Analog vs. digital z wtyczkami w tle

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Analog vs. digital z wtyczkami w tle

Post autor: matiz » niedziela 12 sie 2007, 23:52


PeterLucas
Posty: 40
Rejestracja: środa 19 kwie 2006, 00:00

Re: Analog vs. digital z wtyczkami w tle

Post autor: PeterLucas » poniedziałek 13 sie 2007, 00:04

...Porownanie miksow...
**********************
Prawda jest taka, że jak ktoś znajdzie jakąkolwiek różnicę jest idiotą ...
Inna sprawa na ile wiarygodny jest ten test, jeżeli wszystko jest Fair, to chyba konsolety analogowe właśnie umarły...

Awatar użytkownika
Mrzygłód
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Analog vs. digital z wtyczkami w tle

Post autor: Mrzygłód » poniedziałek 13 sie 2007, 00:27

:) heh, chciałbym posłuchać finalnych miksów przy tym małym stole :) Nie wiadomo, co tam za paki mają w tle. Sztuczka z sumowaniem analogowym polega na wprowadzaniu atrakcyjnych dla uszu zniekształceeń, charakterystyki korekcji, itd. O nagrywaniu juz w ogole nie ma co wspominać, bo to kwestia ucha i dobrego smaku realizatora :)
A już w ogóle, w ogóle Stem miksowanie i, ha ha, mastering to wyciąganie szmalu z kieszeni naiwnych. Nie ma różnicy, na czym ktoś coś zrobi. Ważne jaki osiągnie efekt. A skoro dziś software potrafi to samo...Nie zapominajmy też, że firma Digidesign ma w nazwie Digi i musi to stale potwierdzać przy zalewie konkurencji :)

Jedno jest pewne, biała membrana rządzi :) Musi być i tyle :)
Pytanie: Ile byście dali za Yamahy NS-10M Studio w przyzwoitym stanie?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Analog vs. digital z wtyczkami w tle

Post autor: Zbynia » poniedziałek 13 sie 2007, 02:54

...:) heh, chciałbym posłuchać finalnych miksów przy tym małym stole :) Nie wiadomo, co tam za paki mają w tle. Sztuczka z sumowaniem analogowym polega na wprowadzaniu atrakcyjnych dla uszu zniekształceeń, charakterystyki korekcji, itd. O nagrywaniu juz w ogole nie ma co wspominać, bo to kwestia ucha i dobrego smaku realizatora :)
A już w ogóle, w ogóle Stem miksowanie i, ha ha, mastering to wyciąganie szmalu z kieszeni naiwnych. Nie ma różnicy, na czym ktoś coś zrobi. Ważne jaki osiągnie efekt. A skoro dziś software potrafi to samo...Nie zapominajmy też, że firma Digidesign ma w nazwie Digi i musi to stale potwierdzać przy zalewie konkurencji :)

Jedno jest pewne, biała membrana rządzi :) Musi być i tyle :)
Pytanie: Ile byście dali za Yamahy NS-10M Studio w przyzwoitym stanie?
...
**********************
zaytaj sie w izabelinie - jeszcze jakis czas temu staly i sie kurzyly:))))))chyba nigdy nie uzywane nawet........


co do watku - taaaaaa.....wspaniale waves ssl .........
troszke smierdzi tandeta jak niestety recenzja nowych polskich odsluchow na e-muzyk...tani cukier az sie slabo robi........a waves?rcomp i L2......reszta nie rusza zupelnie........

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Analog vs. digital z wtyczkami w tle

Post autor: Miłaszewski » poniedziałek 13 sie 2007, 17:03

Na mikserze analogowym miksuje sie latwiej i szybciej. Ponadto wlasnie znieksztalcenia, ktore pojawiaja sie przy mocnym wysterowaniu sumy nadaja bebnom tlustosci, zachowujac atak - cos co w domenie cyfrowej jest trudne do uzyskania. Moje efekty miksowania na SSL'u XL9000K czy SSL AWS sa jednak podobne do tych, ktore uzyskiwalem w Logicu czy Pro Toolsie. Faktem jest jednak to, ze na mikserze analogowym - nawet bez duzego doswiadczenia - idzie mi znacznie szybciej. Gdzies w przyszlosci moje domowe studyjko bedzie prawdopodobnie mialo jakiegos Tridenta 8T, bo praca na analogowym mikserze daje mi duzo wiecej radosci, co z kolei przeklada sie pozytywnie na efekt.
[addsig]

Awatar użytkownika
dejote
Posty: 705
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: Analog vs. digital z wtyczkami w tle

Post autor: dejote » poniedziałek 13 sie 2007, 17:56

...Na mikserze analogowym miksuje sie latwiej i szybciej. Ponadto wlasnie znieksztalcenia, ktore pojawiaja sie przy mocnym wysterowaniu sumy nadaja bebnom tlustosci, zachowujac atak - cos co w domenie cyfrowej jest trudne do uzyskania. Moje efekty miksowania na SSL'u XL9000K czy SSL AWS sa jednak podobne do tych, ktore uzyskiwalem w Logicu czy Pro Toolsie. Faktem jest jednak to, ze na mikserze analogowym - nawet bez duzego doswiadczenia - idzie mi znacznie szybciej. Gdzies w przyszlosci moje domowe studyjko bedzie prawdopodobnie mialo jakiegos Tridenta 8T, bo praca na analogowym mikserze daje mi duzo wiecej radosci, co z kolei przeklada sie pozytywnie na efekt.
**********************
Miksuje się łatwiej i szybciej - prawda, a przede wszystkim wygodniej mając wszystko pod ręką - tak, wiem że są kontrolery,ale włączyć wtyczki w kanałach tak czy siak trzeba myszką.

W domenie cyfrowej jest możliwe do uzyskania - zrobili odpowiednie wtyczki, co nie zmienia faktu że tak czy siak wolę analoga...

Tak, na mikserze analogowym miksuje się znacznie szybciej, poza tym masz świadomość że obcujesz z fizycznym sprzętem.

Ja mam plany zakupu SSL AWS - Jacku, jeśli możesz napisz coś więcej o pracy na tym stole - jak brzmienie, jak obsługa? :]
[addsig]
Dess Jobs - Producent Muzyczny www.dessjobs.pl

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Analog vs. digital z wtyczkami w tle

Post autor: Miłaszewski » poniedziałek 13 sie 2007, 19:03

Ja mam plany zakupu SSL AWS - Jacku, jeśli możesz napisz coś więcej o pracy na tym stole - jak brzmienie, jak obsługa? :]
...
**********************
W jakim miescie rezydujesz? Mikser jest bardzo fajny, jedna z najfajniejszych rzeczy jest Total Recall, dzieki czemu studio moze pracowac na zmiany z kilkoma inzynierami i sesjami jednoczesnie. Oprocz tego bardzo fajnie kontroluje sie Pro Toolsa. Brzmienie robi sie ciekawe kiedy juz wskazowki miernikow tylko delikatnie drgaja w skrajnym maksymalnie polozeniu. Duzo frajdy w miksowaniu :)
[addsig]

Awatar użytkownika
dejote
Posty: 705
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: Analog vs. digital z wtyczkami w tle

Post autor: dejote » poniedziałek 13 sie 2007, 21:02

W jakim miescie rezydujesz? Mikser jest bardzo fajny, jedna z najfajniejszych rzeczy jest Total Recall, dzieki czemu studio moze pracowac na zmiany z kilkoma inzynierami i sesjami jednoczesnie. Oprocz tego bardzo fajnie kontroluje sie Pro Toolsa. Brzmienie robi sie ciekawe kiedy juz wskazowki miernikow tylko delikatnie drgaja w skrajnym maksymalnie polozeniu. Duzo frajdy w miksowaniu :)
...
**********************
Zielona Góra, a co ktoś ma ten stolik w kraju ? Masz do niego dostęp w Kaczogrodzie? :]

Tak total recall to zbawienie gdy studio pracuje na kilka zmian : ]
A brzmienie przypomina któryś z "dużych" stołów SSL ?
Bo cena AWS'a jest coś podejrzanie niska...
Co do frajdy - nie wątpię : ]


[addsig]
Dess Jobs - Producent Muzyczny www.dessjobs.pl

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Analog vs. digital z wtyczkami w tle

Post autor: matiz » poniedziałek 13 sie 2007, 23:00

No tak - szybciej, latwiej... ale nie o to chodzi. Tam miks zrobiony na analogowym stole "przeniesiono" ze wszystkim na PT - korektory, kompresory i tlimiki zostaly zrownane "galkami". To nie chodzi o to, ze latwiej czy trudniej, tylko jak brzmi - i czy mozna uslyszec roznice. Ja nie sluchalem, nie chce mi sie, i tak nie uslysze - ale moze ktos sie skusi?

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Analog vs. digital z wtyczkami w tle

Post autor: Miłaszewski » wtorek 14 sie 2007, 02:43

...No tak - szybciej, latwiej... ale nie o to chodzi. Tam miks zrobiony na analogowym stole "przeniesiono" ze wszystkim na PT - korektory, kompresory i tlimiki zostaly zrownane "galkami". To nie chodzi o to, ze latwiej czy trudniej, tylko jak brzmi - i czy mozna uslyszec roznice. Ja nie sluchalem, nie chce mi sie, i tak nie uslysze - ale moze ktos sie skusi? ...
**********************
ja chetnie przeslucham, moze jutro mi sie uda
[addsig]

ODPOWIEDZ