Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Aleksander_Montana
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 lip 2007, 00:00

Re: Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Post autor: Aleksander_Montana » sobota 04 sie 2007, 14:26

aha...hmmm no sam nie wiem wczoraj znalazlem sony mdr 7506 za 500zl pasmo 10hz do 20khz znieksztalcenie o,2% odchylenie przy 1hz to 3db jest tez model 7509 pasmo 5hz do 30khz znieksztalcenie mniejsze niz 0,1% ale kosztuja 800zl :/ i nie wiem czy bylo by warto a uszaom jak nabardziej zaufam ale nie mam mozliwosci posluchania tch modeli bo sa dostepne tylko za granica (mowa o sony mdr 7506 i 7509) a sennheiser maja przebasowane dol sam sie przekonalem u kumpla bo ma sennhesier hd 25

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Post autor: Zbynia » sobota 04 sie 2007, 16:37

ja obstawiam beyerdynamic dt770......choc mocno basowo - lzej dt990

bardzo lubie i czesto korzystam

280 senheisera rowniez przyjemne sluchaweczki choc na nich zbyt dlugo nie pracowalem........

a te nierownosci w pasmie - coz........przeciez na nich sie generalnie nie miksje i nie masteruje wiec mozna to odrobinke pominac......

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Sennheiser HD 280 czy Sony MDR V6?

Post autor: DZ1 » sobota 19 sie 2017, 12:37

Pozwolę sobie, Drodzy Koledzy, odświeżyć nieco stary temat :)

Jakiś miesiąc temu zakupiłem słuchawki HD 280 Pro... i cóż moge napisać - mają bardzo naturalny, neutralny, WIERNY dźwięk, dołu nie brakuje - wszystko jest na swoim miejscu, wszystko sie zgadza, nic nie rezonuje, nie przeszkadza...
Wiadomo, że monitory to monitory a słuchawki to słuchawki, ALEE.... kupując (w ostatnim czasie) monitory miałem taki zamysł, że po pierwsze monitory a po drugie słuchawki - jak najbardziej brzmieniowo podobne do monitorów.
Znalazłem (wreszcie!) najlepsze głośniki jakich słuchałem kiedykolwiek w swoim życiu (czyli APS Klasik) i do tego poszukiwałem później słuchawek podobnych brzmieniowo. Wiedziałem, że łatwo nie bedzie.....słuchałem chyba wszystkiego do 1000zł, np. Beyerów, AKG (to od zawsze moja ulubiona firma odnośnie słuchawek) i też grubo powyżej 1000zł i NIC! - NIc mi sie nie podobało!. Byłem uprzedzony do Sennheisera bo z tych tanich to AKG biły Sennheisera na pysk. Aż tu wreszcie, ''niechcący'', przypadkowo posłuchałem HD280 Pro..... I tak jak z monitorami, gdy je usłyszałem - już nie chciałem słuchać nic innego :) Brzmieniowo zabiły mnie, podobnie jak APS Klasik - tego szukałem!, dla mnie są IDEALNE :)

Polecam te słuchawki każdemu, kto szuka rzeczywistego, naturalnego brzmienia w PEŁNYM paśmie.

Pozdr.

ODPOWIEDZ