Problem z Emu 1616m

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Problem z Emu 1616m

Post autor: keyzone » sobota 07 paź 2006, 17:23

Ale jaja!!! Mam taki problem. Kupiłem w styczniu tego roku Emu 1616m w Thomann Musikhaus. Karta sprawdzała się bez zarzutu oprócz jednego szczegółu: DockOut2 (druga para wyjść analogowych) działały wadliwie, przy niskim poziomie głosności nic nie było słychać, a przy wysokim były cyfrowe zniekształcenia. Pisałem do Emu i stosowałem wzsystkie ich wskazówki - bez rezultatu. Oprócz tego wszystko było ok. Karta śmigała jak się patrzy... Po sezonie koncerowym postanowiłem ją odesłać do Thomanna, by ją naprawili. Oni przyjęli moją reklamację i ku mojemu zaskoczeniu przysłali mi zupełnie nowy egzemplarz. I co? Dzisiaj ją wypakowałem i...? Ten sam problem!!! Podłączyłem ją do drugiego laptopa i to samo... Czy ktoś z Was miał ten sam problem z tym urzadzeniem?
[addsig]
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: Problem z Emu 1616m

Post autor: devil » sobota 07 paź 2006, 18:28

jak masz ustawione w patchmix to wyjscie
+4 czy -10 ?

Pozdrawiam
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Awatar użytkownika
bruce_lee
Posty: 277
Rejestracja: sobota 19 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z Emu 1616m

Post autor: bruce_lee » sobota 07 paź 2006, 19:28

...Ale jaja!!! Mam taki problem. Kupiłem w styczniu tego roku Emu 1616m w Thomann Musikhaus. Karta sprawdzała się bez zarzutu oprócz jednego szczegółu: DockOut2 (druga para wyjść analogowych) działały wadliwie, przy niskim poziomie głosności nic nie było słychać, a przy wysokim były cyfrowe zniekształcenia. Pisałem do Emu i stosowałem wzsystkie ich wskazówki - bez rezultatu. Oprócz tego wszystko było ok. Karta śmigała jak się patrzy... Po sezonie koncerowym postanowiłem ją odesłać do Thomanna, by ją naprawili. Oni przyjęli moją reklamację i ku mojemu zaskoczeniu przysłali mi zupełnie nowy egzemplarz. I co? Dzisiaj ją wypakowałem i...? Ten sam problem!!! Podłączyłem ją do drugiego laptopa i to samo... Czy ktoś z Was miał ten sam problem z tym urzadzeniem?
...
**********************
u mnie drugie wyjście działało... przez jakieś 2 miesiące, potem niestety te same objawy co u Ciebie, prawie nic nie słychać. jeszcze nie oddawałem do serwisu, bo nie miałem takiej potrzeby, ale jestem ciekaw co z tego wyniknie. chyba rację miał ktoś pisząc że E-mu w swoich kartach seryjnie robi błędy...
[addsig]
[url=http://www.liveuser.pl]liveuser.pl[/url] /
[url=http://www.myspace.com/ansikte]le visage[/url]

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: Problem z Emu 1616m

Post autor: keyzone » sobota 07 paź 2006, 19:36

...jak masz ustawione w patchmix to wyjscie
+4 czy -10 ?

Pozdrawiam...
**********************
I tak i tak... W obu przypadkach sytuacja taka sama... no cóż, będę pisał do Thomanna i będę działał do skutku. Nie interesuje mnie karta 1614m tylko 1616m
[addsig]
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
Petey
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 00:00

Re: Problem z Emu 1616m

Post autor: Petey » sobota 07 paź 2006, 21:20

No prosze. A mówi sie że Creative Professional to nie to samo co Creative

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: Problem z Emu 1616m

Post autor: devil » niedziela 08 paź 2006, 10:08

musze sie nei zgodzic
mi sie wydaje, ze to kwestia akurat tego konkretnego typu karty

sam posiadam wersje 1212m, i nie mam z nia zadnych problemow.
malo tego, wspominane przez niektorych problemy ze sterownikami pojawily sie tylko raz, i to na jescze starszej wersji XP (po formacie, i nowej instalce pod katem tylko audio) komp smiga juz prawie rok, bez zadnego blue screena, bez zadnych problemow z karta, zanikami sygnalow itd)

malo tego, przychodzi do mnei wiele ludzi ktorzy nagrywaja po katach w domu, na tanszych wersjach np m-audio, waveterminal, juli@ itd...
i kazdy jak widzi jak dziala u mnie EMU deklaruje wymiane karty wlasnie na ta.

oczywisice wiadomo, co niektrzy zawsze beda kojarzyc EMU z Creative.
i niech sobie kojarza, wazne zeby nie kojarzcy kart EMU z sound balsterem :D
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problem z Emu 1616m

Post autor: Zbynia » niedziela 08 paź 2006, 14:20

no ciezko nie kojarzyc skoro siedzi tam prawie ten sam proc.....
ale mam rowniez i rowniez nie narzekam - kwestia sterownikow odpadla po wypuszczeniu poprawionych..to nie byla wina systemu

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: Problem z Emu 1616m

Post autor: devil » niedziela 08 paź 2006, 15:12

to nie byla wina systemu...
**********************
mozliwe, nieukrywam, ze po formacie zainstalowalem od razu nowe sterowniki

ale co z tym wyjsciem dodatkowym ?
przez jakis czas rozwazalem zakup tej karty jako interface do laptopa...
ale ten wątek mnie troche zniecheca, skoro u 2 osob te same objawy ?

hmm

pozdrawiam
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Awatar użytkownika
osisko
Posty: 80
Rejestracja: czwartek 28 lip 2005, 00:00

Re: Problem z Emu 1616m

Post autor: osisko » niedziela 08 paź 2006, 15:41


przez jakis czas rozwazalem zakup tej karty jako interface do laptopa...
ale ten wątek mnie troche zniecheca, skoro u 2 osob te same objawy ?

hmm

pozdrawiam...
**********************
posiadam emu 1616m od ponad roku, oprocz walki ze sterownikami, co jest normalnym zjawiskiem, takich objawow jak ww. koledzy nie mialem, przynajmniej jak na razie. Karta spisuje sie poprawnie.

pozdrawiam
www.osa-project.com

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problem z Emu 1616m

Post autor: Zbynia » niedziela 08 paź 2006, 17:19

mozliwe ze montaz elementow zawiodl - skoro raz na jakis czas dzwiek sie koledze pojawia.....
rozkrec i zobacz (kurde gwarancja ale moze plomb nie ma) moze cos nie laczy..czy jakies zimne luty

ODPOWIEDZ