Zakup klawiatury sterującej MIDI

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Balsenior
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 20 maja 2007, 00:00

Zakup klawiatury sterującej MIDI

Post autor: Balsenior » środa 18 lip 2007, 11:15

Zainspirował mnie wczorajszy post jednego z forumowiczów. I podjąłem decyzję o kupnie nowej klawiatury.
Jako dziecko przez 6 lat grałem na pianinie. Następnie wróciłem na rok do grania w okresie 10-12 letniej przerwy. W tej chwili znów wróciłem do gry, ale od zera. Na nowo uczę grać się na 2 ręce i ruszać palcami (nie wiąże przyszłości z muzyką - to tylko dla mnie).

Chce kupić sterownik pod kontem nauki.

Posiadam najtańszy najgorszy z dziwnie dynamiczną klawiaturą i klawiszami jak wczoraj usłyszałem "synth". Ale grając moje sztywne i ciężkie paluchy często trącają niechciane delikatne klawisze. Czy powinienem uczyć się na jak najcięższych? Co możecie mi doradzić? Co kupić? Chcę 5 oktaw za kwotę 1000 zł (ewentualnie do 1500-ale baaaarrrdzo niechętnie)
Może kiedy indziej

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Zakup klawiatury sterującej MIDI

Post autor: BigGuns » środa 18 lip 2007, 13:22

...Zainspirował mnie wczorajszy post jednego z forumowiczów. I podjąłem decyzję o kupnie nowej klawiatury.
Jako dziecko przez 6 lat grałem na pianinie. Następnie wróciłem na rok do grania w okresie 10-12 letniej przerwy. W tej chwili znów wróciłem do gry, ale od zera. Na nowo uczę grać się na 2 ręce i ruszać palcami (nie wiąże przyszłości z muzyką - to tylko dla mnie).

Chce kupić sterownik pod kontem nauki.

Posiadam najtańszy najgorszy z dziwnie dynamiczną klawiaturą i klawiszami jak wczoraj usłyszałem "synth". Ale grając moje sztywne i ciężkie paluchy często trącają niechciane delikatne klawisze. Czy powinienem uczyć się na jak najcięższych? Co możecie mi doradzić? Co kupić? Chcę 5 oktaw za kwotę 1000 zł (ewentualnie do 1500-ale baaaarrrdzo niechętnie)...
**********************
uczyć się nie powinieneś na klawiaturze 5-cio oktawowej, kup używany sterownik z ważonymi klawiszami, jakiegoś studiologica za 1400-1500 zł powinieneś znaleźć. podłączasz go do truepianos czy pianoteq i masz wyśmienity instrument.

WBH-2006
Posty: 174
Rejestracja: piątek 22 gru 2006, 00:00

Re: Zakup klawiatury sterującej MIDI

Post autor: WBH-2006 » środa 18 lip 2007, 13:34

Jesli mialbym wybierac jeszcze raz to wzialbym kontroler 25klawiszy z galkami za jakies 5 stowek i jakis modul brzmieniowy za tysia

Awatar użytkownika
Balsenior
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 20 maja 2007, 00:00

Re: Zakup klawiatury sterującej MIDI

Post autor: Balsenior » środa 18 lip 2007, 13:46

......Zainspirował mnie wczorajszy post jednego z forumowiczów. I podjąłem decyzję o kupnie nowej klawiatury.
Jako dziecko przez 6 lat grałem na pianinie. Następnie wróciłem na rok do grania w okresie 10-12 letniej przerwy. W tej chwili znów wróciłem do gry, ale od zera. Na nowo uczę grać się na 2 ręce i ruszać palcami (nie wiąże przyszłości z muzyką - to tylko dla mnie).

Chce kupić sterownik pod kontem nauki.

Posiadam najtańszy najgorszy z dziwnie dynamiczną klawiaturą i klawiszami jak wczoraj usłyszałem "synth". Ale grając moje sztywne i ciężkie paluchy często trącają niechciane delikatne klawisze. Czy powinienem uczyć się na jak najcięższych? Co możecie mi doradzić? Co kupić? Chcę 5 oktaw za kwotę 1000 zł (ewentualnie do 1500-ale baaaarrrdzo niechętnie)...
**********************
uczyć się nie powinieneś na klawiaturze 5-cio oktawowej, kup używany sterownik z ważonymi klawiszami, jakiegoś studiologica za 1400-1500 zł powinieneś znaleźć. podłączasz go do truepianos czy pianoteq i masz wyśmienity instrument....
**********************
Może kiedy indziej

Awatar użytkownika
Balsenior
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 20 maja 2007, 00:00

Re: Zakup klawiatury sterującej MIDI

Post autor: Balsenior » środa 18 lip 2007, 13:53

......Zainspirował mnie wczorajszy post jednego z forumowiczów. I podjąłem decyzję o kupnie nowej klawiatury.
Jako dziecko przez 6 lat grałem na pianinie. Następnie wróciłem na rok do grania w okresie 10-12 letniej przerwy. W tej chwili znów wróciłem do gry, ale od zera. Na nowo uczę grać się na 2 ręce i ruszać palcami (nie wiąże przyszłości z muzyką - to tylko dla mnie).

Chce kupić sterownik pod kontem nauki.

Posiadam najtańszy najgorszy z dziwnie dynamiczną klawiaturą i klawiszami jak wczoraj usłyszałem "synth". Ale grając moje sztywne i ciężkie paluchy często trącają niechciane delikatne klawisze. Czy powinienem uczyć się na jak najcięższych? Co możecie mi doradzić? Co kupić? Chcę 5 oktaw za kwotę 1000 zł (ewentualnie do 1500-ale baaaarrrdzo niechętnie)...
**********************
uczyć się nie powinieneś na klawiaturze 5-cio oktawowej, kup używany sterownik z ważonymi klawiszami, jakiegoś studiologica za 1400-1500 zł powinieneś znaleźć. podłączasz go do truepianos czy pianoteq i masz wyśmienity instrument....
**********************
Tak wiem. zdaje sobie z tego sprawe, ale nie chce wydawac za duzo (na razie)i nie jestem pewien czy wieksza wejdzie mi do pomieszczenia. A co do urzywanego sprzętu klawiszowego to nigdy nie miałem styczności. Boję się zę kupie złom który się rozsypie po 2 miesiącach(mam rację czy niepotrzebnie się martwię?). truepianos, pianoteq - co to takiego? Ja kożystam z kompa i VST
Może kiedy indziej

audiophone
Posty: 510
Rejestracja: piątek 08 lip 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Zakup klawiatury sterującej MIDI

Post autor: audiophone » środa 18 lip 2007, 14:24

chcesz moge Ci sprzedać klawiaturę MIDI 49 klawiszy... dobra jak do nauki gry... Evolution...
http://www.myspace.com/audiophone

Awatar użytkownika
Balsenior
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 20 maja 2007, 00:00

Re: Zakup klawiatury sterującej MIDI

Post autor: Balsenior » środa 18 lip 2007, 14:33

...chcesz moge Ci sprzedać klawiaturę MIDI 49 klawiszy... dobra jak do nauki gry... Evolution......
**********************
mam 49, nie widzę sęsu kupowania znowu tak małej
Może kiedy indziej

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Zakup klawiatury sterującej MIDI

Post autor: BigGuns » środa 18 lip 2007, 15:14

Tak wiem. zdaje sobie z tego sprawe, ale nie chce wydawac za duzo (na razie)i nie jestem pewien czy wieksza wejdzie mi do pomieszczenia. A co do urzywanego sprzętu klawiszowego to nigdy nie miałem styczności. Boję się zę kupie złom który się rozsypie po 2 miesiącach(mam rację czy niepotrzebnie się martwię?). truepianos, pianoteq - co to takiego? Ja kożystam z kompa i VST...
**********************
niepotrzebnei się martwisz, tego typu klawiatury są heavy-duty, jest to sprzęt na długie lata. Wymiary klawiatury 88 klawiszowej możesz z łatwością zobaczyć w większości sklepów w specyfikacjach, klawisz przecież możesz z łatwością sprawdzić przed kupieniem. sam niedługo będę sprzedawał swego 3-letniego SL-880 pro, bo potrzebuję klawiatury z portem breath control a dwie mi niepotrzebne.

trupianos i pianoteq to są VST emulujące brzmienie fortepianu, w googlu znajdziesz, możesz sobie ściągnąć 45-dniowy trial i zobaczyć jak gra.

Awatar użytkownika
thekowal
Posty: 6
Rejestracja: środa 11 lip 2007, 00:00

Re: Zakup klawiatury sterującej MIDI

Post autor: thekowal » środa 18 lip 2007, 17:32

Witam.
Również mam podobny problem jak autor tematu.Chciałem zakupić jakąś klawiaturę sterującą do 1500zł ale chyba zdecyduję się na Stage Piano firmy M-audio, ProKeys 88sx.Bardzo ciekawie brzmi już jako niezależny instrument,a dopełnieniem będzie jako klawiatura sterująca.Cenowo wychodzi 1500zł.Obecnie katuję w dalszym ciągu starego Casio WK-1200 ale to zupełnie inna jakość i wygoda gry.

Przemyślałem wszystko i na dzień dzisiejszy chyba zainwestuję w tego ProKeys 88sx,będę mógł go brać również na normalny koncert i zagrać (próbki ze strony producenta są bardzo obiecujące),jako instrument MIDI powinien się sprawdzić równie dobrze (na pewno lepiej od tego co mam obecnie)
Pozdrawiam
Kowal

ODPOWIEDZ