Zbyt duże odsłuchy względem pomieszczenia

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Zbyt duże odsłuchy względem pomieszczenia

Post autor: grembo » środa 08 lis 2006, 17:02

kolega ma ADAM s3a w mniejszym pomieszczeniu (wys. podobna)

Ale tam zona nie zachodzi wiec:

-na suficie piramidki
-na scianach gdzieniegdzie piramidki (doradzal mu program Cala)
-na podlodze wykladzina gruba dosyc
-i pulapki basowe (minitraps) w katach, za kolumnami, w zalamaniach miedzy sciana a sufitem, pulapka jedna tez na oknie etc. Tobie az takie sytuacje chyba nie sa potrzebne

Brzmi wszystko przepieknie.

Znam studia gdzie rezyserka jest podbnych rozmiarow, a w scianach wielkie Geneleci dalekiego pola + s3a jako sredni/bliski - poczytaj na Forum o akustyce :)

bedzie dobrze - a radosc z rozwiazania problemu bedzie cudowna

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Zbyt duże odsłuchy względem pomieszczenia

Post autor: Miłaszewski » środa 08 lis 2006, 19:09

Problemem nie sa monitory, a pomieszczenie i brak jego adaptacji. Polecam lekture www.saecollege.de/reference_material/
[addsig]

AndrzejG
Posty: 60
Rejestracja: sobota 01 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Zbyt duże odsłuchy względem pomieszczenia

Post autor: AndrzejG » środa 08 lis 2006, 19:20

...Wtam,

Czy wiadomo coś szanownym kolegom o zależnościach wielkości monitorów do kubatury pomieszczenia w którym się znajdują?
Dlaczego pytam, ponieważ posiadam zestaw monitorów TRUTH B2031A, wraz z subwooferem dedykowanym do tego zestawu. Obecnie wstawiłem ten zestaw do pokoju 6m x 4m wys 2,7m, i cholera gra to wszystko mułowato, bas wyje, jak z tandetnej wieżyczki.

**********************

Piszesz jakbys nie wiedział o czym .
Przeciez ten zestaw ma kilka elementów regulacyjnych ( i wszystkie działąją ) słuzących do dopasowania monitorów do właściwości akustycznych pomieszczenia .

1.Input trim ( x 3 )
2.Room compensation ( x 3)
3.Phaze ( subwofera )
4. Low frequency .
5. High frequency .

Jeżeli masz problem z basem to w skrajnych ustawieniach mozesz miec różnicę 12 db głośności miedzy subwoferem a monitorami i nie masz zadnego problemu bo dolnego basu wtedy prawie nie słychac .



pakman
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2004, 00:00

Re: Zbyt duże odsłuchy względem pomieszczenia

Post autor: pakman » środa 08 lis 2006, 20:04

A posiadasz moze media desk'a?
chis...
**********************

Wlasnie niedawno nabyłem droga kupna te monitory, póki co katuje je w małym pokoiku, w bloku i jestem mile zaskoczony, wszstko gra pieknie. Co prawda są to moje pierwsze monitory, ale mialem okazje posluchac nie jednego zestawu w dobrze zaadaptowanych pomieszczeniach i Blue Sky ladnie wypadaja w porównaniu. Bas nie jest zamulony, co prawda musialem troche pokombinowac z ustawiniem tego zestawu w pokoju, niedlugo przeniose je do zaadapowanego pomieszczena i jestem ciekaw jak tam zagraja. Na pewno sie podziele wrazeniami.

pakman

Awatar użytkownika
JOURESY
Posty: 214
Rejestracja: wtorek 08 cze 2004, 00:00

Re: Zbyt duże odsłuchy względem pomieszczenia

Post autor: JOURESY » środa 08 lis 2006, 20:22



Piszesz jakbys nie wiedział o czym .
Przeciez ten zestaw ma kilka elementów regulacyjnych ( i wszystkie działąją ) słuzących do dopasowania monitorów do właściwości akustycznych pomieszczenia .

1.Input trim ( x 3 )
2.Room compensation ( x 3)
3.Phaze ( subwofera )
4. Low frequency .
5. High frequency .

Jeżeli masz problem z basem to w skrajnych ustawieniach mozesz miec różnicę 12 db głośności miedzy subwoferem a monitorami i nie masz zadnego problemu bo dolnego basu wtedy prawie nie słychac .


...
*********************
Dziękuję za takie rady, panele tylne, oraz manuale przestudiowałem na wskroś, nic konstruktywnego nie uzyskam kręcąc nimi w kiepskim pomieszczeniu. ale dzięki za ten głos...

JoU

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Zbyt duże odsłuchy względem pomieszczenia

Post autor: MB » środa 08 lis 2006, 20:30

nic konstruktywnego nie uzyskam kręcąc nimi w kiepskim pomieszczeniu
**********************
jakie masz podstawy do takich twierdzeń?

Awatar użytkownika
Boleek
Posty: 268
Rejestracja: środa 15 lut 2006, 00:00

Re: Zbyt duże odsłuchy względem pomieszczenia

Post autor: Boleek » środa 08 lis 2006, 20:49

widze ze panowie , nie macie pojecia co oznaczaja duze Monitory w małym pomieszczeniu , i te sugestie o kreceniu gałkami mozna sobie wsadzic, wiecie gdzie ... Moj pokoj to 3 m na 3 posiadam Mackie 824 , i takze przez jakis czas miałem podłaczony Subwoofer o ktorym autor wspomina, najwyrazniej nie wiecie jak to wyglada ... to jest wielkei pudło ktore zupelnie sie nie sprawdza w tak małym pokoju ... wiec sie go pozbyłem ... podcinanie dolych pasm mija sie z celem ... . W Mackie takze mam ustawienia odpowiednie do kubatury pomieszczenia , ktore mozna wywalic na smietnik ... poniewaz wtedy zakłamania sa tak duze ze mozna sobie darowac ,

najlepiej pozbadz sie tego subwoofera , ma fajny bas ale musisz miec tez fajne pomieszczenie , ja swój sprzedałem na Allegro ..

Awatar użytkownika
Aurora
Posty: 287
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: Zbyt duże odsłuchy względem pomieszczenia

Post autor: Aurora » środa 08 lis 2006, 21:01

a'propos zwróciłem uwage na te odsłuchy Mackie 824 i jestem pozytywnie zaskoczony tylny panel jest dobrze zmontowany to wygląda jak w genelecach ze wszystkie parametry mozna sobie dostosowac
i kosztują 2400

natomiast w yamaha hs 80 nie ma czegos takiego a kosztją podobnie bo 2150

mysle czy te Mackie 824 warte są tych pieniedzy musiałbym posłuchac jak grają

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Zbyt duże odsłuchy względem pomieszczenia

Post autor: matiz » środa 08 lis 2006, 21:15

i kosztują 2400

Za pare czy za sztuke?

Awatar użytkownika
Aurora
Posty: 287
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: Zbyt duże odsłuchy względem pomieszczenia

Post autor: Aurora » środa 08 lis 2006, 21:19

za pare przecenione z 3800zł podobno
one są takie bardziej professional mają pasywną membranke z tyłu a yamaszek nawet strach koło sciany postawic bo zaraz bedzie dudnic chyba ze podetnie sie 2db

ODPOWIEDZ