APS Aeon

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

APS Aeon

Post autor: Bartos » środa 04 kwie 2007, 12:45

Witam!
Tak troszkę przypadkowo natknąłem się na ten produkt klikając na link na głównej stronie EiS... O tych monitorach mówiło się już jakiś czas temu na forum jeśli dobrze kojarzę? To zapewne Ci ludzie, którzy zrobii słynne TLC Pro AMS-1? Czy są jakieś obiegowe plotki na ten temat? Ostania jaką słyszałem, to zamknięcie firmy TLC dzięki polskim urzędnikom (niech ich piekło pochłonie jeśli to prawda)...

Tak czy owak - NIEZMIERNIE SIĘ CIESZĘ, że znów mamy na rynku te polskie monitory! Jeśli cena nie będzie wyższa, a jakość niższa, jeśli w międzyczasie konstruktorzy wprowadzili jakieś dobre pomysły... tym razem nie przepuszcze i uzupełnie swoje studio o większy monitor :)

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: APS Aeon

Post autor: grembo » środa 04 kwie 2007, 15:59

nie jestem aby pewien czy one nie francuskie

Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: APS Aeon

Post autor: Bartos » środa 04 kwie 2007, 16:27

...nie jestem aby pewien czy one nie francuskie...
**********************

Ojej! oby nie ;)
Mam nadzieję, że link tylko do francuskiego dystrybutora. Zresztą - z tego co zrozumiałem na tamtej stronie (a z moim francuskim to kiepsko :D) to jest ta sama ekipa co TLCPro ... "crée avec l'équipe de développement de feu TLCpro." heh :)

Awatar użytkownika
dub8
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2005, 00:00

Re: APS Aeon

Post autor: dub8 » środa 04 kwie 2007, 16:28

...Witam!
Tak troszkę przypadkowo natknąłem się na ten produkt klikając na link na głównej stronie EiS... O tych monitorach mówiło się już jakiś czas temu na forum jeśli dobrze kojarzę? To zapewne Ci ludzie, którzy zrobii słynne TLC Pro AMS-1? Czy są jakieś obiegowe plotki na ten temat? Ostania jaką słyszałem, to zamknięcie firmy TLC dzięki polskim urzędnikom (niech ich piekło pochłonie jeśli to prawda)...

Tak czy owak - NIEZMIERNIE SIĘ CIESZĘ, że znów mamy na rynku te polskie monitory! Jeśli cena nie będzie wyższa, a jakość niższa, jeśli w międzyczasie konstruktorzy wprowadzili jakieś dobre pomysły... tym razem nie przepuszcze i uzupełnie swoje studio o większy monitor :)...
**********************
witam, producent powiedział mi, że EIS planuje recenzje AEONów w maju. niedługo ma też coś być na e-muzyku. Natomiast dystrybucją zajmuję się musictoolz - w cenniku widnieje cena 4500 zł za "podstawową" wersję.

P.S. To polskie monitory

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: APS Aeon

Post autor: Soundscape » środa 04 kwie 2007, 16:33

4500 polskich nowych złotych za nowe polskie monitorki! Chciałbym je juz usłyszeć! Podobno mają być dobre i uniwersalne. Zobaczy się.

Awatar użytkownika
dub8
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2005, 00:00

Re: APS Aeon

Post autor: dub8 » środa 04 kwie 2007, 16:37

...4500 polskich nowych złotych za nowe polskie monitorki! Chciałbym je juz usłyszeć! Podobno mają być dobre i uniwersalne. Zobaczy się....
**********************
Ja również czekam niecierpliwie. Póki co można trochę poczytać tu: http://www.highfidelity.pl/artykuly/0703/aps.html Słyszałem, że AEONy już stoją w paru znanych studiach. pozdro

Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: APS Aeon

Post autor: Bartos » środa 04 kwie 2007, 19:15

Dosłownie umieram z ciekawości jak te monitory będą wypadały w porównaniu do TLCpro AMS-1 ! Jeśli cena 4500 będzie ceną rynkową (swoją drogą jestem trochę zawiedziony, że ta kwota zapowiada się aż tak wysoko ...) może monitor będzie jakoś znacznie usprawniony?

Tak czy owak już robię przymiarki do większego pomieszczenia ;)

supersonic
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2007, 00:00

Re: APS Aeon

Post autor: supersonic » czwartek 05 kwie 2007, 06:36

A co byście sądzili o tym żeby APS zorganizowało tourę po Polsce i pokazało te głośniki na przykład w jakimś sklepie w większym mieście. Można to by było połączyć z małym warsztatem produkcyjnym, tak jak to zorganizował e-muzyk jeszcze za czasów TLC. Co do jakości wykonania Aeona to mogę was od razu zapewnić że nie będziecie rozczarowani. Jednym z pierwszych ludzi którzy znaczą coś w tym małym światku dźwiękowców jest niejaki Steve Forward. Jego para Aeonów w czerwonym wykończeniu Ferrari siedzi sobie w tej chwili w studiu a reszta głośników siedzi cicho.
Inżynier dźwięku, kompozytor. Przedsiębiorca.

Awatar użytkownika
dub8
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2005, 00:00

Re: APS Aeon

Post autor: dub8 » czwartek 05 kwie 2007, 09:28

...A co byście sądzili o tym żeby APS zorganizowało tourę po Polsce i pokazało te głośniki na przykład w jakimś sklepie w większym mieście. Można to by było połączyć z małym warsztatem produkcyjnym, tak jak to zorganizował e-muzyk jeszcze za czasów TLC. Co do jakości wykonania Aeona to mogę was od razu zapewnić że nie będziecie rozczarowani. Jednym z pierwszych ludzi którzy znaczą coś w tym małym światku dźwiękowców jest niejaki Steve Forward. Jego para Aeonów w czerwonym wykończeniu Ferrari siedzi sobie w tej chwili w studiu a reszta głośników siedzi cicho. ...
**********************
Pomysł ciekawy, z tym że zapewne kosztowny. Z tego co wiem to AEONów już można posłuchac w audiofactory i musictoolz.

Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: APS Aeon

Post autor: Bartos » czwartek 05 kwie 2007, 09:54

Turne po polsce... hmmm Chyba z ciężarówką monitorów, bo pewno monitory pokazowe pójdą w pierwszym większym mieście ;)

A sam pomysł całkiem ciekawy - szczególnie, że te warsztaty jeszcze ... Jednak nie zapominajmy, że podstawą powinna być jakaś sensowna dystrybucja - gdy kilka lat temu próbowałem posłuchać TLC w wa-wie w audiofactory ... uhm .. równie dobrze można testować monitory w szafie lub w łazience :] Dobrze, że w poznaniu stały sobie w rnr i tam dało się nawet porównać do innych monitorów (a możliwość porównania jest cholernie ważna!).

pozdrawiam

ODPOWIEDZ