ADAM A7 - ktoś je słyszał?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: ADAM A7 - ktoś je słyszał?

Post autor: Soundscape » poniedziałek 06 lip 2009, 16:06

...Ale jak się wynajmuje, to nie jest tak łatwo...
**********************
Jak ktoś wynajmuje mieszkanie to jest tak samo łatwo jak kiedy mieszka na swoim. Nie jest nigdzie powiedziane, że elementy adaptacji akustycznej muszą być trwale związane z substancją mieszkania. Absorbery/pułapki basowe i dyfuzory mogą być jak najbardziej przenośne i na przykład wieszane na ścianie. Tak zresztą się bardzo często robi.

W praktyce jedynym wytłumaczeniem dla którego ktoś nie robi adaptacji akustycznej pomieszczenia a zajmuje się dźwiękiem jest najczystszej krwi lenistwo....
**********************

Oczywiście przyznaję rację. Ale w momencie gdy mamy do czynienia z kawalerką, gdzie trzeba pomieścić wszystko na 13-14m2. (Kanapa, łóżko, 2 regały, szafa, 2 mniejsze, jedno większe biurko, krzesło biurowe, narożnik, mebel pod telewizor Oprócz tego mnóstwo kartonów po sprzęcie, który wyjeżdża i przyjeżdża i czasami nie ma gdzie tego zmieścić. Tu akurat nie mam co kombinować...Niestety. Ale jeśli ktoś ma pomysł to mogę zamieścić zdjęcie i poczekam na propozycje "akustyczne".

Pozdrawiam!

KosmaDJ
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 04 cze 2009, 00:00

Re: ADAM A7 - ktoś je słyszał?

Post autor: KosmaDJ » poniedziałek 06 lip 2009, 16:54

W moim przypadku jest znacznie gorzej bo mam studio w kącie 2x3m gdzie lewa strona i moje plecy to szyba, a prawa otwarta przestrzeń na pokój. Może za plecami zainstalują gąbkę i na suficie coś przykleję. Za monitorami jeszczę mogę coś zadziałać.
Producent, DJ

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: ADAM A7 - ktoś je słyszał?

Post autor: MB » poniedziałek 06 lip 2009, 17:32

Jeśli ktoś naprawdę ale to naprawdę nie ma możliwości zrobienia absolutnie żadnej adaptacji pomieszczenia to nie powinien zajmować się dźwiękiem. A przynajmniej nie powinien wydawać pieniędzy na drogie monitory bo tylko wyrzuci je w błoto, a żadnego dobrego efektu nie uzyska.

Ale tak naprawdę możliwości adaptacji są zawsze, choćby ruchome panele na kółkach typu gobo. Przede wszystkim - żadnej gąbki! Zainteresuj się wątkami o adaptacji akustycznej na tym forum i przestań traktować to jako wiedzę tajemną.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: ADAM A7 - ktoś je słyszał?

Post autor: Soundscape » poniedziałek 06 lip 2009, 17:54

...Jeśli ktoś naprawdę ale to naprawdę nie ma możliwości zrobienia absolutnie żadnej adaptacji pomieszczenia to nie powinien zajmować się dźwiękiem. A przynajmniej nie powinien wydawać pieniędzy na drogie monitory bo tylko wyrzuci je w błoto, a żadnego dobrego efektu nie uzyska.

**********************

Jeśli chodzi o wydanie dużych pieniędzy na odsłuch, który będzie grał w nieprzystosowanym pomieszczeniu, to się zgadzam. Pytanie tylko co się uważa za drogi odsłuch. Na pewno nie warto (a i tu kto wie) inwestować w większe modele PMC, ATC itd. U mnie KRK V6 II, Fostexy PM0.5 i (wcześniej) KRK RP6 się sprawdziły. Alesisy M1A 520 już nie. Nie uważam je za drogie odsłuchy. Ważne jest aby znać ograniczenia swojego pomieszczenia. Ważne jest też jaką muzykę się tworzy i czy zna się jakieś reguły, które są z nią powiązane. Na pewno nie odważył bym się miksować nagrania symfonicznego lub jazzu np., ale wszelkie gatunki elektroniczne, pop i różne rodzaje muzyki rozrywkowej już tak. Nie wiem jak to działa, ale wspierając się różnego rodzaju odsłuchami, słuchawkami itd., odsłuchując przy tym nagrania referencyjne, moim zdaniem można zrobić dobry miks.

BTW - dobry temat na kolejny wątek

Pozdrawiam!

KosmaDJ
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 04 cze 2009, 00:00

Re: ADAM A7 - ktoś je słyszał?

Post autor: KosmaDJ » czwartek 09 lip 2009, 20:01

Mam do was ostatnie pytanie zdecydowałem sie na adam a7 i juz do mnie jada :)


 


 Czytajac wasze posty troche gorzej wygląda proces tworzenia muzyki na adam a7 bo górka potrafi być męcząca..


 


Czy zatem uważacie że warto jest zostawić sobie te alesisy jako głośniki hi-fi do słuchania muzyki - grania (sa mocniejsze i sie nie spalą) - nie bede katował tych adamow.


 


 Ewentualnie moge jes sprzedac za 600-700 zl i nie wiem po prostu czy jest sens, a pieniadze i tak przepije :)  .. :)


 


Rozumiem że w miksie raczej nie spełniły by się jako alternatywne głośniki - a może czemu nie? :)


[Post edytowany przez Admina w dniu 09/07/2009]
Producent, DJ

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: ADAM A7 - ktoś je słyszał?

Post autor: Soundscape » czwartek 09 lip 2009, 20:44

 Rozumiem że w miksie raczej nie spełniły by się jako alternatywne głośniki - a może czemu nie? :)
[Post edytowany przez Admina w dniu 09/07/2009]...
 


********************************
A czemu by nie? Ja bym nie doprowadzał do końca miksów na tych Alesisach, ale jako alternatywny odsłuch spokojnie bym je postawił. (Aczkolwiek ich nie lubię, ale to już kwestia gustu.) Jak już przyjadą do Ciebie Adamy, to będziesz mógł zrobić porównanie. Ja jestem osobą, która zawsze się podpiszę jeśli chodzi o posiadanie dwóch-trzech zestawów odsłuchu.


 


Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
force
Posty: 437
Rejestracja: wtorek 11 maja 2004, 00:00

Re: ADAM A7 - ktoś je słyszał?

Post autor: force » piątek 10 lip 2009, 01:21




 Czytajac wasze posty troche gorzej wygląda proces tworzenia muzyki na adam a7 bo górka potrafi być męcząca.. 

  --------------------------------


 


mity. wystarczy je ustawić do pomieszczenia odpowiednio. Ja mam skręcone trochę.


Room EQ <150Hz + 4 kreski


Room EQ >6kHz - 2 kreski


Tweeter level -1 kreska


świetnie grają, zestaw hi-fi stoi i nie używam go, słucham i mixuję muzę na A7 porzez Motu Travelera. (przestraszyłem się podbić w okolicach 2-4kHz generowanych przez wzmacniacz DENONA PMA 350SE)


Planuję zakup subwoofera do tego zestawu.pozdro



 

SONY VAIO, MOTU Traveler, Presonus Digimax FS, ADAM A7

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: ADAM A7 - ktoś je słyszał?

Post autor: Paweł » piątek 10 lip 2009, 12:43

 Czytajac wasze posty troche gorzej wygląda proces tworzenia muzyki na adam a7 bo górka potrafi być męcząca.. 

  -------------------------------- 
mity. wystarczy je ustawić do pomieszczenia odpowiednio. Ja mam skręcone trochę. 
..........................


Fakt. Mam wrażenie że powielają je w necie ludzie, którzy widzieli te monitory tylko na zdjęciach. Co ciekawe, wychwalane przez co poniektórych pod niebiosa Alesisy męczą zdecydowanie bardziej. Ja np. nie byłbym ich w stanie słuchać dłużej niż 10 min. Osobiście nawet podbijam górę w Adamach "o 2 ząbki", bo gdy miksowałem bez podbicia, trochę przewalałem górę. I nie zauważyłem żadnego zmeczenia.


KosmaDJ
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 04 cze 2009, 00:00

Re: ADAM A7 - ktoś je słyszał?

Post autor: KosmaDJ » piątek 10 lip 2009, 16:01

Poza oczywistym ustawieniem Adamów na słuch i wedle własnych preferencji. Można znaleźć gdzieś jakieś  porady w jaki sposób odpowiednio je ustawić do pomieszczenia?


 


 Ja pracuję w kącie który podbija bas a na dodatek za sobą mam szybę która podkręca wysokie. Jak najlepiej je ustawić? :)


 


 


 

Producent, DJ

Awatar użytkownika
ZgibniewZiobor
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 00:00

Re: ADAM A7 - ktoś je słyszał?

Post autor: ZgibniewZiobor » niedziela 12 lip 2009, 11:55

  Ja pracuję w kącie który podbija bas a na dodatek za sobą mam szybę która podkręca wysokie. Jak najlepiej je ustawić? :)  

 ...
 


Rozbij szybe, włóż do ramy <hahaha> żartuję:D
Masz wszystko by samemu sprawdzić jakie ustawienie będzie dla ciebie właściwe. Kombinuj, słuchaj i już.


ODPOWIEDZ