Presonus FireStudio - problem

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
tomsfactory
Posty: 233
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: tomsfactory » poniedziałek 03 gru 2007, 08:57

CEZ odezwij sie do mnie na tomsfactory@o2.pl - mam taki sam problem z Firestudio.

Awatar użytkownika
Tasiorowski
Posty: 543
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2007, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: Tasiorowski » środa 05 gru 2007, 00:38

Witam wszystkich. W temacie problemów z Presonusem ja mam taki swój.

1. Chodzi o to, że podłączam do SPDIF OUT w presonusie procesor TC ELECTRONIC M-ONE XL i chcę z niego wyjść na SPDIF IN w presonusie. Chodzi o to, żeby móc przepuścić sygnał przez procesor i go nagrać. Niestety przy róźnych kombinacjach w routerze karty, to nie działa ( swoją drogą, poruszanie się po tym mikserze jest co najmniej NIEZROZUMIAŁE ). Często na mikserze widzę wtedy jednostajny szum i tak samo na wskaźniku w TC jakiś tam szum się pokazuje. Czy nikt z was nie miał problemów z wysyłaniem sygnału na SPDIF i powrotem po SPDIF ?

2. drugi problem to taki, że jakkolwiek bym nie podłączył procesora VOICEWORKS, to słyszę taki dzwięk w monitorach, który określiłbym BIBCZENIEM. Im więcej lampek na nim mruga albo się świeci, tym mocniej owo bibczenie słychać i pulsuje w rytm migających kontrolek na VOICEWORKSIE. Bardzo to dziwne i nie kumam co to, na pewno nie pętla mas...

Jeszcze chciałbym zapytać, jak działa gniazdo SEND/RETURN, to znaczy jeśli wyslę z tego gniazda sygnał na jakieś tam urządzenie to przy powrocie gdzie się nagra, gdzie te wejścia są w mikserze bo ich nie widzialem ? Z góry dzięki za pomoc.
Mocny Pecet + Laptop, Presonus FIRESTUDIO + DIGIMAX FS, TC M One XL, TC HELICON VIOCEWORKS, ALESIS 3630, MXL 2006 + 770, SE 3 Stereo Pair, Sontronics SIGMA, Shure SM 57, 81, Audio-Technica - ATM 650 x 3, ATM 250 DE, ATM 450, APS AEON, E-MU PM 5, AKG 141

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: devil » środa 05 gru 2007, 11:03

synchronizacja i jescze raz synchronizacja

w mix1 zrob solo tylko sygnal z DAW 1-2 i wypusc na wyjscie spdif
w mix 2 zrob solo tylko z spdif IN i wypusc na analog 1.2

wtedy na sluchawkach (o ile masz ustawione ze biora sygnal z analog 1-2) bedziesz slyszal tylko sygnal obrobiony przez procesor.
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Awatar użytkownika
Tasiorowski
Posty: 543
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2007, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: Tasiorowski » środa 05 gru 2007, 12:00

...synchronizacja i jescze raz synchronizacja

w mix1 zrob solo tylko sygnal z DAW 1-2 i wypusc na wyjscie spdif
w mix 2 zrob solo tylko z spdif IN i wypusc na analog 1.2

wtedy na sluchawkach (o ile masz ustawione ze biora sygnal z analog 1-2) bedziesz slyszal tylko sygnal obrobiony przez procesor....
**********************
Dzięki Devil za odpowiedź. Ale mi nie chodzi tylko o słyszenie sygnału obrobionego, ale jego nagranie. Poza tym, jeśli presonus jest ustawiony jako master, to TC pobiera chyba przez spdif zegar ?? No chyba że jestem w błędzie. A poza tym, to czy muszę ustawiać 2 osobne miksy żeby sygnał poszedł w takiej "pętli" ? U moich kumpli, którzy mają trochę prostsze karty, to dziala tak po prostu, bez kombinowania. Ale dzięki za radę. Wiesz może co z problemem nr 1 ??
Mocny Pecet + Laptop, Presonus FIRESTUDIO + DIGIMAX FS, TC M One XL, TC HELICON VIOCEWORKS, ALESIS 3630, MXL 2006 + 770, SE 3 Stereo Pair, Sontronics SIGMA, Shure SM 57, 81, Audio-Technica - ATM 650 x 3, ATM 250 DE, ATM 450, APS AEON, E-MU PM 5, AKG 141

Awatar użytkownika
Tasiorowski
Posty: 543
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2007, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: Tasiorowski » środa 05 gru 2007, 12:02

......synchronizacja i jescze raz synchronizacja

w mix1 zrob solo tylko sygnal z DAW 1-2 i wypusc na wyjscie spdif
w mix 2 zrob solo tylko z spdif IN i wypusc na analog 1.2

wtedy na sluchawkach (o ile masz ustawione ze biora sygnal z analog 1-2) bedziesz slyszal tylko sygnal obrobiony przez procesor....
**********************
Dzięki Devil za odpowiedź. Ale mi nie chodzi tylko o słyszenie sygnału obrobionego, ale jego nagranie. Poza tym, jeśli presonus jest ustawiony jako master, to TC pobiera chyba przez spdif zegar ? No chyba że jestem w błędzie. A poza tym, to czy muszę ustawiać 2 osobne miksy żeby sygnał poszedł w takiej "pętli" ? U moich kumpli, którzy mają trochę prostsze karty, to dziala tak po prostu, bez kombinowania. Ale dzięki za radę. Wiesz może co z problemem nr 1 ?...
**********************
przepraszam, chodziło mi o problem numer 2, z TC helicon voiceworks
Mocny Pecet + Laptop, Presonus FIRESTUDIO + DIGIMAX FS, TC M One XL, TC HELICON VIOCEWORKS, ALESIS 3630, MXL 2006 + 770, SE 3 Stereo Pair, Sontronics SIGMA, Shure SM 57, 81, Audio-Technica - ATM 650 x 3, ATM 250 DE, ATM 450, APS AEON, E-MU PM 5, AKG 141

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: devil » środa 05 gru 2007, 12:48

presonus to troche inna karta
tutaj nie ma tak, ze mozna w jedym miskuc ustawic tak ze sygnal z 26 wejsc wychodzi analogicznie na 26 wyjsc, wogole poki co to jest nie mozliwe.

i po to sa wlasnie te wyjscia MIX1 MIX2 itd
dla nie ktorych jest to przydatne, dla niektorych to duzy problem
trerzeba bylo sie zastanowic przy kupnie karty :D

nigdy ni puszczalem zegra przez spdif, na pewno dziala przez adat
zreszta ten procesor powinien chyba jakos sygnalizowac czy ma synchronizacje czy nie, wiec sproboj podlaczec tylko przez spdif i po problemie

a nagrac ?
co to za problem.
w programie DAW wybirerasz spdif IN L lub P lub stereo i juz
wejscia akurat sa widoczne od razu przez kazdy program
jezeli pracujesz na cubase, to dodatkowo musisz wejsc do VST inputs i tam te wejsica dodac
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Awatar użytkownika
Tasiorowski
Posty: 543
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2007, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: Tasiorowski » środa 05 gru 2007, 15:59

...presonus to troche inna karta
tutaj nie ma tak, ze mozna w jedym miskuc ustawic tak ze sygnal z 26 wejsc wychodzi analogicznie na 26 wyjsc, wogole poki co to jest nie mozliwe.

i po to sa wlasnie te wyjscia MIX1 MIX2 itd
dla nie ktorych jest to przydatne, dla niektorych to duzy problem
trerzeba bylo sie zastanowic przy kupnie karty :D

nigdy ni puszczalem zegra przez spdif, na pewno dziala przez adat
zreszta ten procesor powinien chyba jakos sygnalizowac czy ma synchronizacje czy nie, wiec sproboj podlaczec tylko przez spdif i po problemie

a nagrac ?
co to za problem.
w programie DAW wybirerasz spdif IN L lub P lub stereo i juz
wejscia akurat sa widoczne od razu przez kazdy program
jezeli pracujesz na cubase, to dodatkowo musisz wejsc do VST inputs i tam te wejsica dodac...
**********************
Dzięki Devil !!!! Oba problemy już rozwiązałem. Ustawiłem mikser tak jak powiedziałeś i nagle jakoś tak ustawiając go olśniło mnie i w końcu skumałem o co w nim chodzi Czasem trzeba się zgubić, żeby się móc na nowo odnaleźć :) A co do probloemu numer 2 z VOICEWORKS, to kwestia była dziwna. PRESONUS MAIN OUT był wpięty do wzmacniacza słuchawkowego behringera, a monitory w ten wzmacniacz. i buczało. jak wpiałem monitory bezpośrednio w kartę, to nie buczało. Rozwiązanie - z Presonusa do behringera szły kable symetryczne, z behringera do monitorów niesymetryczne. Nie wiem do końca, czy to w tym sęk, ale już nie buczy. Jeszcze raz dzięki za radę :)
Mocny Pecet + Laptop, Presonus FIRESTUDIO + DIGIMAX FS, TC M One XL, TC HELICON VIOCEWORKS, ALESIS 3630, MXL 2006 + 770, SE 3 Stereo Pair, Sontronics SIGMA, Shure SM 57, 81, Audio-Technica - ATM 650 x 3, ATM 250 DE, ATM 450, APS AEON, E-MU PM 5, AKG 141

Awatar użytkownika
Tasiorowski
Posty: 543
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2007, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: Tasiorowski » środa 05 gru 2007, 16:08

a nagrac ?
co to za problem.
w programie DAW wybirerasz spdif IN L lub P lub stereo i juz
wejscia akurat sa widoczne od razu przez kazdy program
jezeli pracujesz na cubase, to dodatkowo musisz wejsc do VST inputs i tam te wejsica dodac...
**********************

To oczywista oczywistość Ale mi chodziło o wyjścia SEND/RETURN. Z czym one są połączone, i gdzie wchodzą, bo w mikserze ich nie ma Chueodzi mnie ło to Kaźmisz że nie za bardzo chyba można tymi wejściami sterować, w sensie nagrywa się coś tam z majków i tym sendem chciałbym to wysłać na kompresor na przykład i nagrać skompresowaną sumę osobno od reszty. Tak samo wyjście aux, to co leci po RCA, nie ma go w mikserze. W ogóle dziwna ta karta, ale ją lubię. Miałem do porównania z paroma innymi i na przykład jej preampy są naprawdę fajne. Tylko ta kapryśność
Mocny Pecet + Laptop, Presonus FIRESTUDIO + DIGIMAX FS, TC M One XL, TC HELICON VIOCEWORKS, ALESIS 3630, MXL 2006 + 770, SE 3 Stereo Pair, Sontronics SIGMA, Shure SM 57, 81, Audio-Technica - ATM 650 x 3, ATM 250 DE, ATM 450, APS AEON, E-MU PM 5, AKG 141

Leff
Posty: 545
Rejestracja: sobota 13 kwie 2002, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: Leff » środa 05 gru 2007, 17:04

Witam,
moja radośc była nieco przedwczesna. Okazało się bowiem, że karta PCMIA w laptopie meldowała się jako NEC ( nie rekomendowany przez Presonusa ), chociaż sklep mnie zapewniał mnie, że to TI .
**********************
Ja co prawda mam Firepoda, ale spróbuj na karcie FW z chipem Via. Powinny być dostępne, Presonus rekomenduje je jako bezkonfliktowe. U mnie hula bez najmniejszego zająknięcia, ale na Firepodzie.
Pozdrawiam - Leff
Leff - Szczecin

Awatar użytkownika
somebody-someone
Posty: 174
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: somebody-someone » środa 05 gru 2007, 20:01

Ja co prawda mam Firepoda, ale spróbuj na karcie FW z chipem Via. Powinny być dostępne, Presonus rekomenduje je jako bezkonfliktowe. U mnie hula bez najmniejszego zająknięcia, ale na Firepodzie.
Pozdrawiam - Leff...
**********************
Też pracowałem na takim chipsecie z poprzednimi produktami Presonus'a i nie było żadnych problemów na płaszczyźnie tejże domeny. Czekam właśnie na świeżego Firestudio Project (niepotrzebne mi są ADATy) i mam nadzieję, że ten interfejs nie 'pogryzie się ' z chipsetem VIA... Jak tylko przypomnę sobie okres poszukiwań odpowiedniego kontrolera FW, to ciarki przebiegają mi po plecach... Nie wiem dlaczego, ale firma NEC w tej dziedzinie króluje dosyć niepodzielnie w tym zakątku Wszechświata...
..:: Dobra muzyka to koincydencja wielu zbiorów zawierających jedynie dobre pierwiastki ::..

ODPOWIEDZ