Jakie słuchawki do 450-500zł

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Piotrek2000
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 09 sty 2007, 00:00

Jakie słuchawki do 450-500zł

Post autor: Piotrek2000 » czwartek 25 sty 2007, 16:12

Witam mam zamiar kupic słuchawki do obrabiania muzyki/plików midi w instrumencie klawiszowym Korg Pa800/Roland Juno-G.

Odsłuchy studyjne niestety nie wchodza w gre (za drogie) i chce kupic cos z dobrych słuchawek do ceny 500zł (maxymalne, maximum). Oczywiscie nie chodzi o robienie muzyki do TV/reklam itp tylko dla własnego uzytku, oraz do robienia utworów na imprezy weselne itp

Myslałem o AKG 271s albo AKG 240s co wy byscie polecali ?

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Jakie słuchawki do 450-500zł

Post autor: Gerry » czwartek 25 sty 2007, 16:48

A wolisz zamknięte czy otwarte?
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

R.B.
Posty: 320
Rejestracja: czwartek 05 gru 2002, 00:00

Re: Jakie słuchawki do 450-500zł

Post autor: R.B. » czwartek 25 sty 2007, 16:52

...Witam mam zamiar kupic słuchawki do obrabiania muzyki/plików midi w instrumencie klawiszowym Korg Pa800/Roland Juno-G.

Odsłuchy studyjne niestety nie wchodza w gre (za drogie) i chce kupic cos z dobrych słuchawek do ceny 500zł (maxymalne, maximum). Oczywiscie nie chodzi o robienie muzyki do TV/reklam itp tylko dla własnego uzytku, oraz do robienia utworów na imprezy weselne itp

Myslałem o AKG 271s albo AKG 240s co wy byscie polecali ? ...
**********************
Mam AKG 240S - spokojnie Ci wystarcza
Jestem muzykiem z zawodu. Muzyka kręci się cały czas do okoła mnie i ostatnio fascynuje mnie nagrywanie muzy w swoim małym studiu domowym.

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jakie słuchawki do 450-500zł

Post autor: Tadeo » czwartek 25 sty 2007, 16:55

W tej klasie cenowej jest trochę wyboru w sklepach. samemu oceń co najlepiej Tobie na głowie leży, nie męczy, a przy tym nieźle brzmi.
Mysle ze powinienes bardziej rozglądać sie za konstrukcją otwartą ze względu na prace, do których chcesz je przeznaczyć (komfort dłuzszego słuchania)

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 82
Rejestracja: środa 09 sie 2006, 00:00

Re: Jakie słuchawki do 450-500zł

Post autor: Bomber » czwartek 25 sty 2007, 17:06

......Witam mam zamiar kupic słuchawki do obrabiania muzyki/plików midi w instrumencie klawiszowym Korg Pa800/Roland Juno-G.

Odsłuchy studyjne niestety nie wchodza w gre (za drogie) i chce kupic cos z dobrych słuchawek do ceny 500zł (maxymalne, maximum). Oczywiscie nie chodzi o robienie muzyki do TV/reklam itp tylko dla własnego uzytku, oraz do robienia utworów na imprezy weselne itp

Myslałem o AKG 271s albo AKG 240s co wy byscie polecali ? ...
**********************
Mam AKG 240S - spokojnie Ci wystarcza...
**********************
A ja polecam 271s, bo takie mam i sprawdzają się znakomicie

Awatar użytkownika
OYCIECPIOTR
Posty: 237
Rejestracja: wtorek 25 lut 2003, 00:00

Re: Jakie słuchawki do 450-500zł

Post autor: OYCIECPIOTR » czwartek 25 sty 2007, 17:10

Myslałem o AKG 271s
**********************
mam 271 i łeb mnie od nich boli. Są IMO idealne do nagrywania - zero przesłuchów, ale ta ich szczelność daje klaustrofobiczne uczucia po 20 minutach. Zawsze zdejmuję je z ulgą. Ja bym zbierał dalej na otwarte Sennheisery - modeli jest sporo, kumpel ostatnio kupił jedne z tańszych i bardzo mu podpasiły, choć tylko do słuchania. Miksowanie, bądź dobór brzmień na słuchawkach, choćby i bardzo drogich, zazwyczaj i tak kończy się zawodem. Było już o tym 1000 X... Lepiej wybierz najwygodniejsze.
[URL=http://chomikuj.pl/MISIORPLIKI/SAMPLE+24bity]darmowe sample analogów[/URL]

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Jakie słuchawki do 450-500zł

Post autor: grembo » czwartek 25 sty 2007, 17:50

ja mam zamkniete Ultrasone Proline 550.Jestem zadowlony, bardzo przemyslane sluchawki - choc zastosowana technologia specyficzna (S-Logic).

Moge w nich siedziec (i siedze) godzinami, a to z kliku wzg.:

-mimo ze sa ciezkie .... to sa lekkie (nie wiem - wywazenie..?)
-nie jada telefonicznym srodkiem (jak moje poprzednie Senn eh2300)
-najwazniejsze - odczucie glosnego sluchania w tych sluchawkach to tak naprawde 4 DB MNIEJ niz w innych. Nie mam po ich zdjeciu uczucia jakby dzwiek natury byl z ciasta - moge od razu przesiadac sie na prace na sciszonych monitorach albo wyjsc na spacer do lasu
-maja bardzo niski bass (co zawsze bylo moim problem w sluchawkach dawanych basistom w studio)
-swietnie miksuje sie w nich nie tylko panorame, ale i plan


Oczywiscie powyzsze to moje subiektywne opinie, a sluchawki sa specyficzne - ale komu zapasuja ten wpadl :)

Cena - ok. 700-750 pln.

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 82
Rejestracja: środa 09 sie 2006, 00:00

Re: Jakie słuchawki do 450-500zł

Post autor: Bomber » czwartek 25 sty 2007, 19:11

...Myslałem o AKG 271s
**********************
mam 271 i łeb mnie od nich boli. Są IMO idealne do nagrywania - zero przesłuchów, ale ta ich szczelność daje klaustrofobiczne uczucia po 20 minutach. Zawsze zdejmuję je z ulgą. Ja bym zbierał dalej na otwarte Sennheisery - modeli jest sporo, kumpel ostatnio kupił jedne z tańszych i bardzo mu podpasiły, choć tylko do słuchania. Miksowanie, bądź dobór brzmień na słuchawkach, choćby i bardzo drogich, zazwyczaj i tak kończy się zawodem. Było już o tym 1000 X... Lepiej wybierz najwygodniejsze. ...
**********************
Fakt, to nie są słuchawki, które można mieć na sobie godzinami. Raczej sprawdzają się przy sporadycznym odsłuchiwaniu mixu, czy partii tak dla porównania. Co do ich hermetyczności: jest duża na tyle, by świata nie słyszeć. Ale po to je w końcu nabyłem.

Awatar użytkownika
2gajos
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 00:00

Re: Jakie słuchawki do 450-500zł

Post autor: 2gajos » czwartek 25 sty 2007, 23:12

TYLKO sluchawki o charakterystyce liniowej !

Nie rasują basów, sopranów i inncych tonów.
Będziesz miał pewnośc, że w końcowym mixie nie będzie za dużo basów, środka czy "górki".

Ja uzywam od roku Philipsa ( starł się numer ) - ale w dobrym sklepie podpowiedzą , które mają taką charakterystykę.
Ja kupywałem po ocenie słuchowej - jak najmniej zmian tonalnych w słuchawkach gwarantuje zawsze dobry mix ( master ).
Moje kosztowały... 186 zł !

Pozdro

2ms
Posty: 177
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2005, 00:00

Re: Jakie słuchawki do 450-500zł

Post autor: 2ms » czwartek 25 sty 2007, 23:24

niestety prawda jest taka że na słuchawkach nie zrobisz porządnego mixu/masteringu ,to jedynie pomoc
ROLAND JP8000, YAMAHA Motif ES6, WALDORF Blofeld, OBERHEIM MC1000/76, IBM T40, BEHRINGER BCA-2000, ALESIS M1 Active mk2, Sennheiser HD265 Linear x2... http://www.myspace.com/inthetwilightbandpl

ODPOWIEDZ