PC kontra MAC

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
barryzlasu
Posty: 25
Rejestracja: środa 07 gru 2005, 00:00

PC kontra MAC

Post autor: barryzlasu » środa 07 gru 2005, 21:04

Wittam!

Proszę o wszelkie opinie i wskazówki gdyż każde wasze doświadczenie jest dla mnie bardzo wartościowe. Potrzebuję kupić komputer, laptop do wykorzystywania podczas koncertów. dokładnie chcę z niego odpalać Reason 3 oraz jakiś sampler np. Kontakt 2. Do tego chcę w kompa wpuścić sygnał audio i nakładać na niego efekty. Wszystko w czasie rzeczywistym. Co to udźwignie? MAC PowerBook 1.5GHz 512MB RAM czy może odpowiedni osiągami PC (tańszy?). Jaki PC jest odpowiednikiem? Do tej pory używałem ATHLONA XP 3000+ 64bit oraz 1GB RAM. Czasami się zdarzało, ze nie dawał rady a na to sobie pozwolić nie mogę.

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim, którzy coś szepną.

Barry Zlasu



www.miloopa.com

Awatar użytkownika
bruce_lee
Posty: 277
Rejestracja: sobota 19 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: PC kontra MAC

Post autor: bruce_lee » środa 07 gru 2005, 21:45

...Wittam!

Proszę o wszelkie opinie i wskazówki gdyż każde wasze doświadczenie jest dla mnie bardzo wartościowe. Potrzebuję kupić komputer, laptop do wykorzystywania podczas koncertów. dokładnie chcę z niego odpalać Reason 3 oraz jakiś sampler np. Kontakt 2. Do tego chcę w kompa wpuścić sygnał audio i nakładać na niego efekty. Wszystko w czasie rzeczywistym. Co to udźwignie? MAC PowerBook 1.5GHz 512MB RAM czy może odpowiedni osiągami PC (tańszy?). Jaki PC jest odpowiednikiem? Do tej pory używałem ATHLONA XP 3000+ 64bit oraz 1GB RAM. Czasami się zdarzało, ze nie dawał rady a na to sobie pozwolić nie mogę.

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim, którzy coś szepną.

Barry Zlasu



http://www.miloopa.com...

**********************

1.Jakim budżetem dysponujesz?

2. Masz już jakiś interfejs audio, przystosowany do współpracy z laptopem?

[url=http://www.liveuser.pl]liveuser.pl[/url] /
[url=http://www.myspace.com/ansikte]le visage[/url]

Awatar użytkownika
barryzlasu
Posty: 25
Rejestracja: środa 07 gru 2005, 00:00

Re: PC kontra MAC

Post autor: barryzlasu » środa 07 gru 2005, 21:49

......Wittam!

Proszę o wszelkie opinie i wskazówki gdyż każde wasze doświadczenie jest dla mnie bardzo wartościowe. Potrzebuję kupić komputer, laptop do wykorzystywania podczas koncertów. dokładnie chcę z niego odpalać Reason 3 oraz jakiś sampler np. Kontakt 2. Do tego chcę w kompa wpuścić sygnał audio i nakładać na niego efekty. Wszystko w czasie rzeczywistym. Co to udźwignie? MAC PowerBook 1.5GHz 512MB RAM czy może odpowiedni osiągami PC (tańszy?). Jaki PC jest odpowiednikiem? Do tej pory używałem ATHLONA XP 3000+ 64bit oraz 1GB RAM. Czasami się zdarzało, ze nie dawał rady a na to sobie pozwolić nie mogę.

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim, którzy coś szepną.

Barry Zlasu



http://www.miloopa.com...

**********************

1.Jakim budżetem dysponujesz?

2. Masz już jakiś interfejs audio, przystosowany do współpracy z laptopem?

...

**********************

1. M-AUDIO OZONIC firewire+klawisz

2. Budżet? Hehe, nie chcę kupić czegoś co wymienię za 3 lata ale też nie chcę kupować statku kosmicznego. Dokładnie do moich wymagań. Stabilne na scenie przede wszystkim!!!! W domu moge poczekać przy mixdownie.


Awatar użytkownika
barryzlasu
Posty: 25
Rejestracja: środa 07 gru 2005, 00:00

Re: PC kontra MAC

Post autor: barryzlasu » środa 07 gru 2005, 21:53

Polecano mi wyżej wspomnianego MACa PowerBook 12" 1.5GHz 512MB RAM (rozszerzenie do 1.25GHz). Cena około 6800 w Polsce.

Awatar użytkownika
bruce_lee
Posty: 277
Rejestracja: sobota 19 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: PC kontra MAC

Post autor: bruce_lee » środa 07 gru 2005, 22:02

...Polecano mi wyżej wspomnianego MACa PowerBook 12" 1.5GHz 512MB RAM (rozszerzenie do 1.25GHz). Cena około 6800 w Polsce....

**********************

Nie znam się na Macach, ale z obserwacji wychodzi, że większość muzyków elektronicznych właśnie na nich pracuje (Jamie Lidell, Deadbeat, Stefan Betke, Matt Elliott z ostatnio widzianych), więc coś w tym musi być.

Sam ostatnio kupowałem lapsa, wybrałem ICOMa PB 8200 - test we wrześniowej EiS. W końcu ustawiłem to jak trzeba i w zestawieniu z E-MU 1616, tworzy maszynę wydajniejszą niż Athlon 64 2800+ o circa 1/3 (z tym że przy pracy z większą ilością ścieżek audio czy sampli czytanych z dysku, ta przewaga się zmniejszy, bo dysk w notebooku to tylko 5400rpm).

Przy Twoim budżecie możesz wpakować się w najwyższe modele tej firmy, z jeszcze lepszą wydajnością. Albo nawet pomyśleć o czymś z 17 calowym monitorem.
[url=http://www.liveuser.pl]liveuser.pl[/url] /
[url=http://www.myspace.com/ansikte]le visage[/url]

Awatar użytkownika
barryzlasu
Posty: 25
Rejestracja: środa 07 gru 2005, 00:00

Re: PC kontra MAC

Post autor: barryzlasu » środa 07 gru 2005, 22:17

......Polecano mi wyżej wspomnianego MACa PowerBook 12" 1.5GHz 512MB RAM (rozszerzenie do 1.25GHz). Cena około 6800 w Polsce....

**********************

................ICOMa PB 8200 - test we wrześniowej EiS. W końcu ustawiłem to jak trzeba i w zestawieniu z E-MU 1616, tworzy maszynę wydajniejszą niż Athlon 64 2800+ o circa 1/3 ..........................

**********************



Czyli sugerujesz PC? Połaziłem trochę po forach internetowych i coraz więcej pochlebnych opinii o nich słyszę (stabilność). Z drugiej jednak strony najwięksi grają na MACach. Poza wszystkim dochodzi też kwestia tego, że PC starzeje się o wiele szybciej. Powiedz mi proszę jeszcze jaki notebook PC byłby dla mnie rozwiązaniem? Jak już wspomniałem:

Reason 3

Kontakt 2

Ableton Live 5 (jako procesor efektów na trąbe)

dwa niezależne wyjścia z Ozonica plus ewentualnie trzecie wbudowane w kompa. Podaj przykładową konfigurację, na którą przysłowiowo " niema ch...ja". Dzięki za czas, pozdrawiam.



www.miloopa.com

Awatar użytkownika
barryzlasu
Posty: 25
Rejestracja: środa 07 gru 2005, 00:00

Re: PC kontra MAC

Post autor: barryzlasu » środa 07 gru 2005, 22:23

Co do ekranu to chcę zdecydowanie 12 cali. Takya Nakamura, klawiszowiec i trębacz od Jojo Meyer'a, z którym miałem okazję pogadac podczas wspólnej trasy, miał starego iBooka 12", który mu uciągał Reasona 3 bez problemów a i rozmiar matrycy był idealny. Nie męcząco i bardzo czytelnie na scenie. Nie narzekał na niego wogóle. Czyli znowu plus dla MACa. Zawsze można zresztą kiedyś postawić sobie w domu duuuuuuży ekran :).

mellodeque
Posty: 573
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Re: PC kontra MAC

Post autor: mellodeque » środa 07 gru 2005, 22:31

Za 6800 uzbierasz na dobrego Laptoka oraz kartę Audio. Z softem mniej problemów, wiecej ludzi Ci doradzi bo większość u nas to PC.

poza tym Millopa z muzą ma mało wspólnego.
Jesli czegoś nie jesteś pewien - nie pisz.
http://khyro.com | http://promusic.pl/forum/

Awatar użytkownika
barryzlasu
Posty: 25
Rejestracja: środa 07 gru 2005, 00:00

Re: PC kontra MAC

Post autor: barryzlasu » środa 07 gru 2005, 22:34

...Za 6800 uzbierasz na dobrego Laptoka oraz kartę Audio. Z softem mniej problemów, wiecej ludzi Ci doradzi bo większość u nas to PC.

poza tym Millopa z muzą ma mało wspólnego....

**********************

Dzięki wielkie za info o sprzęcie ale to własnie tylko o tym sie tu rozmawia. Pozdrawiam i zapraszam na koncert. :*

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: PC kontra MAC

Post autor: Miłaszewski » czwartek 08 gru 2005, 00:56

Nie uzywam programow o ktorych wspominasz, ale uzywam Powerbooka G4 1.67GHz z 1GB RAM. Sesje programu Logic, ktore wywalaly moj poprzedni komputer - stacjonarny P4 2.4GHz z 1GB RAM - teraz chodza bez zadnych zgrzytow. Nie znam sie na technice komputerowej, jestem zwyklym uzytkownikiem komputera i dla mnie ten komputer jest duzo lepszy niz PC. Jakosc wykonania znacznie lepsza niz jakiekolwiek laptopy PC w podobnej cenie. Mialem tez komputer Centrino 1.6GHz - mozna bylo odpalic troszke wiecej pluginow niz na Powerbooku, ale w trakcie nagrywania lub odtwarzania czasem przytykal sie bez wzgledu czy uzywany byl dysk Firewire, czy USB2.0. Z Centrino mialem sporo klopotow. Przesiadka na Maca byla dla mnie pocztkiem nowego zycia :) Nagle pojawil sie czas na rzeczy przyjemniejsze niz ustawianie w systemie roznych pierdol. Instalacja systemu OSX trwa 15-20 minut i jest gotowy do pracy w 100%. Na Windowsa musialem poswiecac jeden dzien raz na 2-3 miesiace. Teraz od pol roku mam jedna instalacje OSX z milionem programow i totalnym balaganem na dysku - mimo to komputer chodzi jak z systemem zainstalowanym wczoraj.
[addsig]

ODPOWIEDZ