-out, czy post-eq? Wiem, że w wersji 24 można przełączać pomiędzy tym a tym, ale w instrukcji do 18 niczego na ten temat nie znalazłem......

**********************

Tak, mam 18. Sygnał jest zbierany zaraz za preampem (direct out) i nie można tego przełączyć



Brakuje mi jeszcze padu -20 dB na ścieżkach z preampami.



pozdrawiam!

Janek

www.Studio-Kurnik.prv.pl
[addsig]
Świat bez muzyki byłby monofoniczny,
a tak jest wielowymiarowy.

ODPOWIEDZ