Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: PiotrK » środa 27 cze 2007, 21:51

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 07:37 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: oduck » środa 27 cze 2007, 22:02

zakladaj, przeciez nikt nie broni. tylko ze skoro (jak sam przyznales) nie slyszysz roznic pomiedzy poszczegolnymi rozwiazaniami, a kierujesz sie tylko i wylacznie cena, to nie wroze powodzenia calego interesu.

pomyslales kiedys ze to wszystko kwestia priorytetow? zauwaz, ze nigdy nie negowalem faktu, ze dla CIEBIE rzeczy , o ktorych mowa, moga nie miec zupelnie znaczenia - wszystko zalezy od specyfiki twojej pracy i twoich produkcji. tak sie sklada, ze jestem wychowany na muzyce niesyntetycznej i czesto czytajac dyskusje o brzmieniach syntezatorow nie wiem, o czym chlopaki rozprawiaja - dla mnie kwestie aliasingu, "tlustosci" basu w virusach i innych cudach po prostu dla mnie nie maja znaczenia (mowiac inaczej - nie slysze tego jesli ktos mnie zmusi a jesli juz, to i tak nie ma to dla mnie znaczenia). ale nie odmawiam nikomu przywiazywania uwagi do takich detali, bo moze byc to dla kogos rownie wazne, jak dla mnie specyficzne znieksztalcenia nieharmoniczne w korekltorze Neve, ktore ciezkie do podrobienia sa. na tej samej zasadzie moi koledzy kupuja gitary za cene niezlego samochodu albo moja siostra smyczek za cene fajnych ADAMow. i zakladanie, ze sa glusi aty nie, jest argumentem bardzo latwo obracajacym sie na twoja niekorzysc.

dlatego tez daj podyskutowac zainteresowanym tematem, a nie wcinaj sie w kazda dyskusje o analogowym torze - spokojnie, juz znamy twoje zdanie na ten temat i mamy w pamieci twoje przestrogi :)_
fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: matiz » środa 27 cze 2007, 22:04

Muszę założyć manufakturkę. Najtańsze urządzenie z cennika będę miał za 10 tys. zł.

Cena detaliczna brutto w sklepie 10 tysiecy, tak? Reklamy w czasopismach branzowych, ulotki tez? Dystrybutor, eksport, targi, te sprawy? To znaczy bedziesz dostawal jakies 3,5 tysiaca z polrocznym terminem platnosci albo w ogole na zasadach komisowych. Do tego pelna ksiegowosc, ZUS i ubezpieczenia. Powodzenia

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: PiotrK » środa 27 cze 2007, 22:22

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 07:37 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: StereoCult » środa 27 cze 2007, 22:26

ok...widze dyskusja się rozwija...teraz rozwinę swoje pytanie:
imbir ssl type 4 i muzyka elektroniczna virusy nord lead elektrony itp. szukam sprzętowego kompresora sumy....zastanawiałem się też nad tfpro P38...znam różnice w budowie...zastanawia sie nad funkcjonalnością.... tych dwóch kompresorów w tego typu muzyce...

Awatar użytkownika
Jull
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 07 mar 2004, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: Jull » środa 27 cze 2007, 22:29

...Oduck, wszystko OK, rozumiem doskonale, o czym mówisz. Nie neguję żadnych "niuansów", żadnych "smaczków", które są możliwe do uzyskania tylko (albo głównie) dzięki jakimś specyficznym i niepowtarzalnym urządzeniom, narzędziom. Wiem, że "analogowe ciepło", to "analogowe ciepło" itp.

Sam podziwiam wszelkie pasje i szaleństwa! Mój kumpel kupił ostatnio kołowrotek do spinningu za... 4,5 tys. PLN. Serio, serio. "Człowiek musi jeść, pić, ubierać się. Reszta jest szaleństwem", zapisał w "Powrocie z gwiazd" Stanisław Lem.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o jedną, jedyną rzecz. O zwykły rozsądek. Dlaczego podniecać się czymś drogim, jeśli to samo można mieć znacznie mniejszym nakładem środków? Manley, Chandler Limited, to marki, które budują swą legendę... ceną na metce. Wydrukuj ten schemat z linka wyżej i spytaj się jakiegokolwiek elektronika, jaki może być koszt budowy tego urządzenia? Niech poda Ci detaliczne wyliczenie elementów. Mam nadzieję, że Cię nie przerazi nikły procencik sumy, jaką zobaczysz względem reklam.

Ale matiz ma rację. Dystrybucja i ZUS są w tym najdroższe i nie ma lekko. Ale uwzględniając rozsądek, może być lżej... ...
**********************
Potwierdzam

Awatar użytkownika
Jull
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 07 mar 2004, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: Jull » środa 27 cze 2007, 22:35

...ok...widze dyskusja się rozwija...teraz rozwinę swoje pytanie:
imbir ssl type 4 i muzyka elektroniczna virusy nord lead elektrony itp. szukam sprzętowego kompresora sumy....zastanawiałem się też nad tfpro P38...znam różnice w budowie...zastanawia sie nad funkcjonalnością.... tych dwóch kompresorów w tego typu muzyce......
**********************
Miałem w rękach P38i w żaden sposóbi nie da sie go porównać z 4k.
Zadzwoń do Kondrada z Musictolz, umów się i testuj. Na forum tego nie załatwisz, co lepsz a co nie przydatne. W tfpro podobał mi sie tylko opcja poszerzenia bazy stereo. Reszta...ładnie wygląda. Aczkolwiek to subiektywna ocena. Tylko test, test , test z własnymi produkcjami.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: oduck » środa 27 cze 2007, 23:19

PiotrzeK, teraz powoli zaczynam Cie rozumiec.:)
i generalnie sie zgadzam, z tym, co piszesz, ale:

nie zapominajmy, ze czy to konstrukcje Manleya, czy Chandlera, to w pelni autorskie dziela i dojscie do takich, a nie innych rozwiazan bylo czyms wiecej niz tylko skopiowanie schematu. a za pomysl tez sie placi przeciez!
poza tym zapewniam cie, ze profesjonalizm takiego Hutcha (Manley) czy tez Aspena Pittmanna(Groove Tubes), z ktorymi to parokrotnie mialem okazje i przyjemnosc rozmawiac, rowniez na zywo, wykracza daleko poza zwykle kombinatorstwo, jak tu nabic sobie kabze jak najmniejszym kosztem. to sa ludzie, ktorzy tworzyli (i tworza nadal) historie techniki studyjnej, i jelsi o mnie chodzi, to wole zaplacic duzo wiecej za sprzet, uwzgledniajac ich osobisty wklad w powstanie tego czy innego grata.
to tak jak z kitami samochodowymi - mozna skbie bez problemu zlozyc klasycznego Shelby, i bedzie on jezdzil tak samo, jesli nie lepiej, jak oryginal sprzed 40 lat, ale zawsze bedzie to tylko kopia - pomysl rowniez o wartosci kolekcjonerskiej za iles tam lat, jesli juz patrzec materialnie.
a jesli chodzi o koszta, to na przykladzie takiego imbirowego ssl i swojej osoby smiem twierdzic, ze zakup czesci, samodzielne wykonanie (to nie jest zadanie na 5 minut, w moim przypadku kwestia co najmniej tygodni), zreczne i estetyczne zamkniecie tego w ladnej obudowie, z galkami ktore nie odpadna po miesiacu, pozwoli zaoszczedzic 1000-1500 zl, problem w tym, ze w tym czasie (montujac tego grata) nie zarobie kilkukrotnie wiekszej kwoty, i tu miedzy innymi tez pies pogrzebany jest.
pomijajac fakt, ze niektore czesci sa wybitnie autorskie danych firm i skopiowac idealnie sie nie da

pozdr!;)
fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: PiotrK » środa 27 cze 2007, 23:44

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 07:37 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: matiz » czwartek 28 cze 2007, 00:05

nie zapominajmy, ze czy to konstrukcje Manleya, czy Chandlera, to w pelni autorskie dziela

Akurat kompresory to sa kopie jedynie slusznego kompresora vari-mu, znanego od lat wielu - autorska jest obudowa i marketing

ODPOWIEDZ