M-audio FW 410-problem

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
MaxProffesor
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 00:00

M-audio FW 410-problem

Post autor: MaxProffesor » niedziela 09 lip 2006, 23:05

Niedawno zakupiłem kartę M-audio FW 410 no i mam problem z jej instalacją.Przy pierwszej próbie instalacji nie było żadnych problemów zainstalowała się normalnie i działała ale po jakimś czasie "rozłącza się"(wyłącza się dzwięk a po kliknięciu w ikonkę panelu czy przy odtwarzaniu dowolnego pliku muzycznego pokazuje się komunikat -urzadzenie poza zasięgiem).Przy kolejnych instalacjach już nie ma tak łatwo -czasem instaluje się ok a czasem niby "urządzenie jest zainstalowane poprawnie i gotowe do użycia" ale nie działa.Czasem działa kilka dni czasem kilka minut.
Czy ktoś spotkał się już może z takim problemem ?
Gram, pracuję, gram, pracuję...

Awatar użytkownika
MaxProffesor
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 00:00

Re: M-audio FW 410-problem

Post autor: MaxProffesor » poniedziałek 10 lip 2006, 00:32

No niestety, chyba muszę z tym żyć
Gram, pracuję, gram, pracuję...

Awatar użytkownika
Kamil
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 27 maja 2002, 00:00

Re: M-audio FW 410-problem

Post autor: Kamil » poniedziałek 10 lip 2006, 00:36

...No niestety, chyba muszę z tym żyć
...
********************
Żeby cokolwiek powiedzieć na odległość, napisz jakieś szczegóły: oprogramowanie z jakim współpr. owy interfejs ?
Czy twój port FW w PC-cie działa poprawnie ? (przeinstaluj sterowniki FW)

Awatar użytkownika
MaxProffesor
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 00:00

Re: M-audio FW 410-problem

Post autor: MaxProffesor » poniedziałek 10 lip 2006, 10:06

Żeby cokolwiek powiedzieć na odległość, napisz jakieś szczegóły: oprogramowanie z jakim współpr. owy interfejs ?*********************************
Zależy co masz na mysli mówiąc oprogramowanie ? Bo jeśli chodzi o programy które wydają z siebie dzwięk to:system XP,foobar,vplayer,Reason3.0,FruityLoops 6,SoundForge7....

Czy twój port FW w PC-cie działa poprawnie ? (przeinstaluj sterowniki FW)...
*******************************
Tego nie wiem czy działa właściwie bo wcześniej z niego nie korzystałem
.Przyjaznaję że jestem laikiem,a jako takich sterowników do portu FW nigdy nie instalowałem chyba że są instalowane wraz ze sterownikami do płyty głównej ,instaluję tylko sterowniki do karty(najnowsze ze stronyM-audio).Port FW mieści się na dodatkowym śledziu na którym również są wejścia USB i z nimi nie mam problemów
Gram, pracuję, gram, pracuję...

Awatar użytkownika
Szymfonia
Posty: 79
Rejestracja: środa 17 wrz 2003, 00:00

Re: M-audio FW 410-problem

Post autor: Szymfonia » poniedziałek 10 lip 2006, 14:33

...Niedawno zakupiłem kartę M-audio FW 410 no i mam problem z jej instalacją.Przy pierwszej próbie instalacji nie było żadnych problemów zainstalowała się normalnie i działała ale po jakimś czasie "rozłącza się"(wyłącza się dzwięk a po kliknięciu w ikonkę panelu czy przy odtwarzaniu dowolnego pliku muzycznego pokazuje się komunikat -urzadzenie poza zasięgiem).Przy kolejnych instalacjach już nie ma tak łatwo -czasem instaluje się ok a czasem niby "urządzenie jest zainstalowane poprawnie i gotowe do użycia" ale nie działa.Czasem działa kilka dni czasem kilka minut.
Czy ktoś spotkał się już może z takim problemem ?
...
**********************
Działam na FW 410 ok 3 lat. Nie było żadnych problemów, aż któregoś dnia wyłożył mi się jakiś projekt i potem miałem coś podobnego jak u Ciebie, ale po instalacji ponownej sterownika wróciło wszystko do normy.

Mam nadzieję, że wiesz że jak instalujesz sterownik FW 410 interfejs musi być odłączony. Przed ponowną instalacją odinstaluj go najpierw.

Zobacz też w panelu sterowania czy interfejs jest tam wybrany, bo może przełączyło Ci się na na inna kartę np. zintegrowaną z płytą główną.

Sprawdź, czy kabel FW jest dobrze połączony.

Zauważ, że w trakcie startu kompa ładuje się sterownik FW co objawia się tym, że żarówa przestaje mrugać.
Dobrze jest po jakiejś awanturze , zwisie itp. odłączyć FW i wyłączyć go z prądu tak aby wykasował się z niego oprogramowanie.

FW po starcie kompa można bowiem odpiąć od wejścia i będzie on działał smodzielnie jako np. preamp do czasu wyłączenia napięcia.

Tyle moich doświadczeń.

Pozdrawiam

Gram na gitarze elektroakustycznej. Mam domowe studio. Używam FW 410 i Sonara 2.1. Pracuje zawodowo w zupełnie innej branzy.

Awatar użytkownika
MaxProffesor
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 00:00

Re: M-audio FW 410-problem

Post autor: MaxProffesor » poniedziałek 10 lip 2006, 21:12


Tyle moich doświadczeń.

**********************
Dzięki za wskazówki w sumie robię wszystko to co proponujesz może poza odłączaniem po problemie i odpukać od 2 dni jest ok ,gdyby coś spróbuję ją "zrestartować" może coś pomoże
Jeszcze jedno w panelu kontrolnym do karty niestety nie ma porządnego miksera(regulacja bassy,alty itd.) czy mógłbyś polecić jakiś mikser systemowy(najlepiej darmowy) którym mógłbym czasem podkręcić bass a sopranów trochę zdjąć ?

Gram, pracuję, gram, pracuję...

Awatar użytkownika
MaxProffesor
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 00:00

Re: M-audio FW 410-problem

Post autor: MaxProffesor » wtorek 11 lip 2006, 22:00

Dobrze jest po jakiejś awanturze , zwisie itp. odłączyć FW i wyłączyć go z prądu tak aby wykasował się z niego oprogramowanie.

**********************
No niestety ale co jakiś czas się rozłącza -fakt że jest spowrotem po restarcie ale to nie zmienia faktu że się rozłącza w różnych momentach przy słuchaniu muzyki,przy graniu muzy,oglądaniu filmów
Może jeszcze jakieś pomysły bo już mi nerwy puszczają
Gram, pracuję, gram, pracuję...

Awatar użytkownika
AXIS
Posty: 307
Rejestracja: poniedziałek 28 cze 2004, 00:00

Re: M-audio FW 410-problem

Post autor: AXIS » środa 12 lip 2006, 04:25

Może jeszcze jakieś pomysły bo już mi nerwy puszczają
**********************

Sprawdz, kto jest producentem chipsetu FW na Twojej plycie glownej. M-Audio czasami bywa chimeryczne. Najlepsze (najbardziej kompatybilne) to chipsety IBM lub Texas Instruments. Poczytaj na stronie M-Audio, tam powinna byc jakas informacja o tym, jakie chipsety FW maja problemy z ich kartami/interface'ami.

Sorry za brak polskich liter, mam angielski Windows.

Pozdrawiam,

Maciej R.

ODPOWIEDZ