Presonus FireStudio - problem

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Cez
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 00:00

Presonus FireStudio - problem

Post autor: Cez » czwartek 26 lip 2007, 14:54

Witam wszystkich czytelników tego posta.

Pilnie poszukuję kontaktu z użytkownikiem PRESONUS FIRESTUDIO, który miał i rozwiązał problem audio dropout'ów podczas użytkowania tego interfejsu. Please for HELP !!!

PS. Próbowałem juz chyba wszystkich możliwych ustawień Win XP i w używanych programach : Cubase LE , Sound Forge. Wymieniłem kilka poważnych e-maili z Tech Supportem Presonusa. Zastosowałem wszystkie zalecenia techniczne , bez pozytywnego rezultatu.

Awatar użytkownika
skibas
Posty: 133
Rejestracja: poniedziałek 09 paź 2006, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: skibas » czwartek 26 lip 2007, 15:17

...Witam wszystkich czytelników tego posta.

Pilnie poszukuję kontaktu z użytkownikiem PRESONUS FIRESTUDIO, który miał i rozwiązał problem audio dropout'ów podczas użytkowania tego interfejsu. Please for HELP !!!

PS. Próbowałem juz chyba wszystkich możliwych ustawień Win XP i w używanych programach : Cubase LE , Sound Forge. Wymieniłem kilka poważnych e-maili z Tech Supportem Presonusa. Zastosowałem wszystkie zalecenia techniczne , bez pozytywnego rezultatu. ...
**********************
hmm... mam tego Presonusa i używam go pod OSX i żadnych problemów, może sama karta jest wadliwa
pozdrawiam
[URL]www.orkiestrazegluga.pl[/URL] | [URL]www.dzwiek.org[/URL]

Awatar użytkownika
Cez
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: Cez » czwartek 26 lip 2007, 15:40

......Witam wszystkich czytelników tego posta.

Pilnie poszukuję kontaktu z użytkownikiem PRESONUS FIRESTUDIO, który miał i rozwiązał problem audio dropout'ów podczas użytkowania tego interfejsu. Please for HELP !!!

PS. Próbowałem juz chyba wszystkich możliwych ustawień Win XP i w używanych programach : Cubase LE , Sound Forge. Wymieniłem kilka poważnych e-maili z Tech Supportem Presonusa. Zastosowałem wszystkie zalecenia techniczne , bez pozytywnego rezultatu. ...
**********************
hmm... mam tego Presonusa i używam go pod OSX i żadnych problemów, może sama karta jest wadliwa
pozdrawiam...
**********************
Cześć Skibas... cieszę się że nie masz problemu z FS. Ja niestety mam i to duży. Też myślałem, że karta może być wadliwa, więc wysłałem ją do dystrybutora - AUDIOSTACJA Odesłali mi ją , twierdząc że wszystko jest OK. Nie ukrywam, że mam poważne wątpliwości co do tego. Wczoraj przeprowadziłem jeszcze jeden test na innym Laptopie ( Lenowo ) i stacjonarnym kompie, które spełniają wszystkie minimalne wymogi techniczne z naddatkiem. Zainstalowałem SP2 + wskazane poprawki, wykonałem wszystkie zalecane przez Tech Support Presonusa ustawienia w WIN XP optymalizujące wydajność kompa pod kątem audio. Zmianiłam nawet kable FW na nowe . I kicha !!!!. Audio dropouty występuja nawet przy odtwarzaniu standardowego stereo pliku 44,1kHz - 16 bit odtwarzanego w Cubase LE, gdzie VST Performace pokazuje zaledwie 10 % obciążenia. To napewno nie jest normalne !!!!!

Awatar użytkownika
Cez
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: Cez » piątek 27 lip 2007, 08:19

.........Witam wszystkich czytelników tego posta.

Pilnie poszukuję kontaktu z użytkownikiem PRESONUS FIRESTUDIO, który miał i rozwiązał problem audio dropout'ów podczas użytkowania tego interfejsu. Please for HELP !!!

PS. Próbowałem juz chyba wszystkich możliwych ustawień Win XP i w używanych programach : Cubase LE , Sound Forge. Wymieniłem kilka poważnych e-maili z Tech Supportem Presonusa. Zastosowałem wszystkie zalecenia techniczne , bez pozytywnego rezultatu. ...
**********************
hmm... mam tego Presonusa i używam go pod OSX i żadnych problemów, może sama karta jest wadliwa
pozdrawiam...
**********************
Cześć Skibas... cieszę się że nie masz problemu z FS. Ja niestety mam i to duży. Też myślałem, że karta może być wadliwa, więc wysłałem ją do dystrybutora - AUDIOSTACJA Odesłali mi ją , twierdząc że wszystko jest OK. Nie ukrywam, że mam poważne wątpliwości co do tego. Wczoraj przeprowadziłem jeszcze jeden test na innym Laptopie ( Lenowo ) i stacjonarnym kompie, które spełniają wszystkie minimalne wymogi techniczne z naddatkiem. Zainstalowałem SP2 + wskazane poprawki, wykonałem wszystkie zalecane przez Tech Support Presonusa ustawienia w WIN XP optymalizujące wydajność kompa pod kątem audio. Zmianiłam nawet kable FW na nowe . I kicha !!!!. Audio dropouty występuja nawet przy odtwarzaniu standardowego stereo pliku 44,1kHz - 16 bit odtwarzanego w Cubase LE, gdzie VST Performace pokazuje zaledwie 10 % obciążenia. To napewno nie jest normalne !!!!!...
**********************


Czy naprawdę nikt inny nie miał problemów z FIRESTUDIO?

Ludzie odezwijcie się w tej sprawie !!!!! Please !!!!!

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: Zbynia » piątek 27 lip 2007, 08:25

no to napewno nie jest normalne gdy podstawowy wav generuje az tak duze obciazenie
jaka masz latencje??moze za niska jest.......moze zle skonfigurowane w cubase...daj wiecej info - optymalizacje poprawiaja tylko wydajnosc ale w zadnym wypadku nie powinno byc tak jak masz nawet na podstawowym systemie......

Awatar użytkownika
Cez
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: Cez » piątek 27 lip 2007, 09:12

...no to napewno nie jest normalne gdy podstawowy wav generuje az tak duze obciazenie
jaka masz latencje??moze za niska jest.......moze zle skonfigurowane w cubase...daj wiecej info - optymalizacje poprawiaja tylko wydajnosc ale w zadnym wypadku nie powinno byc tak jak masz nawet na podstawowym systemie.........
**********************

Hej Zbynia !!! Nareszcie ktoś się odezwał...
Z latacją też już kombinowałem, nastawiałem maksymalne wartości. Zgodnie z zaleceniem Presonusa ustawiłem w Cubasie "numbers of disk buffers" na 10, oraz "disk buffer size" na 256 . Efekt była taki , że i owszem dropoutów było znacznie mniej, ale nie pozbyłem się ich całkowiecie.


Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: grembo » piątek 27 lip 2007, 09:32

zobacz czy inne urzadzenie nie wspolzytkuje IRQ z kontrolerem FW.

Sprawdz u kogos kto ma interface FW (jakikolwiek) i nie ma problemow.

ale mimo wszystko - jak na jednego wav to dziwne - choc ja mialem problemy i z tym... ze podczas nieodtwazania niczego sobie cos trzaskalo w odsluchu - pomoglo dodanie karty z FW

Awatar użytkownika
Cez
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: Cez » piątek 27 lip 2007, 09:44

...zobacz czy inne urzadzenie nie wspolzytkuje IRQ z kontrolerem FW.

Sprawdz u kogos kto ma interface FW (jakikolwiek) i nie ma problemow.

ale mimo wszystko - jak na jednego wav to dziwne - choc ja mialem problemy i z tym... ze podczas nieodtwazania niczego sobie cos trzaskalo w odsluchu - pomoglo dodanie karty z FW...
**********************

Dzięki Grembo.... sprawdzę to !!!
PS. Znalazłem w sklepie komputerowym kartę PCIe FW1394 do laptopa na chipsecie Texas Instrument, spróbuje jeszcze tego ....
Pozdr.

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: spiker » piątek 27 lip 2007, 11:42

PS. Znalazłem w sklepie komputerowym kartę PCIe FW1394 do laptopa na chipsecie Texas Instrument
========
poproszę link-namiary
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
Cez
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 00:00

Re: Presonus FireStudio - problem

Post autor: Cez » poniedziałek 30 lip 2007, 08:24

...PS. Znalazłem w sklepie komputerowym kartę PCIe FW1394 do laptopa na chipsecie Texas Instrument
========
poproszę link-namiary
...
**********************

Witam,
moja radośc była nieco przedwczesna. Okazało się bowiem, że karta PCMIA w laptopie meldowała się jako NEC ( nie rekomendowany przez Presonusa ), chociaż sklep mnie zapewniał mnie, że to TI . Poza tym dropoutów audio przy odtwarzaniu pojedynczegp pliku było jeszcze więcej niż przez pokładowy port FW. Na szczęście udało mi się kartę zwrócić do sklepu. Dlatego nie będę podawał namiaru na nich.... chyba że bardzo chcesz , to daj jeszcze znać...
pozdr. Cez

ODPOWIEDZ