APS Aeon - czy ktoś już ma?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
kaslab
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2007, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: kaslab » sobota 19 maja 2007, 23:39

Dzięki za konkretne odpowiedzi !! Choć moim zdaniem Behringery to one powinny zmieść z ... powierzchni... i nie wiedzę sensu takiego porównania... ale jeszcze raz dzięki za opinie !!

Pozdrawiam
Producent

Awatar użytkownika
chris
Posty: 86
Rejestracja: piątek 19 kwie 2002, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: chris » poniedziałek 21 maja 2007, 10:35

Czy mozecie napisac, jakie wielkosci pomieszczen?
Uzywacie tych monitorow, ale nie napisaliscie w jak duzych pomieszczeniach.
Bardzo prosze napisac. Ciekaw jestem jaki jest mozliwy najmniejszy pokoj do tych odlsuchow.
Pozdrawim
Chris

Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: Bartos » poniedziałek 21 maja 2007, 12:54

...Czy mozecie napisac, jakie wielkosci pomieszczen?
Uzywacie tych monitorow, ale nie napisaliscie w jak duzych pomieszczeniach.
Bardzo prosze napisac. Ciekaw jestem jaki jest mozliwy najmniejszy pokoj do tych odlsuchow.
Pozdrawim
Chris...
**********************

Z powodu tych monitorów właśnie przeniosłem się z pomieszczenia 4,6x2,8x2,5 do pomieszczenia zdecydowanie większego :)

Niestety nie mogę podać ci dokładnych wymiarów bo ... to jest kilka przestrzeni połączonych. W pewnym przybliżeniu - około 35 metrów plus odnogi w postaci korytarza.

Awatar użytkownika
chris
Posty: 86
Rejestracja: piątek 19 kwie 2002, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: chris » poniedziałek 21 maja 2007, 22:20

......Czy mozecie napisac, jakie wielkosci pomieszczen?
Uzywacie tych monitorow, ale nie napisaliscie w jak duzych pomieszczeniach.
Bardzo prosze napisac. Ciekaw jestem jaki jest mozliwy najmniejszy pokoj do tych odlsuchow.
Pozdrawim
Chris...
**********************

Z powodu tych monitorów właśnie przeniosłem się z pomieszczenia 4,6x2,8x2,5 do pomieszczenia zdecydowanie większego :)

Niestety nie mogę podać ci dokładnych wymiarów bo ... to jest kilka przestrzeni połączonych. W pewnym przybliżeniu - około 35 metrów plus odnogi w postaci korytarza. ...
**********************
Rozumiem. Dzieki.
Po prostu jestem ciekaw jakiej wielkosci (maxymalnie) moga miec monitory
do maciupkiego pokoju (2mx3m). Spotkalem sie z teoria, ze moga tez byc takie wymiary jakie maja Aeon'y, a sa dosc spore.
Z tego co piszesz to nie ma co porywac sie z motyka na slonce. A raczej ze sloncem na motyke

Awatar użytkownika
chris
Posty: 86
Rejestracja: piątek 19 kwie 2002, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: chris » poniedziałek 21 maja 2007, 22:24

.........Czy mozecie napisac, jakie wielkosci pomieszczen?
Uzywacie tych monitorow, ale nie napisaliscie w jak duzych pomieszczeniach.
Bardzo prosze napisac. Ciekaw jestem jaki jest mozliwy najmniejszy pokoj do tych odlsuchow.
Pozdrawim
Chris...
**********************

Z powodu tych monitorów właśnie przeniosłem się z pomieszczenia 4,6x2,8x2,5 do pomieszczenia zdecydowanie większego :)

Niestety nie mogę podać ci dokładnych wymiarów bo ... to jest kilka przestrzeni połączonych. W pewnym przybliżeniu - około 35 metrów plus odnogi w postaci korytarza. ...
**********************
Rozumiem. Dzieki.
Po prostu jestem ciekaw jakiej wielkosci (maxymalnie) moga miec monitory
do maciupkiego pokoju (2mx3m). Spotkalem sie z teoria, ze moga tez byc takie wymiary jakie maja Aeon'y, a sa dosc spore.
Z tego co piszesz to nie ma co porywac sie z motyka na slonce. A raczej ze sloncem na motyke ...
**********************
A z koleji pewien Gentelmen z portalu e-muzyk.pl, posiada TLC pro ams1
w takim malym pomieszczeniu- 2x3. A wymiary tych monitorow sa podobne.
hm

supersonic
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2007, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: supersonic » poniedziałek 28 maja 2007, 08:40

**********************
....
Po prostu jestem ciekaw jakiej wielkosci (maxymalnie) moga miec monitory
do maciupkiego pokoju (2mx3m). Spotkalem sie z teoria, ze moga tez byc takie wymiary jakie maja Aeon'y, a sa dosc spore.
Z tego co piszesz to nie ma co porywac sie z motyka na slonce. A raczej ze sloncem na motyke ...
**********************
A z koleji pewien Gentelmen z portalu e-muzyk.pl, posiada TLC pro ams1
w takim malym pomieszczeniu- 2x3. A wymiary tych monitorow sa podobne.
hm ...
*******************
Kiedy mówimy o wielkości monitorów w danym pomieszczeniu to odnosimy się z reguły do dwóch rzeczy - jak nisko schodzą i jaką mają moc. Aeony schodzą do 30 Hz i mają moc 220 Watt RMS. Przy takich parametrach i małym pokoju dwa pokrętła będą mocno skręcone - Kotroler basu i poziom wejściowy. Można na tym pracować lub poczekać na mały monitor od APS...
Inżynier dźwięku, kompozytor. Przedsiębiorca.

Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: Bartos » poniedziałek 28 maja 2007, 09:45

Kiedy mówimy o wielkości monitorów w danym pomieszczeniu to odnosimy się z reguły do dwóch rzeczy - jak nisko schodzą i jaką mają moc. Aeony schodzą do 30 Hz i mają moc 220 Watt RMS. Przy takich parametrach i małym pokoju dwa pokrętła będą mocno skręcone - Kotroler basu i poziom wejściowy. Można na tym pracować lub poczekać na mały monitor od APS......
**********************

Inna sprawa, że APSy są detaliczne nawet na niewielkich poziomach głośności (co jest ich ogromną zaletą!!) - tak więc można zażartować: jeśli "wciśniesz" je do swojej reżyserki to się sprawdzą :)

Awatar użytkownika
chris
Posty: 86
Rejestracja: piątek 19 kwie 2002, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: chris » poniedziałek 28 maja 2007, 12:24

...Kiedy mówimy o wielkości monitorów w danym pomieszczeniu to odnosimy się z reguły do dwóch rzeczy - jak nisko schodzą i jaką mają moc. Aeony schodzą do 30 Hz i mają moc 220 Watt RMS. Przy takich parametrach i małym pokoju dwa pokrętła będą mocno skręcone - Kotroler basu i poziom wejściowy. Można na tym pracować lub poczekać na mały monitor od APS......
**********************

Inna sprawa, że APSy są detaliczne nawet na niewielkich poziomach głośności (co jest ich ogromną zaletą!!) - tak więc można zażartować: jeśli "wciśniesz" je do swojej reżyserki to się sprawdzą :)...
**********************
Czyli TEORETYCZNIE moge sobie zaaplikowac taki wielki monitor (pisze o wymiarach, nie o mocy) do mojej klitki.Czy tak?
Zalozmy, ze tak zrobie. Powiedzcie wiec prosze, na ktorej scianie to utawic? Na wezszej (2m) i wtedy mam 3m za soba, czy na szerszej (3m) i wtedy mam 2m zasoba. Jak wstawie na wezszej to mam nie caly metr na monitor i chyba za wazka przestrzen. Czy tak?

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: grembo » poniedziałek 28 maja 2007, 16:08

ja mam 5m na 2m

przy wezszej scianie ustawione - za mocno mi basily i panroamki sie nie zgadzaly

postwaione przy szerszej ( czyli juz mam tylko metr do sciany za plecami od łba )- jest duuuuuuuuuuuzo lepiej

ale mam w A7 membrany 6,5 cala i kolumna gabarytowo nieduza

Osobiscie na Twoim miejscu nie kupowalbym takich gigantow do tego pokoiku - juz te 6,5 cala to dla mojego pokoju nieco za duzo - 8 cali wrecz sobie nie wyobrazam...
podobno f-ma ta ma zrobic mniejsze monitory - moze warto poczekac?

Mam zdjete basy o 2db

Pzdr

Awatar użytkownika
kaslab
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2007, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: kaslab » poniedziałek 28 maja 2007, 18:43

Czyli TEORETYCZNIE moge sobie zaaplikowac taki wielki monitor (pisze o wymiarach, nie o mocy) do mojej klitki.Czy tak?
Zalozmy, ze tak zrobie. Powiedzcie wiec prosze, na ktorej scianie to utawic? Na wezszej (2m) i wtedy mam 3m za soba, czy na szerszej (3m) i wtedy mam 2m zasoba. Jak wstawie na wezszej to mam nie caly metr na monitor i chyba za wazka przestrzen. Czy tak?...
**********************
Jedna rzecz ... przy uwzględnieniu wszelkich teorii powinny być ustwione na węższej ścianie... tyle teoriia. I jeszcze jedna rzecz godna uwagi to "The 38 Percent rule" a prościej - twoja odległość od przedniej ściany powinna wynosić dokładnie 38% długości pokoju. Wystarczy już tylko zadbać o miejsca pierwszych odbić i możemy działać... te 38% możemy liczyć tak samo od przedniej jak i tylniej ściany. Jest to najlepszy punk na umieszcznie siedziska realizatora.

W tak małym pomieszczeniu będziesz więc głową w ścianie
możesz więć odmierzyć tą odległość od tylnej ściany pokoju a następnie zgodnie z zasadą trójkąta równobocznego rozmieścić monitory odsłuchowe. Dzięki temu twoje monitory nie będą stały w narożnikach. A narożniki możesz starać się zabudować tak aby pochłaniały jak najwięcej dołu dzięki czemu Aeon-y zagrają jeszcze lepiej. Oczywiście w małym pomieszczeniu pewien kompromis jest nieunikniony...
Producent

ODPOWIEDZ