Nebula2 - nowy plugin!

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
nextaz
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 24 lip 2006, 00:00

Nebula2 - nowy plugin!

Post autor: nextaz » środa 28 lut 2007, 13:43

Dzien dobry

Czy spotkaliscie sie z nowym softem firmy Acousticaudio o nazwie NEBULA?

http://www.acusticaudio.com/

http://www.gearslutz.com/board/showthread.php?t=102121&highlight=NEBULA

soft narazie w fazie testow- jest wersja darmowa a niedlugo pojawi sie wersja komercyjna w bardzo atrakcyjnej cenie.

Poczytajcie sami o nowej technologii oraz KONIECZNIE przetestujcie wersje NEBULA2free - jak dla mnie zapowiada sie wtyczka ktora bedzie konkretnym ciosem jesli chodzi o brzmienie.

POLECAM
nextaz

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Nebula2 - nowy plugin!

Post autor: oduck » środa 28 lut 2007, 18:33

ciekawe bardzo, dzieki

obadam dzisiaj wieczorem, chociaz jestem nieco uprzedzony do tego typu kombajnow "all-in-one", jak i do samej technologii modelowania za pomoca odpowiedzi impulsowej (bo to chyba o to w tym chodzi jesli dobrze doczytalem?). chociaz wszystko w cyfrowym biznesie zdaje sie zmierzac glownie w ta strone (tzn modelowania, nie koniecznie tylko impulsowego)

fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Nebula2 - nowy plugin!

Post autor: mytnik » środa 28 lut 2007, 18:34

Witam
pobrałem zaledwie część bibliotek i jestem pod wrażeniem. Trochę chyba mocożerne są niektóre symulacje.
Nie rozumiem jeszcze po co w katalogu VST zainstalowały się 2 pliki dll: *Nebula2 free.dll
*Nebula2Reverb free.dll

Albo mi się wydaję albo niczym się nie różnią

pozdrawiam
drummer

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Nebula2 - nowy plugin!

Post autor: BigGuns » środa 28 lut 2007, 23:48

Ogólnie to co słyszałem brzmi dobrze, trochę zawiodło mnie że pojawiają się opóźnienia przy niektórych pogłosach jak w SIR, które później trzeba rekompensować, chociaż pobawiłem się tylko przez chwilę więc być może da się to jakoś obejść.

dzięki za info!

nextaz
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 24 lip 2006, 00:00

Re: Nebula2 - nowy plugin!

Post autor: nextaz » sobota 03 mar 2007, 16:36

witam

do nebula reverb mozna zaladowac presety z reverbami dostepnymi w demo , w normalnej Nebuli te presety nie dzialaja.

roznica w praktyce od tych teraz najbardziej popularnych pluginow opartych na odpowiedzi impulsowej jest to ze tu uzadzenia samplowane sa dynamiczne i jest mozliwe zsamplaowanie nawet przesteru.

przesterujcie ta wtyczke, dodajcie sygnalu na wesjciu - a zrozumiecie na czym polega postep Vectorial Volterra Kerneling Technology (VVKT) w porownaniu do IR.

z dnia na dzien utwierdzam sie w przekonaniu ze to naprawde solidny cios w dziedzinie rozwoju wtyczek,i brzmienie jest naprawde bardzo dobre - i mozliwe jest zsamplowania kazdego sprzetu nawet np phasery brzmia megasolidnie i totalnie analogowo- a to dopiero poczatek i wersja DARMOWA

nextaz

nextaz
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 24 lip 2006, 00:00

Re: Nebula2 - nowy plugin!

Post autor: nextaz » wtorek 26 cze 2007, 17:40

http://www.acusticaudio.net


nowa strona i komercyjna wersja nebuli w koncu jest!!!
ceny bardzo atrakcyjne - brzmienie równiez- to bedzie hit...


nextaz

Slavecky
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 07 lis 2002, 00:00

Re: Nebula2 - nowy plugin!

Post autor: Slavecky » wtorek 26 cze 2007, 21:08

w ostatnim lub przed ostatnim Computer Music była wersja Nebula3CM; wersja pełna ma się rozumieć; brzmienie spoko tylko trzeba się przyzwyczaić do obsługi; współpraca bez problemu - testowane na Samplitude i C4. Niezła wtyczka i za tę cenę ...

nextaz
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 24 lip 2006, 00:00

Re: Nebula2 - nowy plugin!

Post autor: nextaz » środa 27 cze 2007, 10:01

zgadza sie - wersja pełna ale z ograniczoną biblioteka.
birac pod uwage ze CM kosztuje w polandzie kolo 50zł a NEBULA2 full jakies 76zł opłaca sie odrazy łyknac Nebule2 (20€)choc jest to skromniejsza pod wzgledem interfejsu a w przyszlosci takze brzmienia wersja Nebula 3 (80€) Ceny ponoc narazie promocyjne.

w komercyjnej jest narazie 5gb biblioteki - bedzie wiecej no i niedlugo ukaze sie Nebula sampler- kazdy bedzie mogl zsamplowac swoj efekt i umiescic na stronie acusticaudio.

Jak dla mnie brzmienie niektorych juz obecnych presetów jest lepsze niz JAKIKOLWIEK plugin. Polecam zwłaszcza korektory,reverby i preampy.
Firma cały czas rozwija technologie - ciekawe co z tego urośnie...
Oraz jak ocenia to inni.

pozdr
nextaz

ace
Posty: 26
Rejestracja: środa 21 sty 2009, 00:00

Re: Nebula2 - nowy plugin!

Post autor: ace » niedziela 15 lut 2009, 13:39

Panowie, mam prosbe. Kupiłem Nebula 3 i pobrałem Nebula3VintageLibrary #1
I pytanie, Nebula po zainstalowaniu pakietu, nie znajduje presetów. Ogólnie to tylko kilka jest widocznych na liście w Nebula. Co robię nie tak i jak zrobić by inne ściągnięte pakiety tez były "widziane" przez wtyczki.

ace
Posty: 26
Rejestracja: środa 21 sty 2009, 00:00

Re: Nebula2 - nowy plugin!

Post autor: ace » niedziela 15 lut 2009, 13:51

Daje linka do scrina. Tak to wygląda. Nawet jeśli wgram kilka ściągniętych pakietów, to i tak wtyczka widzi jedynie to co obrazuje scrin. Proszę o poradę jak z tym walczyć?!

NEBULA SCRIN

ODPOWIEDZ