Tannoy System 8 NFM II

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 280
Rejestracja: piątek 17 maja 2002, 00:00

Tannoy System 8 NFM II

Post autor: Markus » wtorek 01 sie 2006, 10:51

Nie wiem jaki wzmacniacz dobrać do tych monitorów. Nie mam żadnych danych dotyczących mocy (na obudowie nie ma nic napisane, w necie też nic nie znalazłem).
Może ktoś z Was jest (bądź był) w ich posiadaniu, ewentualnie wie coś na ich temat z innych źródeł ?
Wszelkie sugestie mile widziane.

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Tannoy System 8 NFM II

Post autor: WG » wtorek 01 sie 2006, 18:51

Wow, poprawne oznaczenie to chyba.

TANNOY SYSTEM 8 NFM Mk II

Czyżby to był jakiś "biały kruk" wśród sprzętu studyjnego, coś na wzór Yamaha NS10

Z tego co czytam, idealnie płaskie brzmienie - no ciekawe.

Specyfikację raczej ciężko dorwać. Najlepiej napisz albo skontaktuj się ze studiem w Niemczech albo gdziekolwiek indziej, gdzie używają tych monitorów. Możesz też spróbować napisać do supportu tannoy

Mi się udało znaleźć tylko tyle. Może jakby dłużej posiedzieć w okularach to coś tam by wypluło

Z tego co widzę, chyba dominuje AMCRON DC 150 lub 200
Amcron to chyba jakiś albo "odłam" od Crown albo odwrotnie

np.:
MONITOR SPEAKERS: TANNOY SYSTEM 8 NFM Mk II
POWER AMPLIFIER: AMCRON PS 200

Monitoring
A. Tannoy System 8 NFM II monitors (4)
B. Hafler Pro 1200 amplifiers (2)

PS. Trza było sobie kupić coś współczesnego np. Genelec. Zastanawiam się, co zrobisz jak ci się taki sprzęcior zepsuje zwłaszcza, że można to kupić wyłącznie z drugiej ręki

Awatar użytkownika
Markus
Posty: 280
Rejestracja: piątek 17 maja 2002, 00:00

Re: Tannoy System 8 NFM II

Post autor: Markus » wtorek 01 sie 2006, 22:53



PS. Trza było sobie kupić coś współczesnego np. Genelec. Zastanawiam się, co zrobisz jak ci się taki sprzęcior zepsuje zwłaszcza, że można to kupić wyłącznie z drugiej ręki ...
**********************
Powiedzmy, dostałem te monitory w spadku ...
Także nie zamierzam wybrzydzać

Zanim kupię sobie coś współczesnego ( co napewno prędzej czy później zrobię) chcę z nich zrobić jak najlepszy użytek, bo to naprawdę świetne monitory .
Na razie podłączyłem do nich wzmacniacz Marantz PM 4000, to taki niższy - konsumencki model. Gra to całkiem ładnie, bardzo miękko. Preferują zdecydowanie środek, ale jest on bardzo ciepły i chyba nie sposób się przy tych monitorach zmęczyć. Nie wiem na ile duży ma wpływ na brzmienie Marantz, ale podejrzewam, że dopiero przy porządnej końcówce są w stanie pokazać na co je stać. Dzięki za info.

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Tannoy System 8 NFM II

Post autor: Pewu » wtorek 01 sie 2006, 23:43

Panowie, troszkę źle szukacie, bo powinniście zacząć od Tannoy NFM8 (nie MKII ). Tu nie chodzi o żadne monitory, lecz o całkiem normalne a i przyzwoite tzw. kolumienki, jakkolwiek by do tego nie podejść . Wbrew pozorom taki sprzęt funkcjonuje jeszcze w niejednym studyjku, szczególnie od nas na wschód. Jak ktoś kuma cyrylicę to sporo na ich temat jeszcze wynajdzie.
A na odczepne choćby schemacik zwrotnicy: www.hilberink.nl/plaatjeshans/tannoy/xovernfm8.jpg, bynajmniej nie ze wschodu
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Awatar użytkownika
Markus
Posty: 280
Rejestracja: piątek 17 maja 2002, 00:00

Re: Tannoy System 8 NFM II

Post autor: Markus » środa 02 sie 2006, 12:01

Dziwna sprawa z tym symbolem.
Spisałem z obudowy ząb w ząb.
No cóż, grają bardzo przyjemnie, raczej jak sprzęt dla audiofili, napewno nie pokażą przewałki w górze i górnym środku. Ale mimo to uważam, że nazywanie ich monitorami studyjnymi nie jest przesadą. Pokazują wyraźnie różnice w brzmieniu poszczególnych produkcji i błędy w realizacji. Zdaję sobie sprawę, że nie mogą być jedynymi monitorami w studio, ale z pewnością mogą być jak najbardziej przydatne.
Np. w tandemie z Genelecami, które grają zupełnie inaczej.

ODPOWIEDZ