ProTools M-Powered

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Jarecky
Posty: 123
Rejestracja: wtorek 22 lis 2005, 00:00

ProTools M-Powered

Post autor: Jarecky » czwartek 30 mar 2006, 21:30

Witam. Co mozecie powiedziec, jesli oczywiscie ktokolwiek bedzie znal ten soft, na temat tej odmiany ProToolsa. Jak u niego z obsluga i edycja midi, i czy warto inwestowac kase w ten seqencer.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: ProTools M-Powered

Post autor: matiz » czwartek 30 mar 2006, 21:47

Co mozecie powiedziec, jesli oczywiscie ktokolwiek bedzie znal ten soft, na temat tej odmiany ProToolsa.



Sa tacy...



Jak u niego z obsluga i edycja midi



Kijowo. Jedyne, co wyroznia PT 7.x od innych sekwencerow, to Instrument Track - czyli polaczenie sciezki MIDI z instrumentem wirtualnym - czemu nikt inny tka nie robi? (a moze robi?). Edycja MIDI jest... dziwna, wszystko niby jest, ale... choc jak sie ktos przyzwyczai, to moze...



czy warto inwestowac kase w ten seqencer



Inwestycja to slowo z innego slownika. Czy warto? Stabilne, sprawdzone, logiczne i sprawne narzedzie do audio, bez watpienia, ale czy do MIDI? Nie wiem, malo mam z MIDI do czynienia. Audio - pierwsza klasa, zwlaszcza w "tradycyjnej" formie, mozliwosci komutacyjne nieosiagalne dotychczas przez zaden inny DAW (poza Logicem, ktory pod tym wzgledem byl kiedys wrecz identyczny). To, co sie robi W PT "jednym palcem", w Cubase wymaga myslenia, jezeli w ogole sie da... Znajdz kogos i sprawdz sam, bo to jest IMO zupelnie inny swiat

paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: ProTools M-Powered

Post autor: paul » czwartek 30 mar 2006, 22:36



Jedyne, co wyroznia PT 7.x od innych sekwencerow, to Instrument Track - czyli polaczenie sciezki MIDI z instrumentem wirtualnym - czemu nikt inny tka nie robi? (a moze robi?).



**********************



Robi - Logic.

Jezeli masz karte m-audio - to jest wersja demo do sciagniecia.








Awatar użytkownika
Di_Monsta
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek 22 kwie 2002, 00:00

Re: ProTools M-Powered

Post autor: Di_Monsta » czwartek 30 mar 2006, 22:48

Witam.



Co do PT M - Powered...

Hm... w zasadzie nie różni się niczym od PT LE, więc nie wiem w czym przedmówca widzi problem z MIDI. Zgadzam się, że wcześniejsze wersje PT traktowały MIDI po macoszemu, ale już od wersji 6.1 wszystko jest ok. Aktualnie posiadam wersję 6.4 LE i na MIDI nie narzekam... Wszystko, co potrzebne do efektywnej pracy jest dopracowane.

Nie chcę bezpłatnie namawiać do PT, ale tzw. "intuicyjność" obsługi oraz rozwiązania ułatwiające pracę w PT to pewna jakość.

Problem jedynie jest z wtyczkami - niewiele jest darmowych - kilka można za friko otrzymać przy kupnie, ewentualnie zasysać tzw. promocje. Dlatego dobrym rozwiązaniem w tej sprawie jest FXpansion vst to RTAS adapter.



Pozdrawiam

D_M

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: ProTools M-Powered

Post autor: matiz » czwartek 30 mar 2006, 23:06

Robi - Logic.



Logic jest na maka. Nie sadze, zeby o to chodzilo pytajacemu...



Hm... w zasadzie nie różni się niczym od PT LE, więc nie wiem w czym przedmówca widzi problem z MIDI. Zgadzam się, że wcześniejsze wersje PT traktowały MIDI po macoszemu, ale już od wersji 6.1 wszystko jest ok. Aktualnie posiadam wersję 6.4 LE i na MIDI nie narzekam... Wszystko, co potrzebne do efektywnej pracy jest dopracowane.



Ja, jak pisalem, wiele z MIDI nie robie, a moze i dlatego, ze MIDI nauczyl mnie glownie cubase, to napisalem. Jest inaczej. Oczywiscie prawie wszystko mozna, co zreszta napisalem.



Nie chcę bezpłatnie namawiać do PT, ale tzw. "intuicyjność" obsługi oraz rozwiązania ułatwiające pracę w PT to pewna jakość.



Tak.



Problem jedynie jest z wtyczkami - niewiele jest darmowych - kilka można za friko otrzymać przy kupnie, ewentualnie zasysać tzw. promocje.



Dlatego tez lepiej jest kupic jakakolwiek wersje "oryginalna" a nie Mpowered - sporo plug-inow jest w zestawie. Dodatkowo jest interfejs



Dlatego dobrym rozwiązaniem w tej sprawie jest FXpansion vst to RTAS adapter.



To w sumie jest koniecznosc - i to dosc tania

pakman
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2004, 00:00

Re: ProTools M-Powered

Post autor: pakman » czwartek 30 mar 2006, 23:15

...

Jezeli masz karte m-audio - to jest wersja demo do sciagniecia.



********************



A da sie jeszcze w jakiś (legalny) sposób zapoznaćz PT ? Wiem ze jest (była?) wersja PT free. Da sie jakoś to odpalić na XP - nie chce mi win98 instalowac :P


paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: ProTools M-Powered

Post autor: paul » czwartek 30 mar 2006, 23:17



A da sie jeszcze w jakiś (legalny) sposób zapoznaćz PT ? Wiem ze jest (była?) wersja PT free. Da sie jakoś to odpalić na XP - nie chce mi win98 instalowac :P

...

**********************



nie da sie








Awatar użytkownika
jarekw
Posty: 101
Rejestracja: piątek 31 mar 2006, 00:00

Re: ProTools M-Powered

Post autor: jarekw » piątek 31 mar 2006, 13:41

...

A da sie jeszcze w jakiś (legalny) sposób zapoznaćz PT ? Wiem ze jest (była?) wersja PT free. Da sie jakoś to odpalić na XP - nie chce mi win98 instalowac :P

...

**********************



nie da sie







...

**********************

Da się zapoznac z demówką PTMP 7

Jest już dostepna wersja 7.1 - darmowy upgrade dla zarejestrowanych użytkowników, dodatkowo mozna otrzymać free XPAND! instrument wirtualny RTAS (1000 gotowych presetów, łatwe w obsłudze, appregiator, efekty, pady, piano, loopy, itd.), tylko trzeba zapłacić za przesyłkę (12 EUR - przysłali w 7 dni kurierem).

Wszystkie informacje na stronie producenta Digidesign lub M-AUDIO, zajrzyj na forum duc.digidesign.com



Używam PTMP 7.1 oraz interfejsu M- AUDIO 1814, ATHLON 2,8, 1 GB RAM, dysk 120 GB

Jest w necie troche darmowych wtyczek RTAS, są dema PSP, ale przymierzam sie do kupna FXPANSION VST to RTAS, szkoda, że nie ma demówki - może ktoś używa?

Co do obsługi programu to jest stabilny, prosty w obsłudze, MIDI jest dla mnie wystarczające (jest MIDI real time albo na ścieżkę, albo na klip MIDI), audio doskonałe.

Przedtem próbowałem w Cubasis, ale to dla mnie porażka pod względem obsługi, pracowałem w Samplitude (super), Cakewalk, Sonar.

Porównywałem sobie łatwość pracy PTMP do Sonara 4.

To co w Sonarze robiłem 4 godziny, na PTMP zrobiłem w 30 minut i wtedy zapadła decyzja - kupiłem Pro Toolsa.

Awatar użytkownika
jarekw
Posty: 101
Rejestracja: piątek 31 mar 2006, 00:00

Re: ProTools M-Powered

Post autor: jarekw » piątek 31 mar 2006, 13:55

Jeszcze jedno - brakuje mi funkcji freeze


Awatar użytkownika
Jarecky
Posty: 123
Rejestracja: wtorek 22 lis 2005, 00:00

Re: ProTools M-Powered

Post autor: Jarecky » piątek 31 mar 2006, 17:26

......

**********************

Dzieki wszystkim za wypowiedzi. Wiem juz wszycho, co chcialem sie dowiedziec, tylko szkoda, ze skoro daja demo softu, wymagaja posiadania odpowiedniej karty - bezsens, tak mysle.

ODPOWIEDZ