Mała krosownica ADAT?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Mała krosownica ADAT?

Post autor: BigGuns » poniedziałek 28 lis 2005, 03:26

heja,



mam pytanko. od 3 lat używam karty Wavecenter którą sobie bardzo chwalę, idzie ADATem w 03D. Teraz kupuję drugiego kompa no i chiałbym taką samą kartę do niego włożyć.



Pojawia się problem: jak zmieścić dwa ADATy w jednym (03D ma tylko 1 ADAT wejście). myślałem o krosownicy ADAT, znalazłem za ok. 2 tys. Frontier Apache. O ile nieprędko pojawią się u mnie jakies inne ADATy do podpięcia więc kasa to tak jakby zmarnowana. SPDiFa też mam zajętego a propos...



Więc pytanie: czy jest jakaś krosownica co łączy tylko 2 ADATy i kosztuje w granicach 500 stów? czy mam raczej poszukać jakiejś karty co zapoda mi analoga (ale czy jakość wtedy nie ucierpi, no i karta musi być zgodna z GSIF 2.0). A może jest jakieś zupełnie inne rozwiązanie? Zaznaczam że na tym wszystkim się znam jak szewc na trampolinie, więc z góry sorki jeżeli coś zagmatwałem

Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: Mała krosownica ADAT?

Post autor: szkudlik » poniedziałek 28 lis 2005, 08:28

Hmm, sprecyzuj o co biega



Jeżeli chodzi o rozgałęzienie jednego wyjścia ADAT do dwu wejść to można spróbować czegoś takiego:

http://sklep.north.pl/karta/index.php?numer=5722426

sam sklep jest tutaj: http://sklep.north.pl/ facet wystawia też te rozgałęziacze na Allegro.



Powinno działać bez problemów.



Inne operacje (przełączanie 2 wyjść do jednego wejścia) wymagałyby już więcej zachodu, ale dopóki chodzi tylko o crossowanie wszystkich 8-miu kanałów na raz (tak jakby przepinać światłowód z gniazdka do gniazdka) to byle majsterkowicz zmajstruje taką crossownice od ręki, a elementy (transmitery TOSLINK) są w miarę tanie.
[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Mała krosownica ADAT?

Post autor: Zbynia » poniedziałek 28 lis 2005, 11:43

sa tanie masz racje - ale u nas w kroju jest moze z jedno m iejsce gdzie mozna kupic...i jak sie dowiadywalem jakis czas temu to tylko na zamowienie.......i skonczylo sie na przerabianiu elektrycznego spdifa na optyk za pomoca diody...

Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: Mała krosownica ADAT?

Post autor: szkudlik » poniedziałek 28 lis 2005, 12:12

...sa tanie masz racje - ale u nas w kroju jest moze z jedno m iejsce gdzie mozna kupic...i jak sie dowiadywalem jakis czas temu to tylko na zamowienie.......i skonczylo sie na przerabianiu elektrycznego spdifa na optyk za pomoca diody......

**********************

www.elfa.se

poza tym widzialem w sklepie AVT

i chyba jeszcze www.nord.pl
[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Mała krosownica ADAT?

Post autor: BigGuns » poniedziałek 28 lis 2005, 13:34

...Hmm, sprecyzuj o co biega



Jeżeli chodzi o rozgałęzienie jednego wyjścia ADAT do dwu wejść to można spróbować czegoś takiego:

http://sklep.north.pl/karta/index.php?numer=5722426

sam sklep jest tutaj: http://sklep.north.pl/ facet wystawia też te rozgałęziacze na Allegro.



Powinno działać bez problemów.



Inne operacje (przełączanie 2 wyjść do jednego wejścia) wymagałyby już więcej zachodu, ale dopóki chodzi tylko o crossowanie wszystkich 8-miu kanałów na raz (tak jakby przepinać światłowód z gniazdka do gniazdka) to byle majsterkowicz zmajstruje taką crossownice od ręki, a elementy (transmitery TOSLINK) są w miarę tanie.

...

**********************

oo super!

myślę że ten rozgałęźnik to jest the best opcja (rozumiem że on po prostu zsumuje te 2 ADATy w jeden na zasadzie 1szy kanał z pierwszej karty+1szy kanał z drugiej karty, 2gi kanał z pierwszej karty+2gi kanał z drugiej karty i tak do 8)



dzięki panowie!




Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: Mała krosownica ADAT?

Post autor: szkudlik » poniedziałek 28 lis 2005, 13:50

myślę że ten rozgałęźnik to jest the best opcja (rozumiem że on po prostu zsumuje te 2 ADATy w jeden na zasadzie 1szy kanał z pierwszej karty+1szy kanał z drugiej karty, 2gi kanał z pierwszej karty+2gi kanał z drugiej karty i tak do 8)

**********************



Nie, do sumowania z dwu wyjść do jednego wejścia potrzbne jest już dużo elektorniki a nie tylko proste lusterko. W zasadzie konieczna jest funkcjonalność małej konsolety - czyli dekoder ADAT, procesor DSP, koder i masa dodatków.



Rozgałęźnik zrobi jedno - pozwoli na podpięcie jednego WYJŚCIA adat do DWU WEJŚĆ, czyli np. nagrywać na dwa kompy to co podaje konsoleta. czyli inaczej mówiąc jakby konsola miała dwa wyjścia ADAT i na oba podawała DOKŁADNIE TO SAMO
[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Mała krosownica ADAT?

Post autor: MB » poniedziałek 28 lis 2005, 13:56

myślę że ten rozgałęźnik to jest the best opcja (rozumiem że on po prostu zsumuje te 2 ADATy w jeden na zasadzie 1szy kanał z pierwszej karty+1szy kanał z drugiej karty, 2gi kanał z pierwszej karty+2gi kanał z drugiej karty i tak do 8)

**********************

ojojoj



ADAT przesyła 8 kanałów sygnału CYFROWEGO a nie analogowego, zatem nie można go sobie analogowo zsumować (łącząc przewody elektryczne albo światłowody).


Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Mała krosownica ADAT?

Post autor: BigGuns » poniedziałek 28 lis 2005, 18:31

...myślę że ten rozgałęźnik to jest the best opcja (rozumiem że on po prostu zsumuje te 2 ADATy w jeden na zasadzie 1szy kanał z pierwszej karty+1szy kanał z drugiej karty, 2gi kanał z pierwszej karty+2gi kanał z drugiej karty i tak do 8)

**********************



Nie, do sumowania z dwu wyjść do jednego wejścia potrzbne jest już dużo elektorniki a nie tylko proste lusterko. W zasadzie konieczna jest funkcjonalność małej konsolety - czyli dekoder ADAT, procesor DSP, koder i masa dodatków.



Rozgałęźnik zrobi jedno - pozwoli na podpięcie jednego WYJŚCIA adat do DWU WEJŚĆ, czyli np. nagrywać na dwa kompy to co podaje konsoleta. czyli inaczej mówiąc jakby konsola miała dwa wyjścia ADAT i na oba podawała DOKŁADNIE TO SAMO

...

**********************

eh czemu musiało tak być że jest jak jest? wygląda na to że jednak Apache to jedyne wyjście w tej sytuacji

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Mała krosownica ADAT?

Post autor: matiz » poniedziałek 28 lis 2005, 18:55

myślę że ten rozgałęźnik to jest the best opcja (rozumiem że on po prostu zsumuje te 2 ADATy w jeden na zasadzie 1szy kanał z pierwszej karty+1szy kanał z drugiej karty, 2gi kanał z pierwszej karty+2gi kanał z drugiej karty i tak do 8)

**********************

eh czemu musiało tak być że jest jak jest? wygląda na to że jednak Apache to jedyne wyjście w tej sytuacji




Niestety, zmartwie Cie dodatkowo - nawet ten Apache nie bedzie wyjsciem z sytuacji. Ty potrzebujesz miksera a nie krosownicy. Krosownica tylko "przeklada kabelki", ewentualnie (nie wiem, czy w tym przypadku tak jest) podaje taki sam sygnal na dwa lub wiecej wyjsc, ale niestety nie miksuje sygnalow z dwoch wejsc. Do tego potrzebny jest mikser, a dodatkowo musimy pamietac o jakiejs formie synchronizacji dwoch zrodel...


Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Mała krosownica ADAT?

Post autor: BigGuns » poniedziałek 28 lis 2005, 20:03

...myślę że ten rozgałęźnik to jest the best opcja (rozumiem że on po prostu zsumuje te 2 ADATy w jeden na zasadzie 1szy kanał z pierwszej karty+1szy kanał z drugiej karty, 2gi kanał z pierwszej karty+2gi kanał z drugiej karty i tak do 8)

**********************

eh czemu musiało tak być że jest jak jest? wygląda na to że jednak Apache to jedyne wyjście w tej sytuacji




Niestety, zmartwie Cie dodatkowo - nawet ten Apache nie bedzie wyjsciem z sytuacji. Ty potrzebujesz miksera a nie krosownicy. Krosownica tylko "przeklada kabelki", ewentualnie (nie wiem, czy w tym przypadku tak jest) podaje taki sam sygnal na dwa lub wiecej wyjsc, ale niestety nie miksuje sygnalow z dwoch wejsc. Do tego potrzebny jest mikser, a dodatkowo musimy pamietac o jakiejs formie synchronizacji dwoch zrodel...

...

**********************

hm, logiczne.

no dobra, to może w takim razie zostawić ADAT i spróbować skrosować 2 SPDiFy? tu przejściówka jakaś wystarczyłaby czy z tym również jest jakaś większa jazda?

ODPOWIEDZ