Gigabyte GA 7N400S-L + Aardvark LX6 Pro

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
poet-1
Posty: 64
Rejestracja: piątek 07 lut 2003, 00:00

Gigabyte GA 7N400S-L + Aardvark LX6 Pro

Post autor: poet-1 » czwartek 21 wrz 2006, 12:19

witam,

mam poważny problem z instalacją karty Aardvark LX6 pro:

mam zainstalowaną plytę główną Gigabyte 7N400SL na chipsecie NForce 2 ultra. na procesorze Athlon 1700+ wraz z kartą graficzną ( Nvidia Riva TNT2 64 ), zewnętrzną karta sieciową,dyskiem, zasilaczem 250 W,pamięcią itd i wszystko działa rewelacyjnie. jednak gdy wkładam w slot PCI kartę Aardvark - na monitorze wyswietla sie brak sygnału " no signal ". błąd ten występuje tylko wtedy gdy karta dzwiękowa jest w slocie, gdy wyciągne karte wszystko sie uruchamia jak należy. karta Aardvark jest w 100% sprawna bo sprawdzalem na innych komputerach, poza tym gdy wloze kartę juz po rozruchu komputera, komputer rozpoznaje karte i instaluje bezproblemowo, wiec jest kłopot ze startem komputera. Probowałem juz chyba wszystkiego wraz z ustawieniami w Biosie: freq karty AGP, przydzielanie IRQ na rozne sloty PCI, start komputera z kartą na roznych slotach PCI, wgrywanie fabrycznych ustawien Biosa, wyłączanie wbudowanej karty dzwiękowej i sieciowej, wylączanie roznych portów wbudowanych w plytę główną, wyciągnie baterii z plyty głownej w celu wymazania CMOS, instalowałem rowniez wszystkie sterowniki do plyty, karty graficznej itd, wertowanie instrukcji...
płytę kupilem wraz z gwarancją na allegro, napisałem do nich z powyzszym problemem, na co odpisali:

''Witam!

To bardzo malo prawdopodobne zeby plyta glowna
miala taka usterke. Prosze sprawdzic na liscie
referencyjnej u producenta lub dostawcy karty
dziekowej czy pracuje ona poprawnie z posiadana
przez Pana plyta. Urzadzenia profesionalne czesto
maja dolaczone tego typu listy kompatybilnego
sprzetu lub wrecz zalecane konfiguracje sprzetowe calych systemow PC."

z tym,że plyty Gigabyte'a z chipsetem Nforce2 sa bardzo popularne a wrecz zalecane uzytkownikom Aardvarka, więc płyta gówna powinna byc w porządku. no tak, POWINNA...

wczesniej mialem płyty głowne oparte o chipset VIA : Epox i ASrock i wszystko bylo w porządku. chicalem kupic plyte z chipsetem NForce'a specjalnie pod karte dzwiękową, wiec troche sie 'przejechałem' na zaleceniach producenta..

jezeli ktoś wie w czym jest problem bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuje

pozdrawiam

diggin' in the crates

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Gigabyte GA 7N400S-L + Aardvark LX6 Pro

Post autor: WG » czwartek 21 wrz 2006, 16:23

1. Sprawdź opcje w BIOS-ie wybierania slotu dla karty graficznej zwykle są to ustawienia PCI albo AGP. Może tu problem.

2. Zaktualizuj BIOS płyty głównej i spróbuj z różnymi wersjami BIOS-u.

A próbowałeś z inną kartą graficzną ?

Skoro karta działa na innych płytach to całkiem możliwe, że uwalona płyta główna

poet-1
Posty: 64
Rejestracja: piątek 07 lut 2003, 00:00

Re: Gigabyte GA 7N400S-L + Aardvark LX6 Pro

Post autor: poet-1 » piątek 22 wrz 2006, 11:39

...1. Sprawdź opcje w BIOS-ie wybierania slotu dla karty graficznej zwykle są to ustawienia PCI albo AGP. Może tu problem.

2. Zaktualizuj BIOS płyty głównej i spróbuj z różnymi wersjami BIOS-u.

A próbowałeś z inną kartą graficzną ?

Skoro karta działa na innych płytach to całkiem możliwe, że uwalona płyta główna
...
**********************
dzięki za odzew :)

1. nie mam funkcji wybierania slotu dla karty graficznej bo mam tylko jeden na grafike AGP, wiec chyba nie moge wlozyc karty graficznej do innego slotu, niz tego dedykowanego.

2. mam najnowszy BIOS, no ale jeszcze wgram jakis starszy, moze wtedy ruszy...

płyta jest nowa, na gwarancji, wszystko ładnie śmiga, poza karta muzyczną z ktorą komputer sie nie uruchamia, jednak gdy sie juz uruchomi i wloze karte- wtedy dziala, więc mam problem ze startem.. mysle ze jest to wina zasilacza, mam 250W więc chyba za słaby na chipset Nforce'a, sam juz nie wiem...

diggin' in the crates

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Gigabyte GA 7N400S-L + Aardvark LX6 Pro

Post autor: DJOZD » piątek 22 wrz 2006, 15:39

płyta jest nowa, na gwarancji, wszystko ładnie śmiga, poza karta muzyczną z ktorą komputer sie nie uruchamia, jednak gdy sie juz uruchomi i wloze karte- wtedy dziala, więc mam problem ze startem.. mysle ze jest to wina zasilacza, mam 250W więc chyba za słaby na chipset Nforce'a, sam juz nie wiem...

...
**********************
Próbowales wkładac karte podczas normalnej pracy w Windows do slotu PCI???

poet-1
Posty: 64
Rejestracja: piątek 07 lut 2003, 00:00

Re: Gigabyte GA 7N400S-L + Aardvark LX6 Pro

Post autor: poet-1 » piątek 22 wrz 2006, 18:13

...płyta jest nowa, na gwarancji, wszystko ładnie śmiga, poza karta muzyczną z ktorą komputer sie nie uruchamia, jednak gdy sie juz uruchomi i wloze karte- wtedy dziala, więc mam problem ze startem.. mysle ze jest to wina zasilacza, mam 250W więc chyba za słaby na chipset Nforce'a, sam juz nie wiem...

...
**********************
Próbowales wkładac karte podczas normalnej pracy w Windows do slotu PCI???...
**********************
wygląda to tak: komputer jest włączony, wkładam karte w PCI, wchodze w menedzer urządzen i skanuje w poszukiwaniu zmian sprzętu. komputer odnajduje karte, więc instaluje sterowniki i karta dziala jak należy. Podczas restartu komputera- komputer sie nie uruchamia, mam brak sygnalu z monitora, czarny obraz. Kiedy zamkne normalnie windows a następnie wlącze komputer- mam to samo; brak sygnalu z monitora. Natomiast kiedy wyciągne karte dzwiękową ze slotu PCI- wtedy sie wszystko uruchamia. hmmm.....
diggin' in the crates

ODPOWIEDZ