Tani konwerter SPDIF/analog

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
pakman
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2004, 00:00

Tani konwerter SPDIF/analog

Post autor: pakman » poniedziałek 15 sty 2007, 22:19

Witam!

Ostatnio zainteresowałem sie programem Traktror z NI. Niestety w ustawieniach audio nie można ustawic dwóch kart (jedna na monitory, druga na odsłuch), co prawda udało mi się puścic wszsytko przez karte onboardową ... ale mając e-mu 0404 to troche bez sensu. Doszedłem do wniosku że przydałby mi sie jakiś konwerter C/A coby mi zamienił SPDIF'a z emu na sygnał analogowy wtedy głowny odsłuch poszedł by przez wyj analogowe karty a "podsłuchiwanie" następnych kawałków które dodam do seta przez tenże konwerter (tu mi za bardzo na jakości nie zależy).

I teraz pytanie - spotakał sie ktoś z takim NIEDROGIM urządzeniem ? Przeszukałem googla ale jakoś nie bardzo moge znaleśc (może zadaje niewlasciwe pytania)

Dzieki z góry za sugestie.

ps.
Archiwum przejrzałem

kormo
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 06 kwie 2006, 00:00

Re: Tani konwerter SPDIF/analog

Post autor: kormo » poniedziałek 15 sty 2007, 22:26


Tez mam E-mu 0404 i tez mi tego brakuje ...
Szukalem C/A ale niestety sa za drogie ( i tu trzymam kciuki)


KP

...Witam!

Ostatnio zainteresowałem sie programem Traktror z NI. Niestety w ustawieniach audio nie można ustawic dwóch kart (jedna na monitory, druga na odsłuch), co prawda udało mi się puścic wszsytko przez karte onboardową ... ale mając e-mu 0404 to troche bez sensu. Doszedłem do wniosku że przydałby mi sie jakiś konwerter C/A coby mi zamienił SPDIF'a z emu na sygnał analogowy wtedy głowny odsłuch poszedł by przez wyj analogowe karty a "podsłuchiwanie" następnych kawałków które dodam do seta przez tenże konwerter (tu mi za bardzo na jakości nie zależy).

I teraz pytanie - spotakał sie ktoś z takim NIEDROGIM urządzeniem ? Przeszukałem googla ale jakoś nie bardzo moge znaleśc (może zadaje niewlasciwe pytania)

Dzieki z góry za sugestie.

ps.
Archiwum przejrzałem ...
**********************

Awatar użytkownika
Meduz
Posty: 181
Rejestracja: środa 09 cze 2004, 00:00

Re: Tani konwerter SPDIF/analog

Post autor: Meduz » poniedziałek 15 sty 2007, 22:45

Mam ten sam problem...
RME Fireface800 plus RME ADI 8 DS, IgsAudio: Gloobus, DT, 2972, 1176, 2176, S-Type Mix Buss Compressor, APS Aeon...

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Tani konwerter SPDIF/analog

Post autor: MB » poniedziałek 15 sty 2007, 22:46

... a dopiero co było o bezmyślnych ludziach, którzy odpisują paroma słowami cytując cały post poprzednika

Awatar użytkownika
oneman
Posty: 523
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: Tani konwerter SPDIF/analog

Post autor: oneman » poniedziałek 15 sty 2007, 22:47

... Doszedłem do wniosku że przydałby mi sie jakiś konwerter C/A coby mi zamienił SPDIF'a z emu na sygnał analogowy ...
**********************
Moze warto by sie zainteresowac tanim DATem albo tanim Mini Dyskiem czy tez DCC. Czasem mozna znalezc uszkodzone DATy czy MD na Allegro za 100zl - przetworniki zazwyczaj maja sprawne, uszkodzone najczesciej sa mechanizmy.

kormo
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 06 kwie 2006, 00:00

Re: Tani konwerter SPDIF/analog

Post autor: kormo » poniedziałek 15 sty 2007, 22:53


Dzieki .... szybko wyciagasz "wnioski"

Bezmyslny ...

...... a dopiero co było o bezmyślnych ludziach, którzy odpisują paroma słowami cytując cały post poprzednika ...
**********************

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Tani konwerter SPDIF/analog

Post autor: matiz » poniedziałek 15 sty 2007, 23:22

Bo utrudnia czytanie i zrozumienie.
Dlaczego?
Odpowiadanie nad cytowanym tekstem.
Co jest najbardziej wkurzajace w internecie?

pakman
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2004, 00:00

Re: Tani konwerter SPDIF/analog

Post autor: pakman » poniedziałek 15 sty 2007, 23:26

...Czasem mozna znalezc uszkodzone DATy czy MD na Allegro za 100zl - przetworniki zazwyczaj maja sprawne, uszkodzone najczesciej sa mechanizmy....
**********************

Myślałem o tym, ale nie mam miejsca na kolejny klocek w okolicy kompa (małe mieszkoanko). Co prawda planuje przeprowadzke z całym sprzętem ale napewno nie w najbliższej przyszłosci.

Zastanawiam się nad jakąś konstrukcją DIY ... ale to już po sesji

Nie spotkaliście się może z czymś małym, przenośnym i względnie niedrogim, czy pozostaje mi tylko zabwa z lutownicą ?

Awatar użytkownika
walu
Posty: 254
Rejestracja: wtorek 07 maja 2002, 00:00

Re: Tani konwerter SPDIF/analog

Post autor: walu » wtorek 16 sty 2007, 09:52

czy pozostaje mi tylko zabwa z lutownicą ?...
**********************
Znam jeden, naprawdę najtańszy: cena/możliwości/jakość

czytaj
Midas M32R,EVE SC203,PC IntelCore2 Duo E6550 2.33GHz, 4GBRAM, Win7/64, HDSP9632+AI4S-192, BCF2000, lenovo Ideapad700 i7 16GB RAM, Cubase 8/7.5,SoundForge10, CDArchitect5.2, PSPaudioware, NomadFactory, StevenSlateDrums4, BFD ECO

pakman
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2004, 00:00

Re: Tani konwerter SPDIF/analog

Post autor: pakman » niedziela 04 lut 2007, 20:19

...Mam ten sam problem... ...
**********************

Ściiągnąłem demo traktora 3 i udało mi sie w końcu zaprząc do odsłuchu kartę onboardową - tzn mix idzie przez EMU a podsłuch przez zintegrowaną ustawiłem sterownik ASIO Multimedia Driver pobawiłem sie w opcjach i działa.
Niestety mam straszną latencje - to juz wina zabrudzonego systemu (chyba) Podziele się wrażeniami :) po przeinstalowaniu windy. Tylko najpierw zdam układy elekt. (hehe)

Nie jest to wprawdzie to o co mi chodzilo ale moze sie komus przydac.

pakman

ODPOWIEDZ