Alesis M1 Mk2 Active - głośnik wpada w rezonans?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Alesis M1 Mk2 Active - głośnik wpada w rezonans?

Post autor: StereoCult » niedziela 18 gru 2005, 09:14

Witam mam problem jedna z kolumn Alesis M1 Mk2 active wpada mi w rezonans przy pewnej czestotliwosci(nie wiem jaka dokladnie) moge ja okreslic jako wyzszy bas w okolicy 160 -200 hz i nie wiem co mam zrobic bo tylko jedna z kolumn wpada w dziwny rezonans co poqoduje ze paraca na tych głosnikach staje sie nieprzyjemna :( zaznaczam ze tylko jeden z glosnikow wpada w dziwny rezonans i tylko przy tym jednym dzwieku

jesli ktos spotkal sie z podobnym problemem prosze o rade czy cos mozna z tym zrobic :) dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Alesis M1 Mk2 Active - głośnik wpada w rezonans?

Post autor: Tadeo » niedziela 18 gru 2005, 10:08

spróbój dokręcić obudowę

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Alesis M1 Mk2 Active - głośnik wpada w rezonans?

Post autor: spiker » niedziela 18 gru 2005, 14:06

...spróbój dokręcić obudowę...

**********************

Chyba nie da się tak po prostu dokręcić obudowy. Żadne końcówki wkrętów przecież tam nie wystają. Co możesz zrobić to przede wszystkim spróbować zlokalizować źródło ( przetwornik czy może coś wewnatrz obudowy ). Jeśli przetwornik, to raczej sam nie naprawisz, a jesli coś w środku, to możesz dokręcić panel wzmacniacza, zajrzeć do środka podokręcać co się da. No i sprawdź czy to nie luźny tunel bass refleksa nie wprowadza tych zakłoceń. Może być rónież, że jakiś przewód wewnątrz obudowy nie dotyka kosza głośnika lub tunelu.....po prostu musisz urzadzić małe "dochodzenie"

przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 Mk2 Active - głośnik wpada w rezonans?

Post autor: StereoCult » niedziela 18 gru 2005, 15:51

zlokalizowalem tunel od bass refleksu drgal co powodowało rezonans w tych czestotliwosciach co podalem

smieszna sprawa dzieki za pomoc :)

Awatar użytkownika
Zenon-L.
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 15 gru 2005, 00:00

Re: Alesis M1 Mk2 Active - głośnik wpada w rezonans?

Post autor: Zenon-L. » niedziela 18 gru 2005, 18:42

Czytajac tutajesz forum dochodze do wniosku ze dwa najbardziej badziewne produkty to ALESIS M! Mk2 AKtywne i Cubase. ciagle ktos pisze ze cos nie działa jak powinno .

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Alesis M1 Mk2 Active - głośnik wpada w rezonans?

Post autor: BigGuns » niedziela 18 gru 2005, 19:37

...Czytajac tutajesz forum dochodze do wniosku ze dwa najbardziej badziewne produkty to ALESIS M! Mk2 AKtywne i Cubase. ciagle ktos pisze ze cos nie działa jak powinno . ...

**********************

są po prostu najpopularniesze... poza tym jak ktoś nie ma problemu to po co ma pisać cokolwiek.. a takich użytkowników jest większość.

Awatar użytkownika
Zenon-L.
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 15 gru 2005, 00:00

Re: Alesis M1 Mk2 Active - głośnik wpada w rezonans?

Post autor: Zenon-L. » niedziela 18 gru 2005, 20:15

są po prostu najpopularniesze... ...

**********************

Ja działam na Logicu pracuje i nigdy nic sie nie sypie

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Alesis M1 Mk2 Active - głośnik wpada w rezonans?

Post autor: BigGuns » niedziela 18 gru 2005, 21:11

Ja działam na Logicu pracuje i nigdy nic sie nie sypie ...

**********************

tez pracuję na Logicu (od 10 lat). na Cubase pracuję czasem studiu (nie mają Logic'a bo używają PC). Mimo że mi się Cubase nie podoba (kwestia gustu/przyzwyczajenia w końcu) nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek się wysypał. myślę że to raczej kwestia komputera, nie programu.

ODPOWIEDZ