Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: PiotrK » poniedziałek 02 lip 2007, 13:22

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 07:38 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: wasyl25 » poniedziałek 02 lip 2007, 14:25

hmm, no dobra 2-3 złocisze na płycie to jest smiech na sali. przy takiej smiesznej sprzedaży płyt.

Bo kalkulując

koszt wytłoczenia płyty + wydruk okładki i opakowanie to przy 1tys płyt ok 1,54 za sztuke czyli całosciowo 1540zł

do tego dochodzi projekt okładki dajmy 1000zł = 1000/1000 = 1zł

czyli koszt płyty to jest ok 2,50zł ( kalkulacja przybliżona bo są inne koszta)

rozumiem że każdy chce zarobić. ale jeżeli płyta kosztuje w empiku 30zeta, i odejmiemy od niej 2,50 + 3(tyle ile dostaje artysta) to wychodzi nam 24,50, Wiec gdzie są te pieniądze??
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: PiotrK » poniedziałek 02 lip 2007, 14:47

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 07:38 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
igs
Posty: 175
Rejestracja: sobota 11 gru 2004, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: igs » poniedziałek 02 lip 2007, 15:40

Reszta jest bajeczką dla grzecznych dzieci o jedynym i niepowtarzalnym narzędziu, pozwalającym "skleić każdy miks".
**********************
PiotrK, a Ty słyszałeś w ogóle kompresor SSL? Bo mam wrażenie, że nie...
igs
www.igsaudio.pl

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: PiotrK » poniedziałek 02 lip 2007, 16:30

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 07:39 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: wasyl25 » poniedziałek 02 lip 2007, 17:23

hmm, ceny tych urządzeń wynikają raczej nie z wartości elemętów z jakich są wykonane, ale z pomysłu jaki został tam wykorzystany. Przecież nie tylko praca fizyczna kosztuje. Weź pod uwage ze ludzie kturzy wymyslili te urządzenia musieli posiadac jakąś wiedze kturą zdobywali prawdopodobnie bardzo wiele lat. dodatkowo ci którzy je powielają też wkladają w to prace. Żeby zrobienie takiego urzadzenia było banalnie proste( nawet ze shematu) to karzdy by mogł sobie sam coś takiego wykonać. A tak nie jest, bo posiadająć głupi schemat z podanymi wartosciami trzeba wiedzieć jak do tego podejść.

dodatkowym czynnikiem ktury niewątpliwie wpływa na cene jest wartość zabytkowa, bo jak wiadomo wiekszość urządzen tego typu nie jest produkowana w dzisiejszych czasach. Wiec z dnia na dzien zyskują na wartości.
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: PiotrK » poniedziałek 02 lip 2007, 18:21

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 07:39 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: StereoCult » poniedziałek 02 lip 2007, 19:38



Jeżeli ktoś zaoferuje profesjonalny test naszego sprzętu, chętnie dostarczymy graty do testu. Sprzęt IMBIR testów sie nie boi

A oto warunki, w jakich test się odbył:
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/igs-studio/
...
No coż, widzę, ze sceptyków i niedowiarków nie brakuje. Nawet jak "nic sie nie słyszy" to na wszelki wypadek warto skrytykować...
Pozdrv,
igs
imbir.com...
**********************
co rozumiesz pod slowami "profesjonalny test"

1 dokonanie pomiarów w stosunku do parametrów podawanych przez producenta(technik elektronik,inż.elektrotechniki na UZ z 8 letnim stazem pracy ze sprzetem studyjnym i elektronicznym)

2 prca przez określony okres czasu z materiałami muzycznymi

3 subiektywna ocena uzytkownika??

4 konkretne okreslone prze producenta sprzetu pomiary bądz praca z określonym materiałem muzycznym

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: oduck » poniedziałek 02 lip 2007, 19:53

********************

No coż, widzę, ze sceptyków i niedowiarków nie brakuje. Nawet jak "nic sie nie słyszy" to na wszelki wypadek warto skrytykować...
Pozdrv,
igs
imbir.com...
**********************

hej hej :) wszystko doczytalem, tez mnie zle zrozumiales..
rozumiem i co wiecej, popieram twoja polityke odnosnie "fabrycznych"testow sprzetu, chodzilo mi tylko o to, ze sam odeslales mnie do tych przykladow, ktore mialyby byc potwierdzeniem tezy, ze VariMu odpada i kwiczy
tymczasem ja nie slysze nic (nie napisalem przeciez ze w ogole nie slysze roznic) co mialoby zdecydowac ze wybiore jedno badz drugie, bo nic in plus czy in minus nie wynika dla mnie. i tylko dlatego to pytanie sie pojawilo

co do przetwornikow Motu to pominmy to w takim razie.. ;) nie mam o nich dobrego zdania, a pracowalem na roznych motu cos ze 5-6 lat. nieprecyzyjne i sciemniaja (doslownie i w przenosni)

co do reszty dyskusji to ja juz pasuje, walka z wiatrakami mnie nie interesuje ;) (ciekaw tylko jestem jakie zdanie PiotrK ma na temat konsolet Neve, SSL czy Amek chociazby, bo po takim expose to juz naprawde nie wiem czy to niezrozumienie zasad rynku ma jakies glebsze dno)
fan dobrego brzmienia ;)

EMD
Posty: 230
Rejestracja: piątek 16 sty 2004, 00:00

Re: Imbir SSL TYPE 4 - ktoś testował?

Post autor: EMD » poniedziałek 02 lip 2007, 20:00

Tak dla a'propos (zwłascza PiotrK):
- EiS 03/2007 - strona 53 - zdjęcie elektroniki kompresora analogowego Smart Research C1 któremu redakcja EiS przyznała "Nasz Typ'. Na moje oko bebchy + obudowa kosztuja 800 pln. Rzut oka na cenę: 11500 pln. Kilka cytatów z recenzji: miks dostaje punchu i kopa, instrumenty zaczynają się lepić, partia basu przebija się przez miks pełen zła. (Do własnej oceny)
- kiedyś, podążając za opiną Grembo, postanowiłem zrobić kopię preampu GreatRiver (model MP-2) i sam potencjometr nastawny Elmy kosztował 30USD (cena od stu sztuk). Co z resztą - też nie było tanio, a to tylko nędzna kopia, bez gwarancji, instrukcji, testów EMC czy CE, średnio wyglądająca.

Osobiście podziwiam ludzi którym się chce "walczyć z rzeczywistością" i którzy próbują wejść ze swoim produktem na rynek. Skonstruowanie urządzenia to jedno, a wypuszczenie produktu na rynek to zdecydowanie coś innego - i dla wielu, zwłaszcza technicznych osób, zadanie ponad siły.

Pozdrawiam wszytkich producentów polskiego sprzętu audio (od PSP, przez Imbir do ADSu) - życzę powodzenia. Zarabiajcie na siebie i rozwijajcie swoją ofertę.

A sam koniec porównajcie ceny z tych dwóch linków:
IMBIR-Francja
i
IMBIR - Polska
(1Euro=3,76Pln)
I PRZESTANCIE MARUDZIĆ!

ODPOWIEDZ