Nagrywarka DVD pilnie poszukiwana!

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Groch
Posty: 437
Rejestracja: piątek 10 gru 2004, 00:00

Nagrywarka DVD pilnie poszukiwana!

Post autor: Groch » czwartek 02 lut 2006, 03:52

Witam:)

Który model polecicie do wypalania muzyki? Forum przeszperałem bezowocnie. Pomożecie?

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Nagrywarka DVD pilnie poszukiwana!

Post autor: Hardi » czwartek 02 lut 2006, 07:27

polecam LG, chodzą świetnie i mają najlepszy serwis jaki spotkałem, w razie jakiejkolwiek awarii wymieniają na nową
[addsig]
gadu-gadu 4021735

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: Nagrywarka DVD pilnie poszukiwana!

Post autor: netes » czwartek 02 lut 2006, 07:39

Z budżetówek mogę polecić BenQ i Neca (choć w Necu jest trochę słaba korekcja błędów, ma znaczenie przy kopiowaniu płyt). Jeśli masz kupę kasy to bierz Plextora.
Pozdrawiam

Krizz
Posty: 263
Rejestracja: sobota 09 lis 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Nagrywarka DVD pilnie poszukiwana!

Post autor: Krizz » czwartek 02 lut 2006, 08:01

...Witam:)

Który model polecicie do wypalania muzyki? Forum przeszperałem bezowocnie. Pomożecie?...

**********************

Na audio? Jakby to miało jakieś większe znaczenie...

BenQ DW1640 zdobyła oznaczenie Econo i Power w teście nagrywarek DVD pisma Chip. Z tego powodu sobie ją zakupiłem i nie narzekam.

Awatar użytkownika
Bodhitto
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 30 sie 2004, 00:00

Re: Nagrywarka DVD pilnie poszukiwana!

Post autor: Bodhitto » czwartek 02 lut 2006, 13:34

...Witam:)

Który model polecicie do wypalania muzyki? Forum przeszperałem bezowocnie. Pomożecie?...

**********************



PLEXTOR!


Awatar użytkownika
nikkin
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 11 sie 2005, 00:00

Re: Nagrywarka DVD pilnie poszukiwana!

Post autor: nikkin » czwartek 02 lut 2006, 18:44

...Witam:)

Który model polecicie do wypalania muzyki? Forum przeszperałem bezowocnie. Pomożecie?...

**********************

Polecam przeczytanie od początku tej serii testów nagrywarek DVD:

nulltest nagrywarek

Zwróć uwagę na Rozdziały: Odczyt płyt z muzyką i Korekcja błędów CD



Powodzenia i udanych zakupów...

Awatar użytkownika
Groch
Posty: 437
Rejestracja: piątek 10 gru 2004, 00:00

Re: Nagrywarka DVD pilnie poszukiwana!

Post autor: Groch » piątek 03 lut 2006, 21:40

Fragment testu Plextora 750A, po którym trochę zbaraniałem, choć muszę przyznać, że owo zezwierzęcenie towarzyszyło mi przez całą lekturę;):



". Podsumowując. Napęd ten wypada naprawdę przeciętnie, wolno nagrywa, wolno czyta i nie radzi sobie najlepiej z wieloma zadaniami. Jednak jest pewne grono użytkowników do których nagrywarka ta może być adresowana. Jeżeli pominiemy kwestię problemów z odczytem płyt zabezpieczonych Key2Audio to uzyskujemy obraz napędu który naprawdę nieźle sobie poradzi z zapisem i odczytem płyt audio. Jest to jedyna grupa odbiorców mogąca być zainteresowana zakupem tej nagrywarki"



Nie podoba mi się ostatnie stwierdzenie, wolałbym "będą zaiteresowani". Ale nie ma nic na tacy niestety...



A może jakiś tylko nieco wyższy (czyt. droższy) model plextora lub innej firmy byłby znacznie lepszy. Uzywacie tego? Macie jakieś porównanie? Ja żadnego. Myślę, że mógłbym przeznaczyć ok 350 zł, ale jeśli powiecie, że za 400 będzie o wiele lepiej to nie ma sprawy;) Chcę przyzwoicie (wiem-pojęcie względne) dokładnie wypalać dvd i cd-r...

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Nagrywarka DVD pilnie poszukiwana!

Post autor: Pewu » piątek 03 lut 2006, 21:47

...Który model polecicie do wypalania muzyki?...

...Chcę przyzwoicie (wiem-pojęcie względne) dokładnie wypalać dvd i cd-r...

**********************

Czemu nie spytasz na forum serwisu który zajmuje się tylko tymi sprawami?

A w końcu o co Ci tak naprawde naprawdę chodzi? Chcesz poprawnie wypalać tylko płyty CD Audio na nośniku DVD? Dobrze się czujesz?
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Nagrywarka DVD pilnie poszukiwana!

Post autor: DJOZD » piątek 03 lut 2006, 22:32

Szczerze to dla mnie osobiście wybór nagrywarki DVD polegał na przesortowaniu ofert do danego zakresu cenowego, pobieznie przeglądnąlem parametry w sieci (głównie chodzilo i ilosc odczytywanych plyt formatów DVD) i zakupilem jakiegos NEC'a. Naprawde nie widze problemu, prawie każda nagrywarka spełni twoje zadanie. Bedziesz przeciez nagrywal tylko jakies plyty audio lub archiwalizowal danena DVD. Kazda przecietna nagrywarka spelni to zadanie. Zresztą ceny są smieszne a funkjonalnosc ich naprawde bardzo podobna. Szkoda moim zdaniem czasu na wertowanie miliona podonych ofert.


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Nagrywarka DVD pilnie poszukiwana!

Post autor: DJOZD » piątek 03 lut 2006, 22:35

Pozatym nie spotkalem sie jeszcze z sytuacją żeby jedna nagrywarka nagrała muzyke inaczej od drugiej. Dane cyfrowe to dane cyfrowe. Kwerstia jakosci zapisania tych danych - raczej pomijalna.

ODPOWIEDZ