Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: PiotrK » piątek 29 cze 2007, 15:13

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 07:38 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
dub8
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2005, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: dub8 » piątek 29 cze 2007, 16:35

......ok...widze dyskusja się rozwija...teraz rozwinę swoje pytanie:
imbir ssl type 4 i muzyka elektroniczna virusy nord lead elektrony itp. szukam sprzętowego kompresora sumy....zastanawiałem się też nad tfpro P38...znam różnice w budowie...zastanawia sie nad funkcjonalnością.... tych dwóch kompresorów w tego typu muzyce......
**********************
Miałem w rękach P38i w żaden sposóbi nie da sie go porównać z 4k.
Zadzwoń do Kondrada z Musictolz, umów się i testuj. Na forum tego nie załatwisz, co lepsz a co nie przydatne. W tfpro podobał mi sie tylko opcja poszerzenia bazy stereo. Reszta...ładnie wygląda. Aczkolwiek to subiektywna ocena. Tylko test, test , test z własnymi produkcjami.
Powodzenia....
**********************
witam, posiadam i na codzień używam P38 i imibira. Zacznę od tego, że IMO tfpro dodaje znacznie więcej do sygnału niż imbir. P38 moze byc znacznie bardziej wszechstronny dla wymagających, tj. takich którzy chcą dokładnie ustawiać czasy powrotu, ataku itp. W imbirze te parametry ustawiane są skokowo. Na sumie imbira nie uzywam na razie wiec o tym sie nie wypowiem, natomiast np agresywne bebny lepiej będzie puścić na P38, natomiast do instrumentów akustycznych imbira. Pomimo tego ze imbir jest tańszy i pozornie mniej wszechstronny jakoś tak się składa że częściej używam właśnie jego. pozdro

Awatar użytkownika
igs
Posty: 175
Rejestracja: sobota 11 gru 2004, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: igs » piątek 29 cze 2007, 23:34

Witam, tu igs i zawsze pod jednym nickiem.

To, co piszą użytkownicy Imbir SSL to prawda. To jest świetny kompresor. Paktyka potwierdza,
że bez znaczenia replika, czy oryginał.

Dla niedowiarkóww próbki sprzętu Imbir są na stronie www.imbir.com
i jest tam również zestawienie z kompresorem
Manley Vari Mu, przy którym większość sika w gacie. A to nieprawda. Posłuchajcie.

Nieprawda również, że Manley VM jest zrobiony na tym samym schemacie co legendarny Altec.
W Manleyu jest o 4 lampy więcej. Oczywiście, nic to nie znaczy dla muzyki.

Nasza nazwa kopresora to Special Stero Leveler, nie SSL.
Kompresor Imbir SSL4k polecam na sumę, raczej nie na ślady.

Sprzęt w MusicToolz jest zawsze gotowy do testów. Również i u nas.

Fajnie, że zebrało się już spore Grono Użytkowników. Pozdrawiam Was!
igs

www.imbir.com
www.igsaudio.pl

Awatar użytkownika
Konieczko
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: Konieczko » piątek 29 cze 2007, 23:59

...Witam, tu igs i zawsze pod jednym nickiem.

To, co piszą użytkownicy Imbir SSL to prawda. To jest świetny kompresor. Paktyka potwierdza,
że bez znaczenia replika, czy oryginał.

Dla niedowiarkóww próbki sprzętu Imbir są na stronie http://www.imbir.com
i jest tam również zestawienie z kompresorem
Manley Vari Mu, przy którym większość sika w gacie. A to nieprawda. Posłuchajcie.

Nieprawda również, że Manley VM jest zrobiony na tym samym schemacie co legendarny Altec.
W Manleyu jest o 4 lampy więcej. Oczywiście, nic to nie znaczy dla muzyki.

Nasza nazwa kopresora to Special Stero Leveler, nie SSL.
Kompresor Imbir SSL4k polecam na sumę, raczej nie na ślady.

Sprzęt w MusicToolz jest zawsze gotowy do testów. Również i u nas.

Fajnie, że zebrało się już spore Grono Użytkowników. Pozdrawiam Was!
igs

http://www.imbir.com
...
**********************

Sorry nie czytałem całego wątku ... ale ...
IGS , nie wiem dlaczego , ale odnosze wrazenie ze masz sporo wspolnego z Imbirem .... chociazby samo wykonanie ty sprzetów dziwnie przypomina wykonanie twoich .... napisy sa zywcem sciagniete z konstrukcji ktore ty robiłes.. więc .... Kto tam ciągnie za sznurki ??

WŁATCY MÓCH RULES

Awatar użytkownika
Boleek
Posty: 268
Rejestracja: środa 15 lut 2006, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: Boleek » sobota 30 cze 2007, 00:18



Sorry nie czytałem całego wątku ... ale ...
IGS , nie wiem dlaczego , ale odnosze wrazenie ze masz sporo wspolnego z Imbirem .... chociazby samo wykonanie ty sprzetów dziwnie przypomina wykonanie twoich .... napisy sa zywcem sciagniete z konstrukcji ktore ty robiłes.. więc .... Kto tam ciągnie za sznurki ?

...
**********************
O TYM SAMYM MYSLAŁEM .. ! dokładnie !!!

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: Zbynia » sobota 30 cze 2007, 00:56

nie wiem czy jaja sobie robicie czy moze jestescie nie powazni ale imbir jest pomyslem miedzy innymi igs'a........(z tego co sie orientuje to gra tam glowne skrzypce hehe)

Awatar użytkownika
dub8
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2005, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: dub8 » sobota 30 cze 2007, 02:08

Sorry nie czytałem całego wątku ... ale ...
IGS , nie wiem dlaczego , ale odnosze wrazenie ze masz sporo wspolnego z Imbirem .... chociazby samo wykonanie ty sprzetów dziwnie przypomina wykonanie twoich .... napisy sa zywcem sciagniete z konstrukcji ktore ty robiłes.. więc .... Kto tam ciągnie za sznurki ?

...
**********************
doskonałe

Awatar użytkownika
dub8
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2005, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: dub8 » sobota 30 cze 2007, 02:13

Kompresor Imbir SSL4k polecam na sumę, raczej nie na ślady.
**********************
Czemu nie? moim zdaniem świetnie się sprawdza na śladach gitary akustycznej lub elektrycznej bez przesteru. Niby nie powinienem się kłócić z twórcą tego kompresora, ale tu naprawdę imbir przebija tfpro.

Awatar użytkownika
Boleek
Posty: 268
Rejestracja: środa 15 lut 2006, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: Boleek » sobota 30 cze 2007, 10:28

...nie wiem czy jaja sobie robicie czy moze jestescie nie powazni ale imbir jest pomyslem miedzy innymi igs'a........(z tego co sie orientuje to gra tam glowne skrzypce hehe)...
**********************
Kurcze Byłem na urlopie .... przez 3 Tyg , skad mam wiedziec ! Ludzie LUZ ! ... ogladajac te sprzety , wydawały mi sie podobne .... a ze jak widac nie tylko ja jestem w temacie wiec sie dopisałem .

Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: StereoCult » niedziela 01 lip 2007, 14:44

mam pytanko jak wygląda sprawa patentowa dotycząca The SSL Clone - http://www.gyraf.dk/gy_pd/ssl/ssl.htm ponieważ budowa prosta z częciami tez problemu nie ma, jedynie THAT2181 sprawi mały problem ale to sie zamowi... i właśnie postanowiłem jednak zrobic ten kompresor...

ODPOWIEDZ