Program w TVN24 o zakładaniu studia

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: BigGuns » wtorek 20 gru 2005, 14:49

oze wlasnie to bylo jednym z bledow programu- brak rozroznienia na roznego typu studia i roznice w ich wyposazeniu a co za tym idzie kosztow ich stworzenia.

**********************

jop, z tym się zgadzam

Awatar użytkownika
jan_bz
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2005, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: jan_bz » wtorek 20 gru 2005, 14:53

ten program kręcił totalnyamator

Awatar użytkownika
B.J.
Posty: 35
Rejestracja: środa 12 sty 2005, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: B.J. » wtorek 20 gru 2005, 15:07

Zgadzam się z Kamilem Fx, bo albo robimy prawdziwe studio (a tak zrozumiałem zamysł pomysłodawców tego programu), albo bawimy się w studio, czyli czego byśmy nie użyli bedzie dobrze. Nawet Kasprzak wuja Zenka obleci.



...

**********************

No no wypraszam sobie! Skończyłem tą szkołe
)))-------D'n'B-------->

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: Zbynia » wtorek 20 gru 2005, 20:44

kamil a myslisz ze jak masz perkusje w studiu to odrazu wyjdzie super produkcja?popatrz na polskie roczki - kazdy kawalek to straszne dziadostwo......zero nowatorstwa.......

i trigerowanie....

wszystko zalezy od tego kto co robi,jaka muzyke i do czego konkretnie chce wykozystac studio.......

dopiero pozniej mysli sie jaki sprzet potrzeba i jak rozplanowac lokal.....

pozniej wybiera sie sprzet

a pozniej przebiera sie te wybrane graty by dostosowac to do warunkow finansowych tak zeby miec i wysoka jakosc i wygode uzytkowania......

bo co ci po supergratach jak co 5 minut bedziesz kabelki przelaczal po biurkiem.......

Awatar użytkownika
KamilFX
Posty: 217
Rejestracja: środa 30 paź 2002, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: KamilFX » wtorek 20 gru 2005, 20:53

...kamil a myslisz ze jak masz perkusje w studiu to odrazu wyjdzie super produkcja?popatrz na polskie roczki - kazdy kawalek to straszne dziadostwo......zero nowatorstwa.......

i trigerowanie....

wszystko zalezy od tego kto co robi,jaka muzyke i do czego konkretnie chce wykozystac studio.......

dopiero pozniej mysli sie jaki sprzet potrzeba i jak rozplanowac lokal.....

pozniej wybiera sie sprzet

a pozniej przebiera sie te wybrane graty by dostosowac to do warunkow finansowych tak zeby miec i wysoka jakosc i wygode uzytkowania......

bo co ci po supergratach jak co 5 minut bedziesz kabelki przelaczal po biurkiem..........

**********************

O czym Ty piszesz kolego? Przeczytaj dokładnie co napisałem. Właśnie obejrzałem ten program i stwierdzam, że pogratuluję panom z TVN'u za tak piękne przedstawienie sprawy. Brawo! teraz po prostu kazdy będzie już w Polsce wiedział, że studio można załozyć za ok 33 tys PLN i wydawać "porządne" płyty znaczy się takie co się sprzedadzą. I o czym to świadczy? Pozatym nie będę żadnych kabelków przełączał pod biurkiem bo od tego sa krosownice i cała instalacja elektroakustyczna porządnego studia nagrań a nie piwnicy gdzie powinno się trzymać kompot truskawkowy.
Nie ma co

Awatar użytkownika
student
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 11 lip 2002, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: student » wtorek 20 gru 2005, 21:42

...Zgadzam się z Kamilem Fx, bo albo robimy prawdziwe studio (a tak zrozumiałem zamysł pomysłodawców tego programu), albo bawimy się w studio, czyli czego byśmy nie użyli bedzie dobrze. Nawet Kasprzak wuja Zenka obleci.



...

**********************

No no wypraszam sobie! Skończyłem tą szkołe ...

**********************

Fajnie, że skończyłeś TĄ szkołę... :D

Chodziło raczej o magnetofon wujka.... :)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: Zbynia » wtorek 20 gru 2005, 23:43

przeczytalem 5 razy dla pewnosci........

spojrz pierwsza plyte sistars - mamy sie czego wstydzic?raczej nie

darmowe wtyczki?cos chyba malo na ich temat wiesz......

sprzet?a i owszem im lepszy tym lepiej ale duuuzo drozej - kompromisy chlopaku kompromisy - myslisz ze kazdego stac wydac 300.000pln na studio?kazdy orze jak moze i zapewniam cie ze wychodzi sporo plytna wysokim poziomie na sprzecie ponizej 100000pln i bez perkusji!!!!

bo jest cala masa innych gatunkow muzycznych - i spora czesc z nich mozesz sobie zrobic w domu na komputerze dobrym odsluchu pls sluchawki.........

posluchaj sobie Mike'a Oldfielda - spiewa mu komputer.....a nie tlum dupeczek.......

pamietaj ze wazny jest efekt finalny i doswiadczenie - najlepszy sprzet bez operatora to tylko zlom za duza kase.....najlepszy operator bez sprzetu poradzi sobie na byle czym(to ze osiwieje to inna kwestia)



ty widze wychodzisz z zalozenia ze trzeba wtopic guba kase - tyle ze wypasione studio tanie nie jest,wytwornia ot tak ci nie da bo promuja malo i malo wydaja,a sprzedaz jaka jest sam widzisz.......

mysl realnie co nie znaczy ze polecam tobie czy komus innemu prace na sprzecie za 10 tysiecy...nie nie.......

ale tez nie kazdy potrzebuje studia z najwyzszej polki - tym bardziej ze 3/4 sluchaczy nie rozrozni mp3 od porzadnego audio......

a dobra plyta musi byc dobra a nie super brzmiec - bo jak bedzie kiepska to mozesz na nagranie wywalic miliony - nie zmieni to faktu ze plyta jest do d......

j.bravo
Posty: 386
Rejestracja: środa 01 wrz 2004, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: j.bravo » środa 21 gru 2005, 03:17

Zbynia, ale tu chodzi o komercyjno-uslugowe studio nagrań a nie "stanowisko" aranżera-producenta. Ja mam studio, gdzie klienci czesto nagrywają tylko bebny i wokale, reszte sobie robią w domu i wracają na miks plus ew. master. I z jakiś powodów to robią, a to co sam aranżuję albo produkuję i jakich środków do tego używam to już jest inna bajka.
Jestem przystojny i młody

atlantic
Posty: 137
Rejestracja: czwartek 23 gru 2004, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: atlantic » środa 21 gru 2005, 09:10



posluchaj sobie Mike'a Oldfielda - spiewa mu komputer.....a nie tlum dupeczek.......



**********************

i używa FL Studio !!! - zagrałby na grzebieniu i tak byśmy wszyscy wymiękli , jest dobry - bardzo dobry !

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: Paweł » środa 21 gru 2005, 12:31

...Zbynia, ale tu chodzi o komercyjno-uslugowe studio nagrań a nie "stanowisko" aranżera-producenta.....

**********************

Właśnie!



I tu się chyba nie rozumiemy. W programie była mowa o normalnym studio.A stanowisko z darmowymi wtyczkami za 100 zł/godz? O.K. może się wykonawca umówić z kimś, kto posiada takowe a do tego "ucho" na powyższą stawkę, ale jakoś nie wydaje mi się żeby taki wynalazek był w stanie systematycznie na siebie zarabiać na wolnym rynku (nawet w dobie rapów, hiphopów i innych takich ...). Więc jest to wprowadzanie mniej zorientowanego telewidza w błąd. I o to mi chodzi od początku.

ODPOWIEDZ