Wytwórna muzyczna - czy warto założyć?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
tomak
Posty: 176
Rejestracja: czwartek 11 kwie 2002, 00:00

Re: Wytwórna muzyczna - czy warto założyć?

Post autor: tomak » czwartek 13 kwie 2006, 01:49



Według powszechnie panującej tu opini powinienem stwierdzić, że to nie ma sensu, bo koszty produjcji to minimum 20k i powinienem dać sobie spokój. Jakoś sobie poradziłem i w tej chwili wydaję trzecią juz na trochę lepszych warunkach, tylko wciąż muszę pracować bo z muzyki bym nie przeżył.



**********************

Mam podobne spostrzezenia na ten temat. Nie bylo moja intencją narzekać a tylko jakoś skonkretyzować temat. Bo kolega zadał tak obszerny temat...

Jak najbradziej warto tylko, o czym juz pisalem, bez specjalnego cisnienia na szybkie zyski i zwrot inwestycji.

To rzeczywiscie branża dla pasjonatów a nie dla inwestorów oczekujących wysokiej i szybkiej stopy zwrotu.


Davi
Posty: 442
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2005, 00:00

Re: Wytwórna muzyczna - czy warto założyć?

Post autor: Davi » czwartek 13 kwie 2006, 02:34

Czułem, że wytwórnia to nie przelewki, bo trzeba mieć nosa i czasem dużo szczęścia, myślę, że jak kolega wspomniał nie koniecznie sporo gotówki, głowa na karku i tez może się udać, Odnośnie mojej osoby, to czuje się zmęczony małym popytem na twórczość inna, niż ta weselna, może też dlatego, ze bardziej nie zaryzykowałem jak kolega zresztą doradził, i nie wyjechałem. Mimo to, z możliwościami myślę już nie złymi, chciałbym cos pomoc innym, Studio nagrań najpierw miało powstać tylko na moje potrzeby, zacząłem kupować graty, z myślą o jakości, bo lubię wszystko co dobre, nawet kosztem osobistych wyrzeczeń, kilka miesięcy temu jednak namówili mnie koledzy na spółkę i stworzenie tutaj w Tarnowie takiego Centrum, które mogło by ożywić scenę muzyczną, jeden ze wspólników pracuje w radiu, inny ma znajomości w domach kultury, wiec pomyślałem, że to może mi dać więcej satysfakcji, poświęcenie się innym, jak komponowanie dla jakiś stron i potem udostępniania tych piosenek za darmo, nie mówiąc o charytatywnym graniu koncertów. Przecież tak dłużej być nie morze, ktoś powinien to poukładać i rozgrzać, nie mówię, że moja osoba coś niezwykłego wniesie, ale czuję że mam wyjście albo zaryzykować i zaufać Polsce, i tu ładować dalej kapitał, albo ja zdradzić i wyjechać. Już za 4 miesiące wgram ślady na moja płytę, która później spróbuje sprzedać, w ten sposób zmierzę się z tym tematem sam na sam, jeżeli się uda, to kapitał zainwestuje dalej.

Mam do kolegów wiec takie pytanie ? Jakie czynności należy wykonać, aby zdobyć hologram , i kod kreskowy do płyty którą będę zamierzał umieścić po przez dystrybucje, na polkach sklepowych. ? to jedna pytanie,

A drogie ? to czy znacie jakieś bardzo tanie, ale solidne, firmy zajmujące się usługą tłoczenia i nadrukiem wraz z foliowaniem płyty Cd ? jeżeli tak, to czy moglibyście podać mi jakieś linki ,

Z góry serdecznie wam dziękuję, także za szczere życzenia.


Leff
Posty: 545
Rejestracja: sobota 13 kwie 2002, 00:00

Re: Wytwórna muzyczna - czy warto założyć?

Post autor: Leff » czwartek 13 kwie 2006, 10:16

Mytnik i Tomak - co gracie, co wydajecie? Dajcie lakiś link.

Pozdrawiam - Leff
Leff - Szczecin

Davi
Posty: 442
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2005, 00:00

Re: Wytwórna muzyczna - czy warto założyć?

Post autor: Davi » czwartek 13 kwie 2006, 14:22

...Mytnik i Tomak - co gracie, co wydajecie? Dajcie jakiś link.

Pozdrawiam - Leff...



Dołączam się do pytania kolegi, z chęcią posłuchał bym także tego co udało wam się juz wydąć.



Mam jeszcze takie pytanie, czy znacie jakieś powielarki płyt z możliwością nadruku na płyty CD i DVD ? mi udało się tylko znaleźć modele z firmy : Primera Technology, i MicroBoards, która byście polecili firmę, może model - sprawdzony, ze względu na wydajność tuszu, jakość laser, ale także wyróżniających je funkcji ?



Pozdrawiam


Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Wytwórna muzyczna - czy warto założyć?

Post autor: mytnik » czwartek 13 kwie 2006, 16:58

...Mytnik i Tomak - co gracie, co wydajecie? Dajcie lakiś link.

Pozdrawiam - Leff...

**********************

A proszę bardzo-> Link
drummer

Awatar użytkownika
Cyprio
Posty: 409
Rejestracja: sobota 13 mar 2004, 00:00

Re: Wytwórna muzyczna - czy warto założyć?

Post autor: Cyprio » czwartek 13 kwie 2006, 18:29

Do autora tematu:



1) mieszasz pojęcia ;)

2) źle inwestujesz ;) (cyt. 'topisz pieniądze')

3) nie zainteresowałeś się w ogóle popytem, a jedynie możliwościami produkcji (jak wiadomo to nie socjalizm, mamy gospodarkę wolnorynkową)

4) jest was trzech: ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic- czyli razem mamy tyle aby nam starczyło ;) Polecam 'Ziemię obiecaną' Reymonta - jako materiał poglądowy ;)



Przepraszam za trochę cynizmu, ale nie jest to powodowane złą wolą. Ot taka krytyka konstruktywna ;)



Cyp.

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Wytwórna muzyczna - czy warto założyć?

Post autor: pawello » czwartek 13 kwie 2006, 18:38

......Tak poza tym, to wierzę, że przyda się moja energia, także moich bliskich wspólników, na częściowe ożywienie praktycznie martwego klimatu tu w Tarnowie....

***********

Pozdrowienia z Tarnowa z zyczeniamu sukcesow...


[addsig]
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wytwórna muzyczna - czy warto założyć?

Post autor: gores » czwartek 13 kwie 2006, 19:36

Witam serdecznie!! Bardzo prosiłbym autora tego tematu o kontakt.Panie autorze!! prosze o kontakt mailowy ( gores@interia.pl).Myśle ze zaiteresuje Pana moj pomysł.Pozdrawiam!

Davi
Posty: 442
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2005, 00:00

Re: Wytwórna muzyczna - czy warto założyć?

Post autor: Davi » czwartek 13 kwie 2006, 19:47

Cyp. ...

**********************

………..tak szczerze mówiąc, to nie interesuje nas rynek bardziej odległy jak Podkarpacie i małopolska, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Ponieważ, tu jest tyle do zrobienia, sam nie wiem czy temu podołamy. Mam na myśli pobudzenie popytu na muzykę rozrywkową, i wzajemne czerpanie z tego korzyści zarówno dla mojej firmy, jak i przede wszystkim Artysty. To Artysta napędza całą tą machinę, nasza firma, chcielibyśmy, by tylko w tym dopomogła od strony biznesowej, ale także i sprzętowej, muzycznej, marketingowej rzecz jasna. Nie mamy zamiaru się stawiać z góry w sytuacji przegranej. Owszem zaczynamy, od dokładnego zbadania rynku, zastanawiamy się nad sprawami organizacyjnymi, dowiadując się, kto mógłby zając się dystrybucja, promocja, podliczamy koszty, przewidujemy ewentualne straty, czy zyski. Spokojnie i odważnie, takie mamy założenie. A to, ze jest gospodarka wolnorynkowa, to przecież normalne , dlatego chcielibyśmy z tej dogodności skorzystać, to do Pana Cyprio, ach zresztą zanim podejmiemy decyzje, zobaczymy, jak nam wyjdzie sprzedaż i promocja i później organizacja koncertów mojej własnej osoby. Jak tylko poczujemy, ze jest miejsce, ale przede wszystkim zapotrzebowanie, na tego typu działalność, przy okazji odnosząc sukces w postaci przynajmniej zwróconych kosztów, a jeszcze większy, jak zarobionych, to ruszamy z grubej rury. A tak poza tym do Pana Cyprio jeszcze, nie wiem co miałeś na myśli, ze my nic wspólnie nie mamy, ale powiem ci tak : posiadam akurat ja, wolnostojący budynek na prowincji Tarnowa, tam mam 4 pomieszczenia do wykorzystania juz praktycznie zaadaptowane pod studio, 2 pomieszczenia maja po 23m2, i 2 inne po 12m 2, w tym jest kuchnia i toaleta, no i osobno w innym budynku planujemy zrobić biuro - dla innych inwestycji, Jeżeli chodzi os sprzęt studyjny, to juz w 3 mamy wpakowane około 60 tys. a planujemy zainwestować jeszcze około 50 tyś ! wiem, ze to nie bóstwo, ale przecież cos jednak juz mamy ! Pyzatym nas łączy pasja, i wysoki punkt odniesienia, pośrednio, jak i bezpośrednio, także biznes.

Dziękuję za życzenia Pawello, również gorąco pozdrawiam


Awatar użytkownika
Cyprio
Posty: 409
Rejestracja: sobota 13 mar 2004, 00:00

Re: Wytwórna muzyczna - czy warto założyć?

Post autor: Cyprio » czwartek 13 kwie 2006, 19:59

to był cytat ;) właśnie z 'Ziemi obiecanej'- taka "żaluzja" ;) wszystko się zgadza- poza jednym- firmy nie napędza artysta, lecz końcowy odbiorca ;)

ODPOWIEDZ