Karty SRX do Roland Fantom

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Karty SRX do Roland Fantom

Post autor: mr-hammond » sobota 21 paź 2006, 09:16

CZyli bede musial przerobic zasilanie ?
Znalazłem taką informacje Power SupplyAC 117 V, AC 230 V, AC 240 V (50/60 Hz)AC 220 V (60 Hz), dlatego myślałem ze bedzie bez problemu.
Tylko Ebay wyszukuje sobie czegos a reszte załatwia mi mój znajomy. Wiecej na @.

Wojtek1980
Posty: 137
Rejestracja: piątek 18 sie 2006, 00:00

Re: Karty SRX do Roland Fantom

Post autor: Wojtek1980 » sobota 21 paź 2006, 14:45

...CZyli bede musial przerobic zasilanie ?
Znalazłem taką informacje Power SupplyAC 117 V, AC 230 V, AC 240 V (50/60 Hz)AC 220 V (60 Hz), dlatego myślałem ze bedzie bez problemu.
Tylko Ebay wyszukuje sobie czegos a reszte załatwia mi mój znajomy. Wiecej na @.
...
**********************
mój email: rytmpoczta@o2.pl
Korg 01/W pro, Korg X50, Yamaha P-70.

Wojtek1980
Posty: 137
Rejestracja: piątek 18 sie 2006, 00:00

Re: Karty SRX do Roland Fantom

Post autor: Wojtek1980 » sobota 21 paź 2006, 14:55

mr Hammond, mówisz że miałeś Kurzweila 2500, dla niektórych to instrument marzeń, nie wydaje ci się aby ten Kurzweil brzmiał lepiej od Rolanda, w szczególności jeśli chodzi o brzmienia czysto klawiszowe.....

Zresztą do dziś zachwycam się tymi brzmieniami jakie wydobywał z Kurzweila Jordan Rudess na płytach i na koncertach - to było coś ! To piano , te Lead'y!
Dziś gra na korgu Oasysie (generalnie przeniósł siędo "stajni" korga), oglądałem ostatnio ich (Dream Theater) najnowszy koncert wydany na DVD... No i byłem trochę rozczarowany, ten jego Kurzweil brzmiał lepiej! W oasysie grał na jakimś plastikowym brzmieniu piana, no i wogóle jakoś te brzmienia nie wybijały się, nie "były tak konkretne jak kurzweil." Ale pewnie to nie wina instrumentu ale raczej realizacji tegoż koncertu... Wrażenie jednak pozostało...
Jakie jest twoje zdanie na ten temat? Co mi możesz powiedzieć na temat tego Kurzweila? No i za ile można go sprowadzić ze Stanów ....
Korg 01/W pro, Korg X50, Yamaha P-70.

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Karty SRX do Roland Fantom

Post autor: richtig » sobota 21 paź 2006, 16:04

... nie znalazłem nic na temat formatu sampli rolanda ale moze cos jest .
**********************
Ja mam sampler Roland SP-606, podejrzewam, że format sampli jest taki sam jak w Fantomie. Są to pliki z rozszerzeniem .SPD, z tego co pamietam nieróżniące się objętością od wyjściowych wave'ów, (ale głowy nie dam, a teraz nie mam możliwości porównania)
W sumie to format może różnić się z uwagi na to że SP czyta sample bezpośrednio z karty CF, być może pliki są ku temu zoptymalizowane.
www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Karty SRX do Roland Fantom

Post autor: mr-hammond » sobota 21 paź 2006, 18:57

**********************
mój email: rytmpoczta@o2.pl...
**********************
oki poszło.

Co do fomatu to juz troszeczke wiem ze trzeba bedzie convertowac za pomocą softu.
Dzieki bardzo .

Minixone
Posty: 1
Rejestracja: piątek 24 kwie 2020, 10:21

Re: Karty SRX do Roland Fantom

Post autor: Minixone » piątek 24 kwie 2020, 10:31

Dzień dobry. Od paru dni posiadam fantoma x6 i jeszcze raczkuje w jego systemie:) czy może mi ktoś powiedzieć jak grać samplami ( stopy, werble itp) na padzie z poziomu karty cf ? Czy jest to możliwe? I czy wtedy trzeba je jakoś kompresować?
Jak by ktoś mógł mi to ewentualnie opisać krok po kroku to po całej pandemii stawiam dobry napój ;) z góry dziękuję za odpowiedź i miłego dnia :)

ODPOWIEDZ