APS Aeon - czy ktoś już ma?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: Bartos » niedziela 29 kwie 2007, 23:01

...Nawiązując do ostatniej wypowiedzi a propos konkurencji dla Aeonów: nie sądze, aby alesisy mk2 acitve można umieścić w tej samej kategorii

Tez to nie ja je umieszczam w tej kategorii tylko potencjalni klienci - sa to aktywne monitory odsluchowe, ktore mozna kupic tez za 690PLN (a niedlugo i w Lidlu sie pojawia). Oczywiscie, ze to inna liga, ale tym bardziej nie znajda wileu nabywcow w kraju - z czego zreszta producent zdaje sobie doskonale sprawe....
**********************

.... przecież dobrze wiemy, że jakość monitorów (daruję sobie tym razem cudzysłów ;) ) za 690 pln nie może być wysoka. Oczywiście na niskiej klasie sprzęcie również da się pracować - utalentowana osoba nawet na słuchawkach ukręci dobre miksy i brzmienia :) (fakt, że niewiele takich talentów ;) ). APS moim zdaniem bardzo słusznie - celuje jednak w zestawy o jak najwyższej jakości. Dbają o najmniejsze szczegóły, zrobili świetną konstrukcję ... a za jakość się płaci (nie zapominajmy o tym!).

Może faktycznie jak na polski rynek home-recordingu paczki są trochę "za dobre" (chodzi mi głównie o gabaryty i cenę), jednak APS nie śpi - nie jest chyba żadną tajemnicą, że w planach mają wypuszczenie mniejszego monitora. Woofer 6 cali, wielkościowo podobnie do alesisów...

IMHO to dopiero będzie hit :)
...
a większy model zostanie dla osób z większymi możliwościami finansowymi i większymi pomieszczeniami
(ja już przeskoczyłem ze swoimi do salonu ;) )

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: matiz » poniedziałek 30 kwie 2007, 10:02

Może faktycznie jak na polski rynek home-recordingu paczki są trochę "za dobre" (chodzi mi głównie o gabaryty i cenę), jednak APS nie śpi - nie jest chyba żadną tajemnicą, że w planach mają wypuszczenie mniejszego monitora. Woofer 6 cali, wielkościowo podobnie do alesisów...

IMHO to dopiero będzie hit :)


Za ponad trzy tysiace...

Wszystko sie zgadza, i ja nie mowie, ze nie masz racji, tylko zobacz, co sie dzieje chocby na tym forum - dolozenie paru zl;otych w wiekszosci przypadkow nie wchodzi w gre - nawet, gdy uzbierana suma nie starczy nawet na waciki, to musza byc Monitory Studyjne za 1200 ("moge dolozyc do 1400, ale tylko jezeli naprawde warto"). Oczywiscie bas musza przenosic jak dwunastocalowe, ale zeby nie byly takie drogie, duze, i zeby w pokoju dobrze graly. Taka jest rzeczywistosc...

Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: Bartos » poniedziałek 30 kwie 2007, 11:59

[...] Taka jest rzeczywistosc......
**********************

... rzeczywistość początkujących. Ale osoby, które po pierwsze zaczynają odnosić jakieś sukcesy (bo okazuje się, że są jednak dość zdolne) z czasem zaczną celować wyżej. Będą miały także wyższą świadomość tego czego szukają i czego potrzebują.
Masa rodaków wyjeżdża za granicę aby zarobić trochę grosza. Tenże pieniądz - potem (po powrocie) inwestowany w polsce przynosi korzyść wszystkim!
Moim zdaniem, taki monitor dla młodej zdolnej osoby to wspaniała inwestycja!

pozdrawiam optymistycznie z kraju o wspaniałym wzroście gospodarczym :D

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: Master » poniedziałek 30 kwie 2007, 12:05

- utalentowana osoba nawet na słuchawkach ukręci dobre miksy i brzmienia :)
**********************
to nie chodzi o talent , a raczej o znajomosc danego odsłuchu ...

Uwazam ze porownywanie tych monitorow to raczej pomyłka, Alesisy to zupelnie inna klasa , nigdy nie uwazałem je za dobre a wrecz za raczej srednie , oczywiscie do wszystkiego mozna sie przyzywczaic .
Z drugiej strony jesli APS maja tyle gory , to takze zadna zaleta , miałem okazje "pokaleczyć "" oczywiscie w przenosni sobie uszy na Adamach ,a i Alesis nie grzeszy łada góra , wiec jesli Aeon ma jeszcze wiecej ... to osobiscie wspołczuje ,
NAstepna sprawa wiem skad inad ze głosniki musza sią dotrzeć , podobno fachowo nazywa sie to "" wygrzać " moze i w tym przypadku tak jest.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: matiz » poniedziałek 30 kwie 2007, 13:00

Uwazam ze porownywanie tych monitorow to raczej pomyłka

Kurcze, przeciez ich nie porownuje

Czy np. jezeli powstanie w Polsce firma, ktora bedzie robila samochody lepsze od mercedesow i drozsze od mercedesow, to sprzeda ich u nas wiecej (i zarobi wiecej) od:
a) mercedesow?
b) skod?
Na oba pytanie odpowiedz brzmi NIE i o to mi chodzi - i wiem, ze w Mielcu taka firma jest

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: Master » poniedziałek 30 kwie 2007, 13:19

...Uwazam ze porownywanie tych monitorow to raczej pomyłka

Kurcze, przeciez ich nie porownuje

Czy np. jezeli powstanie w Polsce firma, ktora bedzie robila samochody lepsze od mercedesow i drozsze od mercedesow, to sprzeda ich u nas wiecej (i zarobi wiecej) od:
a) mercedesow?
b) skod?
Na oba pytanie odpowiedz brzmi NIE i o to mi chodzi - i wiem, ze w Mielcu taka firma jest ...
**********************
Matiz RELAX ... ja nie pisałem do Ciebie tylko do Autora . według mnie Bartos powinien podejsc do tych głosnikow z zupelnie innej strony , rozumiem ze pewne jego porownania jako posiadacza Alesisow sa nie uniknione, ale tak na prawde na ten czas powinien zapomnic o Alesisach , a koncentorwac sie na nowym sprzecie..

Awatar użytkownika
kaslab
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2007, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: kaslab » piątek 18 maja 2007, 23:08

... rzeczywistość początkujących. Ale osoby, które po pierwsze zaczynają odnosić jakieś sukcesy (bo okazuje się, że są jednak dość zdolne) z czasem zaczną celować wyżej. Będą miały także wyższą świadomość tego czego szukają i czego potrzebują.
Masa rodaków wyjeżdża za granicę aby zarobić trochę grosza. Tenże pieniądz - potem (po powrocie) inwestowany w polsce przynosi korzyść wszystkim!
Moim zdaniem, taki monitor dla młodej zdolnej osoby to wspaniała inwestycja!

pozdrawiam optymistycznie z kraju o wspaniałym wzroście gospodarczym :D...
**********************
CELOWO odświeżam temat I jakie wrażenia z pracy na tych monitorach ?

Pozdro.
Producent

Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: Bartos » piątek 18 maja 2007, 23:41

...... rzeczywistość początkujących. Ale osoby, które po pierwsze zaczynają odnosić jakieś sukcesy (bo okazuje się, że są jednak dość zdolne) z czasem zaczną celować wyżej. Będą miały także wyższą świadomość tego czego szukają i czego potrzebują.
Masa rodaków wyjeżdża za granicę aby zarobić trochę grosza. Tenże pieniądz - potem (po powrocie) inwestowany w polsce przynosi korzyść wszystkim!
Moim zdaniem, taki monitor dla młodej zdolnej osoby to wspaniała inwestycja!

pozdrawiam optymistycznie z kraju o wspaniałym wzroście gospodarczym :D...
**********************
CELOWO odświeżam temat I jakie wrażenia z pracy na tych monitorach ?

Pozdro....
**********************

Robiłem porównania z behringerami 2031 przez jeden dzień. niestety teraz nie mogę opisać. Poza tym mam już pewne spostrzeżenia co do tytanowej kopółki - stay tunned ...

Awatar użytkownika
dub8
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2005, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: dub8 » sobota 19 maja 2007, 13:38

Korzystam z AEONów ok. dwa tygodnie. Myśle, że nie ma sensu ich bezpośrednio porównywać z moimi poprzednimi monitorami (nady sm250a). Początkowo miałęm obawy czy w moim dosyć małym pomieszczeniu APSy nie bede "za duże". Teraz myśle, że tak nie jest. Zanim je podłączyłem spodziewałem się potężnego basu i, jako że mam tkaninowe membrany, delikatną górę. Po włączeniu bas okazał się nie za mocny, ani nie za słaby, Moge powiedzieć, że brzmiał "w sam raz", bardzo precyzyjny. Natomiast zaskoczyły mnie wysokie tony, np. wokale brzmiały bardzo jasno, wręcz ostro i to nawet te, które nagrywane były na w pełni lampowym zestawie. Na szczęscie wystarczyło podciać o 3dB wysokie tony na tylnej ściance i wokale przestały drażnić. Co do dalszego użytkowania nie mam zastrzeżeń, a wręcz przeciwnie. Monitory spisują sie moim zdaniem świetnie, szczególnie jak trzeba zapanować nad basem, ale i oczywiście przy całych miksach. Stereofonia i szczegółowośc są na wysokim poziomie. To tylko wstępne wnioski, bo za krótko mam te monitory by ja poznać na 100%. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: Bartos » sobota 19 maja 2007, 15:00

Ja swoje mam już ze 3 tygodnie -tweeter metalowy.

Kilka dni temu kolega przyniósł te większe behringery (truth 2031 A), robiliśmy porównania...
Bas w Aeonach jest po prostu świetny. Behringery lekko dudniły w dolnym paśmie, a APS - wszystko czyściutko i precyzyjnie. Niższy środek jest w sumie podobny. Dość duża różnica pojawia się w wyższej średnicy - tam, gdzie umieszczone są wokale - w behiringerach wszystko jest jakby "schowane" - apsy grają bardzo wypełnionym pasmem w tym miejscu - ma się wręcz wrażenie uwypuklenia w okolicach 1-2 kHz przy bezpośredinch porównaniach. Może z powodu tego "dołka" w wyższej średnicy behringerów - wystają troszeczkę wysokie częstotliwości - ale w taki przyjemny sposób.

Bezpośrednio porównując można momentalnie wysnuć jeden wniosek - behringery grają dużo "przyjemniej" muzykę nowoczesną! Wokale na aeonach są po prostu ogromne, gitary elektryczne b. jazgotliwe, szczególnie przy wyższych poziomach głośności.
A w przypadku muzyki klasycznej APSy są po prostu NIE DO POBICIA. Poszczególne instrumenty grają super-realistycznie, wręcz namacalnie. Oczywiście słuchając behringerów słychać kolorowanie dołu, słychać też, że one są po prostu troszkę mniejsze. Góra aps`ów jest bardziej otwarta, "ma więcej blasku".
Możnaby powiedzieć, że behringery mają szerszą bazę stereo ... może to jest związane z wycofanym tweeterem?

O tytanowych apsach mógłbym powiedzieć, że doskonale nadają się do niezbyt głośnego (moje uszy jakoś szybko się męczą :/ ) miksowania muzyki wysokiej jakości. Nagrania chesky rec., czy inne "audiofilskie" brzmią po prostu rewelacyjnie. Niestety lubię też od czasu do czasu posłuchać radiohead czy bloc party i to w dodatku GŁOŚNO, a tytan ma coś takiego w sobie, że po prostu moje uszy nie wytrzymują...

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu zamienię swoje tytany na tkaninę tak by sprawdzić jak te będą sprawdzały się w moim pomieszczeniu.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ