System w Variax 300

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Vitamina
Posty: 22
Rejestracja: środa 07 sie 2002, 00:00

System w Variax 300

Post autor: Vitamina » niedziela 19 lut 2006, 17:44

Mam konkretne pytanie, na które oczekuję konkretnych odpowiedzi.

Kto aktualizował w swoim Variaxie 300 lub 600 system operacyjny na najnowszy (najnowsza wersja "Flash Memory 3.10)?

Czy wgranie w/wym w jakimkolwiek stopniu poprawia błedy Variaxów (wg informacji na stronie poprawiona ma być obsługa gitar 12 str.).

Abstrachując od podobieństwa do oryginałów (mam z czym porównać bo posiadam dużą kolekcję markowych instrumentów) - bo przecież nie o to do końca chodzi - znalazłem szereg poważnych wad - które znacznie oddalają brzmienie Variaxa od "zwykłych" gitar:

- silnie skompresowany dżwięk - szczególnie w modelach semi i jazz,

- problemy z dynamiką - praktycznie we wszystkich modelach,

- brak reakcji na niektóre elementy artykulacyjne, szczególnie przy przesterowaniu sygnału z gitary,

- całkowity brak możliwości uzyskania tzw "wyciskanych" flażoletów ala ZZ Top.

Pominąłem oczywiście problemy firmy z jakością wykonania w/wym gitar bo to już zupełnie inny problem.

Na stronie Line6 jest dostępna aktualna wersja Flash Memory v3.10 i programu do aktualizacji Monkey v1.10, nie wiem natomiast czy warto aktualizować.

Pozdrawiam Grzegorz W.
Jestem informatykiem, a od zawsze gram na gitarach, które od wielu lat kolekcjonuję (posiadam sporą kolekcję instrumentów). Od kilkunastu lat bawię się też w nagrywanie dźwięku za pomocą komputera.

Awatar użytkownika
Vitamina
Posty: 22
Rejestracja: środa 07 sie 2002, 00:00

Re: System w Variax 300

Post autor: Vitamina » poniedziałek 20 lut 2006, 21:19

Czy naprawdęnikt nie używa Variaxa 300 lub 600????

Myślę, że jeśli ktoś ma ten instrument, to z pewnością będzie chciał poprawić jego brzmienie.

Jeszcze jedna sprawa: miałem zamiar zaktualizować system za pomocą PODa Live podłączonego z Variaxem poprzez USB do kompa - jednak wczoraj znalazłem informację firmy Line6, że w modelach 300 i 600 systemu nie można upgradeować za pomocą Vetty czy PODa Live a jedynie za pomocą interface USB tzw. VUI.

Czy ktoś ma jakiej doświadczenia w tym względzie?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam Grzegorz W.
Jestem informatykiem, a od zawsze gram na gitarach, które od wielu lat kolekcjonuję (posiadam sporą kolekcję instrumentów). Od kilkunastu lat bawię się też w nagrywanie dźwięku za pomocą komputera.

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: System w Variax 300

Post autor: JoachimK » poniedziałek 20 lut 2006, 21:53

...Czy naprawdęnikt nie używa Variaxa 300 lub 600????



Zapytaj na pl.rec.muzyka.bin, tam jest osoba, kto pracowal z flashowanym Variax'em i twierdzi, ze brzmienia akustykow sa lepsze po aktualizacji (sa mniej 'piezo')





Jeszcze jedna sprawa: miałem zamiar zaktualizować system za pomocą PODa Live podłączonego z Variaxem poprzez USB do kompa - jednak wczoraj znalazłem informację firmy Line6, że w modelach 300 i 600 systemu nie można upgradeować za pomocą Vetty czy PODa Live a jedynie za pomocą interface USB tzw. VUI.



Nie znam Variaxa, ale moze wlasnie sa jakies tego typu niespodzianki, jak np. z POD'em, ktory do niektorych uaktualnien potrzebuje USB, do innych MIDI i USB
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
Hofander
Posty: 285
Rejestracja: środa 01 paź 2003, 00:00

Re: System w Variax 300

Post autor: Hofander » wtorek 21 lut 2006, 08:58

...Czy naprawdęnikt nie używa Variaxa 300 lub 600????

Myślę, że jeśli ktoś ma ten instrument, to z pewnością będzie chciał poprawić jego brzmienie.

Pozdrawiam Grzegorz W....

**********************

Mam najnowszy flash w 300 i brzmi dużo lepiej, zwłaszcza w akustykach. Nie mam żadnych problemów z flażoletami. Jeżeli porównujesz brzmienia z Variaxa z "prawdziwymi" gitarami weź pod uwagę, że każdy instrument brzmi inaczej, ja mam z Variaxowej kolekcji Gibsona LP Special, ES335 i Fendera Tele, brzmią bardzo podobnie, ES-a z rzadka wyciągam z futerału przy nagraniu, szczerze mówiąc. Poza tym polecam wycieczkę do dobrego lutnika, mój za 200 zł podkręcił mi zawodowo gryf i jest miodzio. Dobrym pomysłem jest też WorkBench, bardzo wspomaga pracę z Variaxem.



Pozdrawiam

H

Awatar użytkownika
Vitamina
Posty: 22
Rejestracja: środa 07 sie 2002, 00:00

Re: System w Variax 300

Post autor: Vitamina » wtorek 21 lut 2006, 09:38

Dzięki za odpowiedź.

Więc jeszcze raz pytanie.

Czy system można wgrać do Variaxa 300/600 przez POD Live czy tylko przez interface.

W jaki sposób wgrywał Pan system?

Odnośnie flażoletów - to tradycyjne można bez trudu uzyskać, natomiast te wywoływane odpowiednim uderzeniem kostki i stłumieniem strun (tzw. szczypane, wyciskane) są praktycznie niemozliwe do uzyskania i to nie jest tylko moja opinia (pojawia się też na wielu forach amerykańskich, angielskich i niemieckich.

Celowo nie poruszałem podobieństwa brzmień do oryginałów, bo moim zdaniem jest to działanie bez sensu (mam 10 Gibsonów w tym 4 LP Standard, z których każdy brzmi zupełnie inaczej, podobnie jest z innymi modelami).

Czy sytuacja z kompresją przy brzmieniach Semi i Jazz trochę się poprawiła?

Jak ze strojem i brzmieniem 12-stek po wgraniu nowego softu?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Grzegorz W.
Jestem informatykiem, a od zawsze gram na gitarach, które od wielu lat kolekcjonuję (posiadam sporą kolekcję instrumentów). Od kilkunastu lat bawię się też w nagrywanie dźwięku za pomocą komputera.

Awatar użytkownika
Hofander
Posty: 285
Rejestracja: środa 01 paź 2003, 00:00

Re: System w Variax 300

Post autor: Hofander » wtorek 21 lut 2006, 10:10

Jeszcze jedna sprawa: miałem zamiar zaktualizować system za pomocą PODa Live podłączonego z Variaxem poprzez USB do kompa - jednak wczoraj znalazłem informację firmy Line6, że w modelach 300 i 600 systemu nie można upgradeować za pomocą Vetty czy PODa Live a jedynie za pomocą interface USB tzw. VUI.

**********************

Można bez problemu, przed chwilą to zrobiłem.





Pozdrawiam

H

Awatar użytkownika
Vitamina
Posty: 22
Rejestracja: środa 07 sie 2002, 00:00

Re: System w Variax 300

Post autor: Vitamina » wtorek 21 lut 2006, 10:28

Jakie są różnice po wgraniu nowego systemu?

Aby dalej nie ciągnąc tematu bardzo proszę o kontakt na adres:gwitk@poczta.onet.pl. Mam jeszcze kilka wątpliwości, może z Pana pomocą coś się wyjaśni.

Z góry dziękuję

Pozdrawiam Grzegorz W.
Jestem informatykiem, a od zawsze gram na gitarach, które od wielu lat kolekcjonuję (posiadam sporą kolekcję instrumentów). Od kilkunastu lat bawię się też w nagrywanie dźwięku za pomocą komputera.

ODPOWIEDZ