APS Aeon - czy ktoś już ma?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: Bartos » czwartek 26 kwie 2007, 22:32

Tak z ciekawosci pytam :)

Nie czekalem na wyniki testow EiS - postanowilem sie osobiscie przejechac do swarzedza (z poznania blisko :) ) i na wlasne uszy ocenic monitory. Spedzilismy tam kilka fantastycznych godzin - rozmowy o konstrukcji, przesluchania najrozniejszych plyt, porownywanie wersji tkaninowej i "tytanowej"... bylo swietnie po prostu swietnie! Oczywiscie APS Aeon zrobily powalajace wrazenie.

Tak wiec przesiadlem sie z alesisów mk2 active na aps`y z membrana metalową (choć muszę przyznać, że to nie był łatwy wybór :D )

... ciekawe jak wypadną w EiS ;)

mellodeque
Posty: 573
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: mellodeque » piątek 27 kwie 2007, 00:26

Wiem kto bedzie miał, i se w maju posłuchamy :) co nie T. ?
Jesli czegoś nie jesteś pewien - nie pisz.
http://khyro.com | http://promusic.pl/forum/

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: JoachimK » piątek 27 kwie 2007, 00:43

Na pl.rec.muzyka.bin juz bylo kilka zdan od uzytkownikow lub testerow
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

R.B.
Posty: 320
Rejestracja: czwartek 05 gru 2002, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: R.B. » piątek 27 kwie 2007, 10:35

...Tak z ciekawosci pytam :)

Nie czekalem na wyniki testow EiS - postanowilem sie osobiscie przejechac do swarzedza (z poznania blisko :) ) i na wlasne uszy ocenic monitory. Spedzilismy tam kilka fantastycznych godzin - rozmowy o konstrukcji, przesluchania najrozniejszych plyt, porownywanie wersji tkaninowej i "tytanowej"... bylo swietnie po prostu swietnie! Oczywiscie APS Aeon zrobily powalajace wrazenie.

Tak wiec przesiadlem sie z alesisów mk2 active na aps`y z membrana metalową (choć muszę przyznać, że to nie był łatwy wybór :D )

... ciekawe jak wypadną w EiS ;)...
**********************
1. A co zadecydowalo za tym ze kupiles Aeon-y z membrana tytanowa a nie tkaninowa?
2. Czy kupujac bezposrednio od prducenta cena jest nizsza? A jak tak to ile dales za nie?
Pozdrawiam
Jestem muzykiem z zawodu. Muzyka kręci się cały czas do okoła mnie i ostatnio fascynuje mnie nagrywanie muzy w swoim małym studiu domowym.

Awatar użytkownika
Konieczko
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: Konieczko » piątek 27 kwie 2007, 11:04


Tak wiec przesiadlem sie z alesisów mk2 active na aps`y z membrana metalową (choć muszę przyznać, że to nie był łatwy wybór :D )

... ciekawe jak wypadną w EiS ;)...
**********************
dlaczego nie był łatwy wybór ?
WŁATCY MÓCH RULES

Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: Bartos » piątek 27 kwie 2007, 16:27

O tkaninowym i metalowym tweeterze:

wybór nie był łatwy, bo one w pierwszym momencie nie wydają się znacznie różnić. Charakterystyka częstotliwościowa jest praktycznie ta sama. Oczywiście nawet minimalne zmiany są błyskawicznie wychwytywane przez wprawione ucho, jednak nie daje się jednoznacznie określić, że któraś wersja jest po prostu lepsza lub gorsza ... na szybko, bez długotrwałego testu i PRACY na nich.

Zdecydowałem się na wersję tytanową, bo po pierwsze w moim odczuciu chór i smyczki brzmiały minimalnie naturalniej, wokale wydawały się bardziej uwypuklone i troszeczkę jakby jaśniejsze. W wersji tkaninowej wydawało mi się, że jest więcej b. wysokiej góry, ale to oczywiście złudzenie spowodowane wyrazistą prezencją tytanu.

Wybór był trudny, ponieważ wersja tkaninowa wydaje się momentami (w zależności od materiału!) grać przyjemniej. Z drugiej strony - tytan wydawał się bardziej autentyczny. Różnice są jednak minimalne ... co oczywiście nie ułatwia sprawy ;)

R.B.
Posty: 320
Rejestracja: czwartek 05 gru 2002, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: R.B. » piątek 27 kwie 2007, 17:17

A co z cena?
Jestem muzykiem z zawodu. Muzyka kręci się cały czas do okoła mnie i ostatnio fascynuje mnie nagrywanie muzy w swoim małym studiu domowym.

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: grembo » piątek 27 kwie 2007, 18:29

rozumiem ze to gwizdek z papieru lub tytanu?

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: Tadeo » piątek 27 kwie 2007, 18:40

...rozumiem ze to gwizdek z papieru lub tytanu?...
**********************
tak, głośnik wysokotonowy

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: APS Aeon - czy ktoś już ma?

Post autor: spiker » piątek 27 kwie 2007, 19:13

......rozumiem ze to gwizdek z papieru lub tytanu?...
**********************
tak, głośnik wysokotonowy ...
*****************
Chyba jednak nie. Jesli już to "gwizdek" tweeter z kopułką tkaninową lub tytanową. Papierowego tweetera tam nie ma


przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

ODPOWIEDZ