Kontroler FireWire na chipsecie T.I.

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Marc.De.Marx
Posty: 168
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Kontroler FireWire na chipsecie T.I.

Post autor: Marc.De.Marx » niedziela 11 gru 2005, 16:33

Gdzie mozna kupic kontroler na chipsecie Texass Instruments , w sklapach komputerowych sa tylko sprzedawane najtansze na Necu , prosze o jakis namiar.

dziekuje

Awatar użytkownika
Groover
Posty: 1096
Rejestracja: niedziela 02 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Kontroler FireWire na chipsecie T.I.

Post autor: Groover » niedziela 11 gru 2005, 16:50

...Gdzie mozna kupic kontroler na chipsecie Texass Instruments , w sklapach komputerowych sa tylko sprzedawane najtansze na Necu , prosze o jakis namiar.

dziekuje...

**********************

na Allegro co jakiś czas się pojawiają



Pozdro

Groover
nowe portale:
www.PortalStudyjny.pl, www.PortalKlawiszowy.pl, www.PortalGitarowy.pl

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Kontroler FireWire na chipsecie T.I.

Post autor: JoachimK » niedziela 11 gru 2005, 17:54

Nec'a odradzam, ale zapytam z ciekawosci - dlaczego akurat Texas?
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Kontroler FireWire na chipsecie T.I.

Post autor: spiker » niedziela 11 gru 2005, 21:21

...Nec'a odradzam, ale zapytam z ciekawosci - dlaczego akurat Texas?...

**********************

Może dlatego, że TI robi najlepsze chipsety do tych zastosowań i sporo urządzeń (np. Tascam) rekomenduje je do zastosowań np. z interfejsami audio.

W RP kartami z tym chipsetem handlują: tu i tu. W jednym i drugim punkcie chodzi o karty Billionton i tu uwaga IEEE1394B (800MBit/s) są "od ręki", ale gorzej ze standardowymi IEEE1394
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Kontroler FireWire na chipsecie T.I.

Post autor: JoachimK » niedziela 11 gru 2005, 22:25

Zobacz fragment watku z p.r.m.b

Dodam, ze z zasady unikam tej firmy, ale moze idzie ku lepszemu

Dodam jeszcze, ze ostatnio pod tym kontrolerem mialem okazje testowac dyski zewnetrzne i nagrywarke, jest jak najbardziej OK
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Kontroler FireWire na chipsecie T.I.

Post autor: JoachimK » niedziela 11 gru 2005, 22:28

jeszcze slowko co do kontrorela na T.I.

W opisanej wyzej (link) sytuacji kontroler na TI dzialal, ale niekiedy dropil, gdy nagle jednoczesnie w pewnym momencie juz podczas odtwarzania "wchodzilo" kilkanascie sciezek, na ktorych byly wlaczone wtyczki od PowerCore'a.
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
Marc.De.Marx
Posty: 168
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Kontroler FireWire na chipsecie T.I.

Post autor: Marc.De.Marx » poniedziałek 12 gru 2005, 00:11

akurat T.I bo naczytalem sie duzo ze sa one rekomendowane pod zastosowania audio, w nowym numerze EiS o nich piszą, a takze firmy Lucent -tej z kolei wogole nie znam, ale tez podobno dobra.



Spiker ,czy mozna zakupic kontroler z chipsetem 1394b majac karte audio 1394 , bedzie to wspolpracowac ?



jaki chipstet jest montowany na plytach Gigabjta pod P4 ? (w sklapach nie maja tez zielonego pojecia)

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Kontroler FireWire na chipsecie T.I.

Post autor: spiker » poniedziałek 12 gru 2005, 08:54

Spiker ,czy mozna zakupic kontroler z chipsetem 1394b majac karte audio 1394 , bedzie to wspolpracowac ?

**********************

Kupić można. Niby czemu nie? Technicznie obsadzenie obu kontrolerów w jednym PC tez nie powinno być problemem. Przyznam że ja takiego układu nie próbowałem i znawcą tematu się nie mienię. Wiedz jednak, że Billionton robi takie cwane karty IEEE1394B gdzie obecne są trzy porty firewire: dwa szybkie 800MBit/s i jeden standradowy 400MBit/s. Więc jeśli chcesz miec możlwiość wykorzystania obu prędkości (aletranatywnie!!) to to może być niezłe rozwiązanie. Szczerze jednak powiem, że ja takiego Billiontona mam, i ten niby standardowy port 400MBit/s nie zachowuje się jak standardowy i po prostu z niektórymi urządzeniami się nie komunikuje.



pozdrowienia
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Kontroler FireWire na chipsecie T.I.

Post autor: spiker » poniedziałek 12 gru 2005, 09:12

kol. Joachimie Przeczytałem.

Wniosek: z takich tekstów dokładnie nic nie wynika (co do reguły). Zauważone efekty jednak w całości potwierdzam. Faktycznie moja karta (patrz post wyżej) nie widzi mojego Tascama FW1082. Jednak mam wrażenie, że nie jest to wynikiem "ułomności" chipsetów TI lecz koncepcji całego kontrolera - wszak to IEEE1394B a nie IEEE19394 jak chce Tascam. I co z tego że ma port o prędkości 400MBit/s? Widocznie jest to kontroler przenaczony do urzadzen wymagających IEEE1394B, bez wzgledu na prędkość. Ja, powtarzam, nie jestem znawcą tematu, ale jeśli Kolega z cytowanego forum zapodał był sobie własnie taką kartę to nic dziwnego, że mu nie działa. Fakt jest jednak taki, że Tascam rekomenduje do swoich urządzeń chipsety TI, a forum użytkowników TASCAM'a potwierdzało to setki razy. Niestety nie poprę tego żadnym linkiem bo rzeczone forum przestało być free i żeby poczytać trza zapłacić. Mnie nie stać.

Pozdrawiam

PS Może ktoś z Szanownych Forumowiczów wyklaruje nam różnice w pracy portu 400MBit na kontrolerze IEEE1394B i IEEE1394A?
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Kontroler FireWire na chipsecie T.I.

Post autor: JoachimK » poniedziałek 12 gru 2005, 11:55

Wniosek: z takich tekstów dokładnie nic nie wynika (co do reguły).



Co do reguly - owszem - nie za wiele mozna powiedziec



ale jeśli Kolega z cytowanego forum zapodał był sobie własnie taką kartę to nic dziwnego, że mu nie działa



Tu sie pogubilem w Twojej wypowiedzi



W kazdym razie mam od roku przetestowany kontroler, o ktorym pisalem w podanym wyzej linku, ma go rowniez przetestowane kilka innych osob na roznych kompach i z innym sprzetem FW (i nie chodzi tu o kamerki wideo).

Jak by sie spisal z Tascamem, nie wiem, trzeba by zobaczyc.



Fakt jest jednak taki, że Tascam rekomenduje do swoich urządzeń chipsety TI



TC Electronic do wspomnianego w linku PoCo FW tez poleca TI... i co? I -jak widac - z doswiadczen moich i moich znajomych, cos nie bardzo sie spisuje...



Wiem za to, (przyklad nieco z innej beczki podam) jako user twardodyskowych Tascam'ow MX2424, ze to, co zaleca Tascam, jesli chodzi o oprogramowanie sterujace maszynami MX2424 mija sie z prawda, przynajmniej w przypadku dwoch takich samych urzadzen, ktore mam na stanie "mobilnej" czesci studia.



Niestety, najlepiej wyprobowac na wlasnej skorze
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

ODPOWIEDZ