M-Audio FW 410 - problem z trzaskami

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
AndrzejOpo
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2007, 00:00

M-Audio FW 410 - problem z trzaskami

Post autor: AndrzejOpo » niedziela 16 wrz 2007, 18:36

Witam!
Zakupiłem kilka dni temu m-audio firewire 410. Po odpaleniu nuedno3 (jak i dołączonej demówki protoolsa) okazało się że podczas nagrywania i odtwarzania ścieżki audio występują trzaski nie do zaakceptowania. MIDI działa prawidłowo.
Próbowałem:
-wszystkich oczywistych kombinacji - przeinstalowywania itp
-zmieniać sample rate
- zmieniać sloty karty firewire na PCI(bo nie mam zintegrowanego łącza firewire)
- zmieniać w biosie nr-y przerwań IRQ

Dodam że system Windows jest niedawno zainstalowany. Karta dźwiękowa zintegrowana na płycie wyłączona w BIOSie.
Komp: dualcore 2,13GHz, 2Mb RAM
Co moge jeszcze zrobić oprócz wymiany kary na inną?
Pomóżcie proszę! z góry dzięki

j.bravo
Posty: 386
Rejestracja: środa 01 wrz 2004, 00:00

Re: M-Audio FW 410 - problem z trzaskami

Post autor: j.bravo » niedziela 16 wrz 2007, 19:54

- sterowniki najnowsze są?
- Clock jest "Internal" czy "External"?
- przy największej latencji też jest źle?
Jestem przystojny i młody

AndrzejOpo
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2007, 00:00

Re: M-Audio FW 410 - problem z trzaskami

Post autor: AndrzejOpo » niedziela 16 wrz 2007, 20:19

Tak. sterowniki są najnowsze. Najwyższą latencje wyznacza sie przez ustawienie sample rate tak? Jeśli tak , to przy najwyższej latencji jest bez zmian, tak jakby to nie miało wpływu...
Niestety nie wiem gdzie znaleźć CLOCK.... W ustawieniach karty nie ma.. I w ustawieniach nuendo też nie widze..


AndrzejOpo
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2007, 00:00

Re: M-Audio FW 410 - problem z trzaskami

Post autor: AndrzejOpo » niedziela 16 wrz 2007, 20:25

ZNalazłem - clock jest internal.

AndrzejOpo
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2007, 00:00

Re: M-Audio FW 410 - problem z trzaskami

Post autor: AndrzejOpo » niedziela 16 wrz 2007, 20:31

A tak teraz patrzę.. to jest kilka przycisków z Clock:
clock source jest na "see control panel"
patrze na "control panel" a tam nic takiego nie ma ...

Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: M-Audio FW 410 - problem z trzaskami

Post autor: StereoCult » niedziela 16 wrz 2007, 20:46

sprobuj ustawic stery na asio w programach...powinno byc ok ja mam odpalone abletona live sx2.0 i kilka innych aplikacji nie wspominajac o syntch virtualnych i nic mi sie nie tnie przy tej karcie a kompa mam gorszego...

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: M-Audio FW 410 - problem z trzaskami

Post autor: mr-hammond » niedziela 16 wrz 2007, 20:52

Mialem podobne obiawy z ta karta w tanim dellu, gdyz chipset siedzacy w nim powodowal klopoty, nie pomogla karta express card firewire na Texas, dopiero zmiana na inny komputer ( w moim przypadku apple) dala porzadane rezultaty.
Ja napisałem o laptopie bo z PC nie było problemów tak wiec sprobuj wymienić kartę firewire PCI na inna np na chipsecie Texas - powinno pomoc.

AndrzejOpo
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2007, 00:00

Re: M-Audio FW 410 - problem z trzaskami

Post autor: AndrzejOpo » niedziela 16 wrz 2007, 21:01

...sprobuj ustawic stery na asio w programach...powinno byc ok ja mam odpalone abletona live sx2.0 i kilka innych aplikacji nie wspominajac o syntch virtualnych i nic mi sie nie tnie przy tej karcie a kompa mam gorszego......
**********************
oczywiście stery są na Asio ustawione...

AndrzejOpo
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2007, 00:00

Re: M-Audio FW 410 - problem z trzaskami

Post autor: AndrzejOpo » niedziela 16 wrz 2007, 21:02

...Mialem podobne obiawy z ta karta w tanim dellu, gdyz chipset siedzacy w nim powodowal klopoty, nie pomogla karta express card firewire na Texas, dopiero zmiana na inny komputer ( w moim przypadku apple) dala porzadane rezultaty.
Ja napisałem o laptopie bo z PC nie było problemów tak wiec sprobuj wymienić kartę firewire PCI na inna np na chipsecie Texas - powinno pomoc....
**********************
Hm.. muszę rozważyć możliwość kupna karty firewire w takim razie...jeśli nic innego nie pomoże..

AndrzejOpo
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2007, 00:00

Re: M-Audio FW 410 - problem z trzaskami

Post autor: AndrzejOpo » niedziela 16 wrz 2007, 21:05

...Mialem podobne obiawy z ta karta w tanim dellu, gdyz chipset siedzacy w nim powodowal klopoty, nie pomogla karta express card firewire na Texas, dopiero zmiana na inny komputer ( w moim przypadku apple) dala porzadane rezultaty.
Ja napisałem o laptopie bo z PC nie było problemów tak wiec sprobuj wymienić kartę firewire PCI na inna np na chipsecie Texas - powinno pomoc....
**********************
na ile procent pomoże?wg Ciebie?

ODPOWIEDZ