Metoda masteringu Bob'a Katz'a - K14

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Metoda masteringu Bob'a Katz'a - K14

Post autor: grembo » środa 14 lut 2007, 14:17

Zgodnie z tym co piszesz to na tym forum bylyby same pytania, a w necie same tytuly artykólw. Spolecznosc internetowa ma pewna wyzszosc na czysto (mniej lub bardziej) liberalna realna gospodarka....

Bob Katz pol ksiazki udostepnil za darmo,liczac ew. ze ludzie zainteresuja sie jego innymi produktami.

Mytnik robi fajna stronke o Freeware (zaproponowalem mu ze przetlumacze (co juz zrobilem - zostalo wklepanie i zredagowanie lekkie) i zsytetyzuje, kilka stron/wywiadow z netu na temat kompresji, Eq - czysto praktyczna wiedza - ale zrobiona na 100% moich niewleikich mozliwosci - w koncu sluzyc bedzie to wszystkim)

Wg robi mikser MIDI

JankoMuyzkant - midi "cos tam" (nie wiem za bardzo co to ale napewno fajne i przydatne)

.... etc.

Ja sobie akurat poradze w koncu z tym tekstem Boba Katza, przeczytam jakos i pojde do kolegi ktory powie mi reszte (sam wypytywal Katza na forach, a ten chetnie odpowiadal), ale tu nie wszysy znaja akurat angielski i fajnie i milo by bylo.

To nie jest poza tym manual :)

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Metoda masteringu Bob'a Katz'a - K14

Post autor: wasyl25 » środa 14 lut 2007, 14:30

A czy ja napisałem cos co jest niezgodne z tym co piszesz ty?? ja robie swoje, i w miare mozliwości bede to udostepniał. Nie mniej jednak uwazam ze wymaganie od kogoś czegoś, jest poprostu głupie. Ludzie w necie udostepniaja również muzyke, filmy i programy za free. Czy to jest ok??

Jezeli ktoś nad czyms pracuje, i zajmuje sie tym profesjonalnie to musi miec z tego kase, bo inaczej zdechnie z głodu.
Co innego jezeli robisz cos hobbystycznie, wtedy mozna to udostepniac za darmo...

Jaks czas temu byl poruszany ten temat, wnioski byly podobne.
Jak zpolszcze jeszcze kilka manuali i przygotuje wiecej materialu to wrzyuce strone na serwer i nieodpłatnie bedzie mozna z niej kozystac.
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Metoda masteringu Bob'a Katz'a - K14

Post autor: grembo » środa 14 lut 2007, 14:37

No dobrze Wasyl - spoko, niech kazdy robi dla innych ile moze :)

A chlopaki tylko postuluja nie żądaja.

Awatar użytkownika
Atselom
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 29 paź 2006, 00:00

Re: Metoda masteringu Bob'a Katz'a - K14

Post autor: Atselom » środa 14 lut 2007, 14:42

...Zgodnie z tym co piszesz to na tym forum bylyby same pytania, a w necie same tytuly artykólw. Spolecznosc internetowa ma pewna wyzszosc na czysto (mniej lub bardziej) liberalna realna gospodarka....

Bob Katz pol ksiazki udostepnil za darmo,liczac ew. ze ludzie zainteresuja sie jego innymi produktami.

Mytnik robi fajna stronke o Freeware (zaproponowalem mu ze przetlumacze (co juz zrobilem - zostalo wklepanie i zredagowanie lekkie) i zsytetyzuje, kilka stron/wywiadow z netu na temat kompresji, Eq - czysto praktyczna wiedza - ale zrobiona na 100% moich niewleikich mozliwosci - w koncu sluzyc bedzie to wszystkim)

Wg robi mikser MIDI

JankoMuyzkant - midi "cos tam" (nie wiem za bardzo co to ale napewno fajne i przydatne)

.... etc.

Ja sobie akurat poradze w koncu z tym tekstem Boba Katza, przeczytam jakos i pojde do kolegi ktory powie mi reszte (sam wypytywal Katza na forach, a ten chetnie odpowiadal), ale tu nie wszysy znaja akurat angielski i fajnie i milo by bylo.

To nie jest poza tym manual :)...
**********************
Grembo niektorzy maja bardzo egoistyczne podejscie do zycia Wasyl jest tego przykładem ... po co i po co i znowu po co ... A własnie poto aby ktos kto nie ma Internetu , ktos kto moze nie ma pojecia ze taka strona istniej takze mógłby skorzystac,
Ale Wasyl napisze PO CO ? ...
Wasyl , jak bedziesz misał nastepnym razem jakis TEMAT na tym forum z zapytaniem itd...to zadaj sobie pytanie PO CO ? przeciez mozesz sam sie dowiedziec,

nie wiem czy pamietacie Master zrobił storne o TESTACH SSL , przeciez nie robił tego dla siebie ...

Awatar użytkownika
Atselom
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 29 paź 2006, 00:00

Re: Metoda masteringu Bob'a Katz'a - K14

Post autor: Atselom » środa 14 lut 2007, 14:47

nie wszyscy znaja Angielski i przetłumaczenie tego tekstu na jezyk Polski ..... zreszta po co ja pisze takie rzeczy Wasyl i tak tego nie zrozumie ...

Sa ludzie którzy nie nadaja sie aby funkcjonowac w wiekszych społecznosciach , bo jaki kolwiek wysiłek na poczet innych i to jeszcze za darmo jest w brew ich zasadom .

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Metoda masteringu Bob'a Katz'a - K14

Post autor: grembo » środa 14 lut 2007, 14:50

Nie no Atselom, nie zaczynajmy nowej wojny....

Zgodzilismy sie z Wasylem ze sie zgodzilismy :) Tlumaczy manule , uzupelni je i beda ogolnie dostepne i fajnie bedzie :)

Peace,love and free translations for all

Awatar użytkownika
Atselom
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 29 paź 2006, 00:00

Re: Metoda masteringu Bob'a Katz'a - K14

Post autor: Atselom » środa 14 lut 2007, 15:04

...Nie no Atselom, nie zaczynajmy nowej wojny....

Zgodzilismy sie z Wasylem ze sie zgodzilismy :) Tlumaczy manule , uzupelni je i beda ogolnie dostepne i fajnie bedzie :)

Peace,love and free translations for all...
**********************
Nie czytałem wszystkich wypowiedzi . wiec chowam swój ""KOZIK " :)

Peace,love and free translations for all... dobre dobre :)

Awatar użytkownika
oneman
Posty: 523
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: Metoda masteringu Bob'a Katz'a - K14

Post autor: oneman » środa 14 lut 2007, 15:36


...Jak zpolszcze jeszcze kilka manuali i przygotuje wiecej materialu to wrzyuce strone na serwer i nieodpłatnie bedzie mozna z niej kozystac...

-------------

I wtopisz jak sliwka w kompocik :)
Oczywiscie mozesz sobie tlumaczyc co chcesz i jak chcesz ale na uzytek wlasny! Tak wiec mozesz tysiace manuali przetlumaczyc i z nich korzystac.
Jednak nie bedziesz mogl zrobic strony i zamiescic na niej polskich przekladow nie posiadajac zgody na tlumaczenie oraz zgody na publikacje -> patrz punkty o prawie zaleznym ze szczegolnym uwzglednieniem Art.2 pkt 2 Ustawy o Prawie Autorskim

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Metoda masteringu Bob'a Katz'a - K14

Post autor: wasyl25 » środa 14 lut 2007, 16:37


Grembo niektorzy maja bardzo egoistyczne podejscie do zycia Wasyl jest tego przykładem ... po co i po co i znowu po co ... A własnie poto aby ktos kto nie ma Internetu , ktos kto moze nie ma pojecia ze taka strona istniej takze mógłby skorzystac,

**********************

Teraz pomysl co napisałeś, jak ktoś nie ma neta, to moze mam mu jeszcze to w postaci darmowego informatora wydać?? Dodatkowo moze mam chodzić po domach i pytac czy moze nie potrzebuja jakiegos spolszczenia?? Jezeli ktos czegos potrzebuje to moze przeciez sam sobie poszukać. Przecież sa kafejki internetowe itd...

Czytaj ze zrozumieniem co pisze!

Ja nie twierdze ze,zle ze ktos robi to za darmo. Ja tylko mówie o tym ze wszystko trzeba miezyc wg własciwej miary. To ze ja udostepniam za darmo nie zaspokoji potrzeb wszstkich urzytkowników!!! Bo sprzetu jest mnustwo i karzdy ma inna specyfikacje. Tak jak napisałem wyzej, trzeba wziasc sie do pracy, najlepiej grupowej. (ale chcetnych brak)

A postulowanie o to zeby ktos napisał tłumaczenie jest głupie i bezsensowne. Dlatego napisałem PO CO! Jezeli ktos czuje potrzebe tłumaczenia to poprostu tłumaczy. A potem,to jest juz tylko i wyłacznie jego dobra wola co z tym zrobi.

Co do praw autorskich, to nie ma wiekszego problemu. Firmy produkujace sprzet bez wiekszych oporów pozwalaja na takie manewry, bo jak by nie patrzec jest im to na reke. Dodatkowo jest jeszcze kilka innych spraw o kturych nie bede pisał. Naturalnie przed umieszczeniem czego kolwiek na stronie bede pytał o autoryzacje.

P.S. Jezeli twierdzisz ze ja nie staram sie pomagac innym za free. To jak nazwiesz to ze ja przynajmniej prubuje cos zrobić, a jak to wyjdzie to juz nie wiem. Ty natomiast tylko postulujesz liczac ze ktoś zrobi to za ciebie. Zanim zaczałem tłumaczyć pierwszego manuala, to zadałem pytanie na forum czy ktos moze mi w tym pomoc ewentualnie orjetuje sie gdzie moge znalezc spolszczenie. Była cisza jak makiem zasiał. Wiec teraz nie postuluje tylko sam robie.
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

ODPOWIEDZ