M1 Mk2 Active - kolejny raz padają

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
dwaku
Posty: 72
Rejestracja: środa 24 lis 2004, 00:00

M1 Mk2 Active - kolejny raz padają

Post autor: dwaku » niedziela 19 lut 2006, 22:47

Słuchajcie. Nie wiem co jest grane. Już pisałem jeden wątek zwiazany z tym, chodzi o harczenie i pierdzenie niskotonowego głośnika. Jedną kolumnęk już mi wymienili na nowy ale sprawa się powtarza. Czy mam pecha do felernego sprzętu. Teraz "z łezką w oku" wspominam Spirity które nigdy nie protestowały przez blisko 7 lat eksploatacji. Nie widzi mi sie odsyłanie przez 2 lata głośnikó z tymi samymi objawami. Ile razy wg. prawa trzeba zwrócić sprzęt na gwarancji zeby się domagać zwrotu kasy.



I czemu nie wziąłem tych Yamah.....

Awatar użytkownika
Jarecky
Posty: 123
Rejestracja: wtorek 22 lis 2005, 00:00

Re: M1 Mk2 Active - kolejny raz padają

Post autor: Jarecky » poniedziałek 20 lut 2006, 08:45

... Ile razy wg. prawa trzeba zwrócić sprzęt na gwarancji zeby się domagać zwrotu kasy....





**********************

Wedlug tego co mi wiadomo, to po trzech razach, masz prawo do zwrotu gotówki za reklamowany sprzet i mozesz sie domagac, zwrotu kosztow np za dostarczenie kolumienki do sklepu(zwrot kosztów przewozu w celach reklamacyjnych). Jest jeszcze prawo rękojmi, ale nie wszyscy je uznaja (zwracasz sprzet, bo np nie podoba Ci się jak gra). Tak jest w normalnych krajach, u nas.... różnie z tym bywa..., choć są wyjatki.

dwaku
Posty: 72
Rejestracja: środa 24 lis 2004, 00:00

Re: M1 Mk2 Active - kolejny raz padają

Post autor: dwaku » piątek 24 lut 2006, 15:26

Ręce opadają. Od tygodnia próbuję ustalić co z moją sprawą. Na linii Rock'n'Roll - Lauda Audio spychologia i co ciekawsze, instynuacje, że problem jest po mojej stronie (Lauda jest zdania, że tylko u mnie pojawiły się problemy rezonansu i pierdzenia, problemy opisywane na forum to podobno postępowanie konkurencji, paranoja można rzec). Tu i tu nikogo nie interesuję, że potrzebuję sprawnych odsłuchów, za które uczciwie zapłaciłem. W ciągu pół roku straciłem ze 2 miesiące na jezdzenie ze sprzętem do sklepu Rock'n'roll (jedna wizyta to jakies 60 kilometrów), telefony do sklepu jak i do dystrybutora.

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: M1 Mk2 Active - kolejny raz padają

Post autor: Gerry » piątek 24 lut 2006, 15:35

Zainteresuj sprawą Urząd Ochrony Konsumenta. Sprzedawca bedzie bardziej przychylny jesli dowie sie od Ciebie, ze tam skierowałeś sprawę. Poszukaj najbliższej siedziby UOK.
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: M1 Mk2 Active - kolejny raz padają

Post autor: devil » piątek 24 lut 2006, 15:42

moze nie na temat, ale ja mam moje alesisy juz od 3 lat, i nigdy nie mialem z nimi zadnych problemow :>

masz faktycze wielkiego pecha, i wspolczuje braku sprawnych monitorow
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

dwaku
Posty: 72
Rejestracja: środa 24 lis 2004, 00:00

Re: M1 Mk2 Active - kolejny raz padają

Post autor: dwaku » piątek 24 lut 2006, 16:20

Jest szansa na optymistyczne zakończenie pechowego pasma zwrotów gwarancyjnych. Nikt przecież nie chce spedzać czasu na walce o prawa a na tworzeniu muzyki.

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: M1 Mk2 Active - kolejny raz padają

Post autor: Master » piątek 24 lut 2006, 16:30

Nie wiem, po co ludzie kupuja Aktywne Alesisty , wiecej jest tutaj narzekajacych na te monitory niz je chwalących , a moze tylko mi sie tak wydaje ?? . ze starszyc modeli Alesisów tylko PASYWNE , graja nic nie pada nic nie wylatuje , nie sie nieodlutowywuje . Głosniki sie nie " rozpruwaja " nic nie trzeba kleic . :)TAnie i w miare dobre

Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: M1 Mk2 Active - kolejny raz padają

Post autor: StereoCult » piątek 24 lut 2006, 18:04

...Ręce opadają. Od tygodnia próbuję ustalić co z moją sprawą. Na linii Rock'n'Roll - Lauda Audio spychologia i co ciekawsze, instynuacje, że problem jest po mojej stronie (Lauda jest zdania, że tylko u mnie pojawiły się problemy rezonansu i pierdzenia, problemy opisywane na forum to podobno postępowanie konkurencji, paranoja można rzec). Tu i tu nikogo nie interesuję, że potrzebuję sprawnych odsłuchów, za które uczciwie zapłaciłem. W ciągu pół roku straciłem ze 2 miesiące na jezdzenie ze sprzętem do sklepu Rock'n'roll (jedna wizyta to jakies 60 kilometrów), telefony do sklepu jak i do dystrybutora....

**********************

u mnie tez wystepowal problem rezonansu w jednej kolumnie ale to byla wina sprzetu najlatwiej podpiac genrator i leciec czestotliwoscia i zobaczyc przy jakiej wpada ci w resonans i szukac :)

ODPOWIEDZ